Autor Wątek: Security failed - nie reaguje na przekręcanie kluczyka  (Przeczytany 6737 razy)

Mateo520

  • Gość
Security failed - nie reaguje na przekręcanie kluczyka
« dnia: Luty 10, 2015, 14:57:34 pm »
Witam, mam pewien problem z odpalenie samochodu. Po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu na 2 etap, kontrolki  zapalają się, ale w momencie przekręcenia na 3 etap wyskakuje komunikat Security failed. Na początku wymiana baterii w pilocie pomogła (musiał być otwierany z bliskiej odległości, więc stwierdziłem że słabe baterie), jednak  po kilku dniach dalej to samo, wymiana nawet na kolejne, nowe baterię nie pomaga. Jedyny sposób na odpalenie to zostawienie na noc samochodu odłączonego od akumulatora, jednak po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów i wyłączeniu silnika znów ten sam problem...

Ma ktoś jakieś pomysły? Gdzie szukać winy? Kupiłem drugi kluczyk (grot już miałem, ale bez elektroniki) i jak przyjdzie postaram się go zaprogramować wg instrukcji... Spotkał się ktoś z Was z czym podobnym ? Dodam jeszcze, że zostawienie samochodu bez odłączania akumulatora dalej powoduje ten sam komunikat.

Offline M-GASIOR1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Odp: Security failed - nie reaguje na przekręcanie kluczyka
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2015, 15:26:17 pm »
Miałem to samo. Programowanie kluczyka pomogło.

Offline M-GASIOR1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Odp: Security failed - nie reaguje na przekręcanie kluczyka
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2015, 15:31:25 pm »
I jeszcze jedno. W x -typach są dwie różne częstotliwości w jakich działają kluczyki.
Na Twojej elektronice w środku kluczyka bedzie -  ??? Mhz.   Musisz mieć drugi kuczyk taki sam.

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: Security failed - nie reaguje na przekręcanie kluczyka
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2015, 17:59:22 pm »
Wydaje mi się, że problem dotyczy raczej immobilisera, a nie pilota.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Mateo520

  • Gość
Odp: Security failed - nie reaguje na przekręcanie kluczyka
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2015, 20:31:04 pm »
ok, przyszedł drugi pilot ( wszystkie numery na kluczykach się zgadzają) , jutro postaram się go zaprogramować i jeszcze spróbuje stary kluczyk raz jeszcze zaprogramować (wszystko zaczęło się gdy chciałem wyjechać z galerii handlowej- być może przy przechodzeniu przez brami z magnezami w sklepach coś się w nim rozmagnesowywało).
Taki kod programowania: 1-2-1-2-1-2-1-2-1-0  ?

Jeżeli  immobiliser to jak to naprawić? odłączyć go ? gdzie on się znajduje ? wole już nie mieć alarmu niż zostawiać samochód w dziwnych miejscach...
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2015, 21:34:21 pm wysłana przez Mateo520 »

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Security failed - nie reaguje na przekręcanie kluczyka
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2015, 09:28:04 am »
co do programowania kluczyka to zgadza się (przetestowane u mnie)
1-2-1-2-1-2-1-2-1-0
jak najszybciej przekręcać stacyjką był gong (cygnał gotowości na programowanie)
następnie naciska się guzik na pilocie i słychac gong ok (obojetnie jaki guzik łacznie od klapy bagaznika)

jeśli chodzi o immobiliser to niestety nie dlubałem w X-Type, bo nie miałem nigdy takiej potrzeby także tu może ktoś inny koledze pomoże

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Security failed - nie reaguje na przekręcanie kluczyka
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2015, 11:34:06 am »
"Security Failed" podaje Ci błąd Immo 24 czy 26? (miganie diody od immo po około minucie szybkiego migania powinno błyskać kodami błędów. Paradoksalnie, jak ECU (sterownik silnika) ma słabą masę (na prawym kielichu) też będzie taki komunikat na desce. Ewentualnie wypluje po OBD błąd P1260 najpewniej.

Generalnie IMMO w X-Type idzie od pętli kluczyka do zegarów i  z zegarów CAN'em do ECU.

Zacznij tak, zdejmij obudowy kierownicy (górną i dolną), przy stacyjce będziesz miał taki czarny plastikowy pierścień (pętla indukcyjna), do niego wchodzi wtyczka bodaj 3 lub 4 piny (o ile pamiętam zielona kostka) sprawdź czy sobie nie wisi gdzieś, bo lubią sobie wypaść. Jeśli nie, podmień pętlę (nieduży koszt około 50zł i nic nie trzeba kodować). Następnie trzeba sprawdzić czy idzie sygnał z czytnika do ICP (do zegarów).

Jeśli zaś wykodował się kluczyk (trudno stwierdzić, bo POJE***Y Jaguar przekombinował z ICP, które można zczytać wyłącznie WDS'em do Jaguara 2001-2005 lub SDD 2006-2010), to jest już problem. Kodowanie kluczyków nie jest takie miłe jak w Fordzie, ze byle kluczykarz Ci dopisze pluskwę do sterownika, tu tylko przechodzi kodowanie SDD i WDS w Serwisie lub u kogoś kto ma dany sprzęt. Niesttey "rewelacyjne: kodowarki KP-100 i KP-900, które teraz są tak promowane zakodują XF, XJ X351, F-Type ale nie strego  X-Type ani S-Type*


*S-Type potrafi mieć jeszcze starego typu immo, które "rusza" SBB

Nie wiem czy najtańszą opcja dla Ciebie nie okaże sie wymiana ECU, licznika i kluczyków :(

Mateo520

  • Gość
Odp: Security failed - nie reaguje na przekręcanie kluczyka
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2015, 14:03:47 pm »
niestety programowanie kluczyków nic nie daje, nagram filmik z tego jak miga immo
jak sprawdzić sygnał z czytników do ICP?
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2015, 14:44:18 pm wysłana przez Mateo520 »

Mateo520

  • Gość

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Security failed - nie reaguje na przekręcanie kluczyka
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 11, 2015, 23:08:36 pm »
http://www.jagrepair.com/images/TSB/TSB2/S-Type/419Electronic%20Features/S419-12%20Passive%20Anti%20-Theft%20System.pdf

Tu masz opis do S-Type, w X'ie analogicznie.


11 = P1681 = System PATS nie dostaje info z pluskwy. Tak jak opisane w manualu i to dokładnie co napisałem wcześniej, zobacz czy połączenie pomiędzy pętlą a zegarami jest OK i czy jest zasailanie (pin 1) i masa na pętli indukcyjnej.

Mateo520

  • Gość
Odp: Security failed - nie reaguje na przekręcanie kluczyka
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 12, 2015, 18:24:24 pm »
dzięki, znajomy z tym walczy, zamówiłem pętle immo, zobaczmy, może wymiana pomoże bo podobno wysyła różne sygnały

Mateo520

  • Gość
Odp: Security failed - nie reaguje na przekręcanie kluczyka
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 25, 2015, 13:41:42 pm »
PROBLEM ROZWIĄZANY - okazało się że jedna z kostek się rozsypała i trzeba było ją wymienić. Wszystko śmiga jak należy. Dzięki za pomoc.