Autor Wątek: problem z nadmuchem  (Przeczytany 1961 razy)

Offline marian _xjs

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 24
problem z nadmuchem
« dnia: Luty 03, 2015, 10:19:11 am »
witam jestem nowy na forum posiadam kotka xj rok 1994 mam pytanko mam problem z nadmuchem do kabiny niby działa ale  ale nie wychodzi przez nawiewy tylko gdzies sie gubi po drodze moize ktos mi pomoze
HANYS Z KRWI I KOŚCI

Offline dred

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
  • J@#$%ć biedę - czas spełniać marzenia.
Odp: problem z nadmuchem
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2023, 13:32:43 pm »
Podepnę się pod ten sam temat, bo nie ma co rozpoczynać nowego wątku.

XJ40 4.0 1990 rok.
Generalnie słabo dmucha i nie ma różnicy po przekręceniu pokrętłem temperatury. Wieje słabo wszedzie. Proędkości wiatraków działają i się zmieniają.

Wentylatory wymienione na te z nowszego modelu (1993). Servomotory sprawne, eleganckie, działające. Klapy przestawiane nawet ręcznie śrubokrętem zamiast serwomotorów - zero zmian. Już nie bardzo mam pomysły. Wydaje mi sie, że nawet jakby gąbki były w środku rozsypane to zmieniając srubokretem ustawienie klap to jakies zmiany na nawiewach powinny się pojawiac. A u mnie gónwo. Gdzieś powietrze zanika:)

Ma ktoś jakiś pomysł?

Offline jarek-jerryjag

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 280
  • Ja kochaminienawidze Jaga to jest jedno słowo
Odp: problem z nadmuchem
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2023, 10:33:24 am »
W tych systemach moze być wiele problemów . Najpierw trzeba sprawdzić czy bezpieczniki od wentylatorów sa OK . czyli znaleźć bezpiecznik lewego wentylatora i go wyjąć  jeśli  nie ma różnicy wsadzić i   wyjąć prawego wentylatora bezpiecznik   czy tez nie ma różnicy?( często nie działa jeden wentylator  i wtedy jest słaby nawiew ale słychać ze wentylatory niby działają )
 Następnie sprawdzić nawiew na przednią szybę . często jak podciśnienie jest walnięte to wieje głownie na przednia szybę .
 Wczesne modele xj40 miały problem z centralnym nawiewem, miął  podwójne podciśnienie   potem zmienili na pojedyncze podciśnienie . 

 
   
I love and hate Jaguars

Offline dred

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
  • J@#$%ć biedę - czas spełniać marzenia.
Odp: problem z nadmuchem
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2023, 16:52:05 pm »
( często nie działa jeden wentylator  i wtedy jest słaby nawiew ale słychać ze wentylatory niby działają )

No i póki co okazało się, że jednak lewy wentylator nie działa:) Dam znać jaki efekt po zmianie.