Autor Wątek: złe działanie przycisku "reset" pod światłami  (Przeczytany 4347 razy)

ktr

  • Gość
złe działanie przycisku "reset" pod światłami
« dnia: Luty 17, 2015, 17:53:38 pm »
Odebrałem dziś auto z warsztatu (wymiana oleju, płynu hamulcowego, wymiana progu kierowcy) i zauważyłem, że nie mogę skasować komunikatu "low outside temperature". Zawsze kasowałem ten komunikat przyciskiem "reset" znajdującym się pod włącznikiem świateł.

Teraz jak raz wcisnę guzik "reset" to zmienia mi się ten komunikat na całkowity przebieg auta. Jeszcze raz wcisnę i wracam do komunikatu "low outside temperature". Znów wciskam i znów mam całkowity przebieg. Jeszcze raz - i znów ten cholerny komunikat. I tak w kółko.

Czy ktoś miał coś takiego? O co może chodzić? Zawsze komunikat kasowałem poprzez "reset" a ponowne krótkie przyciśnięcia zmieniały mi dane o średnim zużyciu paliwa, dystansie A, całkowitym dystansie, średniej prędkości, itp.

kurak22

  • Gość
Odp: złe działanie przycisku "reset" pod światłami
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2015, 18:07:27 pm »
ten komunikat to info na temat niskiej temp otoczenia, i znika po paru chwilach  :-R

ktr

  • Gość
Odp: złe działanie przycisku "reset" pod światłami
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2015, 18:43:59 pm »
Wiem co oznacza ten komunikat i znam go od lat. Sęk w tym, że po odebraniu auta z warsztatu - jak wyżej opisałem - nie udaje mi się tego komunikatu skasować guzikiem "reset" (a zawsze od razu się udawało). Sam komunikat nie znika nawet po kilku minutach. Reset też nie działa. A opisane przeze mnie wyżej działanie guzika reset jest teraz dziwne.

kurak22

  • Gość
Odp: złe działanie przycisku "reset" pod światłami
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2015, 19:34:48 pm »
szczerze mówiąc, nie mam pojęcia jak wpadłeś na pomysł kasowania tego komunikatu resetem...
Ja jakoś rozwiązania innego jak odłączenie akumulatora na jakiś czas nie widzę.


ghrh

  • Gość
Odp: złe działanie przycisku "reset" pod światłami
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2015, 20:06:45 pm »
U mnie też takie komunikaty daje się wyczyścić resetem. Z kolei przełączanie zawartości wyświetlacza mam na wajsze za kierownicą.

ktr

  • Gość
Odp: złe działanie przycisku "reset" pod światłami
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 18, 2015, 09:19:53 am »
Odłączyłem aku na kilka minut i pomogło:) Tzn. mogę teraz kasować ten komunikat przyciskiem "reset". Może się coś w kompie zawiesiło?

Zmienianie zawartości wyświetlacza też mam na manetce przy kierownicy. Każde wciśnięcie przełącza a to na średnie spalanie, dystans, średnia prędkość, itdp, itd.

A co się u was dzieje, jak sobie wciskacie guzik "reset"? Mówię o wciskaniu kilka razy, każde następne wciśnięcie co u Was powoduje?

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: złe działanie przycisku "reset" pod światłami
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 19, 2015, 09:59:17 am »
Odłączyłem aku na kilka minut i pomogło:) Tzn. mogę teraz kasować ten komunikat przyciskiem "reset". Może się coś w kompie zawiesiło?

Zmienianie zawartości wyświetlacza też mam na manetce przy kierownicy. Każde wciśnięcie przełącza a to na średnie spalanie, dystans, średnia prędkość, itdp, itd.

A co się u was dzieje, jak sobie wciskacie guzik "reset"? Mówię o wciskaniu kilka razy, każde następne wciśnięcie co u Was powoduje?
U mnie jak świeci "Low outside temperature" i wcisnę reset to wraca np. do średniego spalania, zależy co wcześniej było ustawione. Wciśnięcie reset kolejny raz powoduje powrót do przebiegu całkowitego. Kolejne naciśnięcie wraca do komunikatu o niskiej temperaturze. I tak w kółko.
Jak mam "Low outside temperature" to wciśnięcie przycisku na manetce powoduje przełączanie między funkcjami trip kompa, ale po chwili i tak może się pojawić "Low outside...". Po resecie się już nie pojawia.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Bedek

  • Gość
Odp: złe działanie przycisku "reset" pod światłami
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 20, 2015, 21:38:52 pm »
Mam dokładnie tak jak Voitec. Do momentu pojawienia się tego postu nawet nie wiedziałem że można ten napis skasować tym przyciskiem :-wstyd

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: złe działanie przycisku "reset" pod światłami
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 21, 2015, 10:29:49 am »
Ja nie mam żadnego napisu.. mnie się po prostu świeci śnieżynka. A reset służy po prostu do resetowania przebiegu i spalania..
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: złe działanie przycisku "reset" pod światłami
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2015, 20:55:18 pm »
Ja nie mam żadnego napisu.. mnie się po prostu świeci śnieżynka. A reset służy po prostu do resetowania przebiegu i spalania..
Masz ten drugi licznik? Ten pierwszy wyświetla komunikat, ten drugi śnieżynkę:
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: złe działanie przycisku "reset" pod światłami
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2015, 21:27:41 pm »
Ja mam ten bardziej rozbudowany czyli ten pierwszy.. z bardziej płaskim ekranem. On ma podobno więcej funkcji. Nigdy żaden napis mi się nie wyświetlił.. Choć ostatnio mnie nawet zaskoczył i napisał że ma mało płynu w spryskiwaczu. pierwszy raz od 5 lat..
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: złe działanie przycisku "reset" pod światłami
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2015, 21:35:18 pm »
Ja mam ten bardziej rozbudowany czyli ten pierwszy.. z bardziej płaskim ekranem. On ma podobno więcej funkcji. Nigdy żaden napis mi się nie wyświetlił.. Choć ostatnio mnie nawet zaskoczył i napisał że ma mało płynu w spryskiwaczu. pierwszy raz od 5 lat..
A no to nie wiem ;-) U mnie przy niskich temperaturach świeciła się żółta dioda przez chwilę i komunikat na wyświetlaczu. Tak samo w przypadku małej ilości płynu, z tym, że chyba dioda sama nie gasła.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

eMWuGSM

  • Gość
Odp: złe działanie przycisku "reset" pod światłami
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 22, 2015, 09:57:04 am »
Ja nie mam żadnego napisu.. mnie się po prostu świeci śnieżynka. A reset służy po prostu do resetowania przebiegu i spalania..
Masz ten drugi licznik? Ten pierwszy wyświetla komunikat, ten drugi śnieżynkę:

Nie wyświetla, przynajmniej w żadnym z moich. Ale to może być sprawa kodowań, bo dość dużo ustawień jest dostępnych w JWDS i dopiero zaczynam je ogarniać co i jak. Ale na szczęście w jednym Belgu mi sie udało wyłączyć ten pier!@#$%^ gong przy przekroczeniu 120 km/h  :-super

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: złe działanie przycisku "reset" pod światłami
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 22, 2015, 21:19:18 pm »
Ja nie mam żadnego napisu.. mnie się po prostu świeci śnieżynka. A reset służy po prostu do resetowania przebiegu i spalania..
Masz ten drugi licznik? Ten pierwszy wyświetla komunikat, ten drugi śnieżynkę:

Nie wyświetla, przynajmniej w żadnym z moich. Ale to może być sprawa kodowań, bo dość dużo ustawień jest dostępnych w JWDS i dopiero zaczynam je ogarniać co i jak. Ale na szczęście w jednym Belgu mi sie udało wyłączyć ten pier!@#$%^ gong przy przekroczeniu 120 km/h  :-super
A, chyba mój błąd, bo złe zdjęcie wstawiłem - ten po lewej to polift? W każdym razie u mnie w przedlifcie jest komunikat na wyświetlaczu. Co tam jeszcze da się zakodować? :-)
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG