Autor Wątek: Jak wyciągnąć turbinę w s type 2,7  (Przeczytany 3843 razy)

Offline piotrek1968

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
Jak wyciągnąć turbinę w s type 2,7
« dnia: Marzec 04, 2015, 17:53:49 pm »
Witam, muszę wyciągnąć turbiny,mechanicy są bardzo niechętni bo niema dostępu, i stąd pytanie czy może ktoś przeprowadzał taką operacje i coś doradzi? czy trzeba wyciągać silnik? czy można wyciągnąć sam sterownik?(właśnie on jest do wymiany) Będe wdzięczny za porady... :)

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Jak wyciągnąć turbinę w s type 2,7
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 07, 2015, 15:55:23 pm »
sory ale jaka jest djagnoza i jaki sterownik bo coś mi nie pasuje, tak w ogule to co sie tam stało
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2015, 15:59:28 pm wysłana przez niewaskieauto »
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline piotrek1968

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Jak wyciągnąć turbinę w s type 2,7
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2015, 09:06:49 am »
Witam, po podłączeniu pod komputer okazało się, że uszkodzony jest sterownik prawej turbiny (pali mi się żółta kontrolka i wyświetla komunikat restricted performens) ciśnienia w układach dolotowych mają różne wartości( prawie o 100%).Być może jest to wina samej instalacji elektrycznej - po podglądzie na kamerze okazało się , że ktoś tam już majsterkował( wiązki kabli prawdopodobnie były odcięte i jakoś amatorsko z powrotem zamotane!)  Ponieważ niema tam dostępu elektryk wysłał mnie do mechanika by ten się jakoś do nich dostał i sprawdził lub wymontował - dlatego właśnie pytam się czy ktoś może wie jak się do tego zabrać.

Wojciech R

  • Gość
Odp: Jak wyciągnąć turbinę w s type 2,7
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2015, 12:03:47 pm »
Witam :) co prawda jestem posiadaczem jaguara XJ ale miałem swoje auto w serwisie britcarparts gdzie był naprawiany Jaguar 2.7d V6. Chłopaki z serwisu opowiadali mi o tym przypadku i wydał mi się on bardzo podobny do Pana problemu. Polecam o zapoznanie się z tym przypadkiem na ich FACEBOOKU ponieważ cała naprawa jest na ich profilu. Chłopaki wiedzą co robią. POLECAM.

Offline piotrek1968

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Jak wyciągnąć turbinę w s type 2,7
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2015, 14:29:06 pm »
Witam, przejrzałem ich stronę ale niestety nic nie znalazłem , może ma Pan jakiegoś linka do strony?

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Jak wyciągnąć turbinę w s type 2,7
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2015, 16:11:58 pm »
kolego piotrek1968 wydaje mi się że wyjęcie turbin to niepotrzebna ingerencja w coś co jest dobre, problem tkwi gdzie indziej, trudno mi pomóc  ci z tym tak na odległość, wartości ciśnień w dolotach tak rożne sugerują ze ta jedna turbina nie pompuje ja bym sprawdził czy tak naprawde nie pompuje czy tylko czujnik na dolocie tak wskazuje to wyjaśni choć troche gdzie szukać przyczyny albo sterowanie turbiny stoi albo coś z czujnikiem ciśnienia na dolocie. a w temacie jak wyjąć turbiny czy os innego tam zrobić to powiem tyle jeśli chcesz to sam zrobić to życze powodzenia a jeśli mechanik ma z tym problem to poszukaj innego bo ten chyba jest nie najlepszy ja zawodowo naprawiam auta akurat nie kojarze układu tego silnika i turbin ale mam kumpla z peugotem 408 też ma ten motor 2,7 biturbo więc go oblukam i odezwe sie do ciebie.
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline piotrek1968

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Jak wyciągnąć turbinę w s type 2,7
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 08, 2015, 19:08:22 pm »
Dzięki za porady! Co do diagnozy to byłem w dwóch warsztatach i mówili to samo(sterownik turbiny) , ale sprawdzę te czujniki ( fajnie jak by to była ich wina!) Jeśli chodzi o wyciągnięcie turbin to mimo, że jestem teoretycznie mechanikiem ( a może dlatego) sam bym się nie podjął! Mechanika mam fajnego(znamy się od lat, wymieniał mi już kilka silników w innych samochodach) ale nie jest zachwycony perspektywą wyciągania silnika, dlatego chcąc mu coś doradzić napisałem to zapytanie. Ogólnie mieszkam pod Poznaniem i nie znalazłem żadnego przyzwoitego mechanika zajmującego się Jaguarami (takiego co wie co robi, i numeru buta nie dopisze...) Będę bardzo wdzięczny za dalsze wskazówki! :) :) :)

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: Jak wyciągnąć turbinę w s type 2,7
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 08, 2015, 20:02:54 pm »
masz taki dział na forum książka warsztatów oraz sklepów poszukaj tam mechaniora z swojej okolicy poleconego przez forumowicza
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Offline piotrek1968

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Jak wyciągnąć turbinę w s type 2,7
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 08, 2015, 22:53:51 pm »
Niestety, przejrzałem cały ten dział i nic nie znalazłem - (karlik ma kiepskie opinie, a w britisch garage byłem- nic dobrego powiedzieć niestety nie mogę!)

Offline piotrek1968

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Jak wyciągnąć turbinę w s type 2,7
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 09, 2015, 19:45:56 pm »
Bardzo dziękuje koledze Zdrapciooh za podesłanie instrukcji serwisowej dotyczącej wymiany turbin, super! :) :) :)

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Jak wyciągnąć turbinę w s type 2,7
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 14, 2015, 21:39:52 pm »
Ja mam co prawda Peugeota 607 z tym motorem ale kiedyś miałem podobny symptom ( po wymianie silnika ) - rozwiązanie było dość banalne. Mechanik w akcie bezradności zamienił miejscami przepływomierze i jak ręką odjął a był już bliski wyciągania turbiny - w 607 jest to podobno beznadziena sprawa. W tym przypadku pewnie coś nie stykało a rozebranie i złożenie do kupy pomogło.
A tu jest mój wątek na forum Peugeota o tej własnie sytuacji.
http://peugeotklub.pl/showthread.php?27165-Zmienna-geometria-turbin&highlight=przep%C5%82ywka
Piotr