Autor Wątek: Alarm w S-type 2.5 V6  (Przeczytany 2356 razy)

fryzstyle

  • Gość
Alarm w S-type 2.5 V6
« dnia: Styczeń 27, 2015, 15:01:05 pm »
Witam Wszystkich.
Próbowałem znaleźć coś  na temat mojego problemu z alarmem, ale nic nie było.
Mianowicie:
1) wyjmując kluczyk ze stacyjki i wysiadając z samochodu i zamykając drzwi, po około 30 sekundach uzbraja mi się samoczynnie alarm. Nadmienie że nie zamykam samochodu z klucza ani z pilota. W momencie otwarcia drzwi auto zaczyna wyć.
2) rano gdy próbuję otworzyć auto z pilota, samochód nie reaguje na żaden przycisk w pilocie. Dopiero kiedy otworzę go z kluczyka auto zaczyna "żyć" pilot reaguje na zamykanie i otwieranie, generalnie wszystkie funkcje pilota są sprawne

Bardzo proszę o pomoc bo jest to irytujące i uciążliwe.
Pozdrawiam.

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Alarm w S-type 2.5 V6
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2015, 15:24:04 pm »
Zacznij od odłączenia akumulatora na kilka minut jeżeli tego nie robiłeś

fryzstyle

  • Gość
Odp: Alarm w S-type 2.5 V6
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2015, 15:36:11 pm »
Akumulator był odłączany wielokrotnie i nic to nie pomogło

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Alarm w S-type 2.5 V6
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2015, 18:04:38 pm »
Jaki to rocznik? Przedlift, czy polift? Czy to nowa zabawka, czy może używasz go od jakiegoś czasu i "coś" się nagle zmieniło i działa inaczej niż wcześniej?
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Alarm w S-type 2.5 V6
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2015, 18:09:27 pm »
Każdy 2.5 to wersja po lifcie :-W

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Alarm w S-type 2.5 V6
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2015, 18:14:54 pm »
Każdy 2.5 to wersja po lifcie :-W
A to sorry... :-wstyd

Jeśli to nowa zabawka to:
1) to normalne, też tak miałem. Zmiana wymaga zaprogramowania modułu przy pomocy narzędzi dealerskich (ale nie koniecznie u dealera)
2) tutaj mam wątpliwości :-\ Na pewno można zaprogramować tak, że z pilota najpierw otwierasz tylko drzwi kierowcy. Ale czy można zaprogramować tak, że otwiera się tylko z zamka to niestety nie wiem, ale nie zdziwiłbym się gdyby tak się dało :-tylko
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

fryzstyle

  • Gość
Odp: Alarm w S-type 2.5 V6
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 27, 2015, 23:09:01 pm »
2) tutaj mam wątpliwości :-\ Na pewno można zaprogramować tak, że z pilota najpierw otwierasz tylko drzwi kierowcy. Ale czy można zaprogramować tak, że otwiera się tylko z zamka to niestety nie wiem, ale nie zdziwiłbym się gdyby tak się dało :-tylko
[/quote]

co do pierwszej usterki dziękuję... spróbuję gdzieś podjechać żeby ktos to zmienił
jeśli chodzi o drugą przypadłość to pilot jest właśnie tak zaprogramowany że najpierw otwiera drzwi kierowcy, dopiero po drugim przyciśnięciu otwiera pozostałe drzwi, ale chodzi mi o to ze, nie zawsze, ale często jak dłużej kotek postoi zamknięty w ogóle nie reaguje na pilota. Dopiero jak otworzę go z kluczyka, to auto zaczyna współpracować z pilotem.

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Alarm w S-type 2.5 V6
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2015, 15:02:38 pm »
To drugie też da się przeprogramować tak, że od razu jedynym przyciśnięciem otwierasz wszystkie drzwi, a nie dwoma etapami.

Co do reakcji na kluczyk, wymieniałeś baterię pilota? Jak nie, to spróbuj wymienić.
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

fryzstyle

  • Gość
Odp: Alarm w S-type 2.5 V6
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 28, 2015, 17:40:50 pm »
Tylko co da wymiana baterii w momencie kiedy pilot reaguje na wszystkie przyciski,dopiero po otwarciu samochodu z kluczyka. Przed otwarciem nie działa nic - otwieranie, zamykanie, otwieranie klapy i światła. wygląda to tak jakbym chciał otworzyć swoje auto innym pilotem, a po przekręceniu kluczyka w zamku jakaś wszechmocna siła podmienia mi piloty i wszystko nagle zaczyna działać ;D ;D ;D