Autor Wątek: S type R rozterki  (Przeczytany 5808 razy)

Legar

  • Gość
S type R rozterki
« dnia: Marzec 02, 2015, 16:47:29 pm »
                                                      Witajcie

Jako że nie znalazłem żadnego XJ w stanie jaki by mnie zadowalał, skierowałem swoje zainteresowanie w kierunku S type, dokładnie w wersji R. Mam pytanie co do trwałości jednostki napędowej, i ewentualnych problemów z jakimi się ona boryka. Słyszałem o problemach z panewkami i kompresorami, ale nie wiem ile w tym prawdy. Auto które mam na oku ma 125 tyś km. Proszę o opinię pozdrawiam  :)

seba78

  • Gość
Odp: S type R rozterki
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2015, 18:52:23 pm »
Witaj
Na początek sprawdź dokładnie autko (błędy - jak są, czy nigdzie się nie poci, czy przy silniku nic nie syczy, czy nie szarpie przy zmianie biegów) co do trwałości silnika to jest ok. o panewkach nigdy nie słyszałem by coś się z nimi działo, co do kompresora to tylko raz mi pękł pasek bo stanęła rolka pośrednia. Na szczęście rolki są tak zbudowane, że wymieniasz tylko łożysko. Jak będziesz dbał i kontrolował stan płynów oleju to nie będziesz miał z kotem problemów. A jak nie to Ci pomożemy :)
Pozdrawiam

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: S type R rozterki
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2015, 22:31:38 pm »
pomożemy  taaaaaaa, właśnie złożyłem cześć takiego silnika z przebiegiem 180000 i nic w trakcie prac przy nim nie zauważyłem dziwnego, a o panewkach to nawet nie słyszałem jedyne co to wycieki spowodowane wiekiem elementów gumowych  :-A
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2015, 23:21:58 pm wysłana przez niewaskieauto »
była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

seba78

  • Gość
Odp: S type R rozterki
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2015, 23:41:15 pm »
Dokładnie

Legar

  • Gość
Odp: S type R rozterki
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2015, 13:15:36 pm »
                                                                     Hello
Bardzo Wam panowie dziękuję  w czwartek sprawdzam auto w serwisie Jaguara przed zakupem. A co sprawy paska jaką poruszył kolega Seba, jaki jest interwał wymian paska napędu kompresora czy może się orientujecie?

Jescze raz dzięki za odpowiedź  :-thank

Dydol

  • Gość
Odp: S type R rozterki
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2015, 14:46:13 pm »
Żeby nie zakładać dodatkowego tematu. Opinii na temat S-type R jak na lekarstwo, jedyne powtarzające się słowa to - drogi w utrzymaniu. Nie chodzi tutaj zupełnie o spalanie. Jesteście w stanie podać mi przykład tych "drogich" napraw? Z tego przeglądam dostępne części (faktycznie jest ich mało) ceny nie robią piorunującego wrażenia. Z naprawą skrzyni np. trzeba się liczyć z grubymi tysiącami, ale co pozatym ? Jakieś części znacząco windują cenę, jeśli tak to który układ? Byłbym wdzięczny za przykładowe ceny. Wielkie dzięki.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: S type R rozterki
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 03, 2015, 15:54:39 pm »
Zawieszenie jest najdroższe. Reszta grató to ceny podobne do niemieckiej konkurencji.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

seba78

  • Gość
Odp: S type R rozterki
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 03, 2015, 19:36:56 pm »
Witaj
Wymiana paska wraz z łożyskiem rolki pośredniej około 500 zł
Części jest dużo tylko trzeba szukać po necie np szyba kierowcy 10 zł za tyle kupiłem na allegro
O skrzynie trzeba dbać tj. kontrolować czy nie ma wycieków i kontrolować siebie by nie nap*****ć ciągle na kickdown-ie
Co do cen wymiana oleju w skrzyni nie jest tania zależy gdzie ale zaczyna się od ok 1500 zł w górę.
Rozrząd łańcuchy więc wiadomo
Zawieszenie - robiłem ostatnio cały przód wymiana wahacze górne, tuleje w dolnych wahaczach, końcówki drążków, łączniki stabilizatora wszystko na Lemfolderze z robocizną około 2700 zł ale trzeba szukać.
Osobiście polecam samochód jest zajebisty  :-tylko

Offline niewaskieauto

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.725
  • piękność dnia postrach nocy
Odp: S type R rozterki
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 03, 2015, 21:57:03 pm »
ja mam 4.2 wolnossący a  kolega ma R różnica widoczna wizualnie i technicznie.w R droższe hample, pięć chłodnic, więcej płynu w chłodnicy, opony też większe, dwa paski pk, dwie rolki więcej, i jeszcze kilka pierdół   

była zielona bestia 300km s type 4.2  V8
był saab 95 2.3 turbo 220km
był citroen c5 3.0 V6 207 km
jest alfa romeo 166 2.5 V6 190 km
i kilka jaguarów do serwisu
będzie x350 super V8 400KM

Dydol

  • Gość
Odp: S type R rozterki
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 04, 2015, 11:58:18 am »
1500zł masz na myśli wymiane oleju z rozrządem??

i np. jaki jest koszt amortyzatora z regulowanym zawieszeniem ? (przyjmuje, że R-ka miała to w standardzie). Mam 750Li i gdyby nie regeneracja za 800zł to w salonie zawołali 6000zł za JEDEN nowy...

Aha no i co z tym problemem dociągania do 6000rpm i zmiany biegu?

Ogólnie nie są to jakieś kosmiczne pieniądze z tego co widzę. Wielkie dzięki :)

Offline Hooyeman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: S type R rozterki
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 04, 2015, 12:35:52 pm »
Seba78 miał chyba na myśli wymiane oleju w skrzyni tak jak powinno się to robić. Czyli nowa micha z filtrem i śrubami wtedy wymiana oleju pod ciśnieniem w całym układzie a nie tylko w samej skrzyni

skyludwik

  • Gość
Odp: S type R rozterki
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 04, 2015, 12:37:39 pm »
Koledze chodziło o koszt wymiany oleju w skrzyni. W S-typie rozrząd to w samych częściach 1600-1800 plus robocizna ;) Amorek z ACD kosztuje ok 1600 zł sztuka.

seba78

  • Gość
Odp: S type R rozterki
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 04, 2015, 12:46:06 pm »
Chodziło mi o wymianę oleju w skrzyni miska zintegrowana z filtrem najtaniej poniżej 400 zł, olej w Łodzi Multi ATF w okolicy 40-50 zł za litr przy dynamicznej wymianie potrzeba około 12 litrów no i dochodzi robocizna. A jak wyjdą przy okazji jeszcze jakieś ciekawe rzeczy to cena rośnie np. płyta sterownika, elektro-zaworki ale to nie są jakieś kosmiczne ceny nie jestem pewien ale coś w okolicy 350-450 zł. No i trzeba znaleźć dobrego mechanika który to ogarnie w Łodzi mamy takiego też ma S-typka i zna się na rzeczy

Dydol

  • Gość
Odp: S type R rozterki
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 04, 2015, 12:47:03 pm »
Rewelacja. Po prostu rewelacja  :-clap :-clap

Jeszcze byłbym wdzięczny za wskazanie miejsc, w których znajdę trochę więcej informacji na temat samego auta jako takiego (mogą być po angielsku) jeżeli są takie, które nie pojawiają się na pierwszych 5 stronach google i będę spełniony :D

Wielkie dzięki Panowie, super społeczność forumowa :)

Akurat jestem z Łodzi, kolejny super plus. Zapytam mojego mechanika, który do tej pory serwisował mi wszystkie samochody czy będzie w stanie udźwignąć ciężar R-ki. Zapewne nie ma niezbędnego komputera, ale to wszystko wyjdzie w praniu.

seba78

  • Gość
Odp: S type R rozterki
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 04, 2015, 13:17:50 pm »
Kolego Dydol jeśli chcesz zasięgnąć rady forumowiczów i samego wspaniałego mechanika to zapraszamy 14 marca o godzinie 16-tej do Manufaktury na górny parking będziesz miał okazję na żywo zobaczyć R - kę porozmawiać o samochodzie sądzę, że nawet bezproblemowa pomoc w oględzinach wybranego przez Ciebie modelu
Zapraszamy