Autor Wątek: Automatyczne odsuwanie fotela..  (Przeczytany 6275 razy)

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Automatyczne odsuwanie fotela..
« dnia: Styczeń 30, 2015, 07:07:31 am »
Witam wszystkich...mam  takie pytanie,moze ktos cos podpowie...co zrobić zeby po wyjeciu kluczyka  przy pozycji wylącznika na kolumnie kierownicy w pozycji "auto"fotel pozostal w miejscu a tylko kierownica sie cofneła?pomoze jezeli wypne ktorys kabel z kostki fotela ale zeby oczywiście pozostalo pełne sterowanie fotela..

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Automatyczne odsuwanie fotela..
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2015, 08:11:31 am »
Z tego co pamiętam to w przedliftowych tylko kierownica się cofała. W poliftowych fotel

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Automatyczne odsuwanie fotela..
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2015, 08:23:13 am »
W moim przedlifcie fotel tez sie cofa a nie pasi mi to za bardzo z dwoch powodów..raz ze wcale łatwiej sie nie wysiada jak fotel odjedzie na maxa w tył,a dwa  jak bym akurat z tyłu zapakował jakąs długonogą pieknośc to moglbym przygniesc te nogi fotelem he he...

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Automatyczne odsuwanie fotela..
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2015, 08:29:25 am »
Dlatego XJ wychodzą w longu :-W

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Automatyczne odsuwanie fotela..
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2015, 08:47:45 am »
Kurde to mnie nikt nie uswiadomił ze w S-ce długonogie pieknosci mam wozic z przodu :)..a tak na powaznie jak mowisz ze jest tak tez ze tylko kierownica sie cofa czyli jest to do zrobienia,podejzewam ze trzeba wyeliminowac kabelek ktorym idzie sygnal z stacyjki do fotela..(tak przy okazji..to tam nie zapomnij o mnie Jaguar Parts :) )

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Automatyczne odsuwanie fotela..
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 30, 2015, 09:31:21 am »
Oto najprostszy sposób wyeliminowania zjawiska- tez o tym myślę. Wbijaj igłę w każdy kabelek w wiązce idącej do fotela i miernikiem sprawdzaj, który dostaje impuls w momencie wyjęcia kluczyka. Zapewne będzie to kabel ujemny. U mnie w polifcie wszystko jest sterowane minusem, nie wiem jak przed liftem. Potem po ustaleniu sprawdź zanim utniesz czy ten sam kabelek dostaje jakieś impulsy przy regulacji fotela.

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Automatyczne odsuwanie fotela..
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2015, 09:49:20 am »
Tez tak własnie myslalem szukac :),dzieki Ci,jak czas pozwoli to jutro sie tym zajme i napisze co udało sie zrobic..

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Automatyczne odsuwanie fotela..
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2015, 10:10:17 am »
Napisz bo tez jestem zainteresowany. Ja planuję na kabelku tym zamontować dodatkowy mały włacznik, który pozwoliłby w każdej chwili uruchomić system odsuwania fotela

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Automatyczne odsuwanie fotela..
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2015, 10:15:51 am »
Dlatego XJ wychodzą w longu :-W

Zdarzyło mi się kilka razy wozić długonogie pasażerki i z tyłu i z przodu, mając XJ8 LWB jestem gotowy na 4 długonogie osoby !
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Automatyczne odsuwanie fotela..
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2015, 10:16:27 am »
O to to :),swietny pomysl z tym wyłącznikiem,pozwole sobie "ukraść" Ci tego patenta,opisze jak wyczaje ktory to przewod jest za to odpowiedzialny

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Automatyczne odsuwanie fotela..
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2015, 11:02:30 am »
Jażąbek nie badź taki jasiu. Każdy jest chyba gotowy nawet na 5 długonogich o dużych niebieskich "oczach"

Offline Niunia

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 400
Odp: Automatyczne odsuwanie fotela..
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2015, 14:42:32 pm »
...
Kurde to mnie nikt nie uswiadomił ze w S-ce długonogie pieknosci mam wozic z przodu :)..a tak na powaznie jak mowisz ze jest tak tez ze tylko kierownica sie cofa czyli jest to do zrobienia,podejzewam ze trzeba wyeliminowac kabelek ktorym idzie sygnal z stacyjki do fotela.
...

Ja PODEJZEWAM ze miales klopoty z jezykiem polskim w budzie i PZEWIDUJE ze dlugonogie pieknosci nie beda przywiazywac zbytnio uwagi co do Twojej ortografii.

Czar kota robi swoje :-tylko A Panna na przednim siedzeniu!  Don't forget!... :) :) :)

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Automatyczne odsuwanie fotela..
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 30, 2015, 14:58:04 pm »
Niunia ale się czepiasz. Każdy pisze jak umie ale to nie oznacza, że można z niego szydzić. W końcu nigdzie nie jest napisane, że jest to forum dla osób po polonistyce.

skyludwik

  • Gość
Odp: Automatyczne odsuwanie fotela..
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 30, 2015, 15:44:47 pm »
Na forum powinniśmy pisać poprawną polszczyzną bez błędów ortograficznych. To nic trudnego wystarczy w przeglądarce włączyć sprawdzanie pisowni, lub pisać w edytorze tekstu. Kolego Grzechch to nic personalnie do Ciebie, ale  tekstu z kardynalnymi błędami ortograficznymi lub całkowicie na bakier ze stylistyką, nie czyta za dobrze, powoduje on niedomówienia, błędy w interpretacji, taki niechlujny tekst nie świadczy dobrze o jego autorze generalnie. Wystarczy naprawdę poświecić minutę na kopiuj-wklej i problemu nie będzie.

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Automatyczne odsuwanie fotela..
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 30, 2015, 16:39:51 pm »
Tak dla sprostowania to przepraszam jezeli kogoś kole w oczy moje "podejzewam" zamiast "podejrzewam",pisze z telefonu stukając na klawiaturze w czasie jazdy,nie przesiaduje przed  kompem w domu bo nie mam na to czasu,przyłoze sie nastepnym razem zeby gdzies nie zgubić "r"...