Autor Wątek: Mała tuleja wachacza przedniego "banana"  (Przeczytany 4883 razy)

Grzegorz_K

  • Gość
Mała tuleja wachacza przedniego "banana"
« dnia: Styczeń 26, 2015, 14:50:12 pm »
Witam,

Mam do wymiany tuleje w wachaczach przednich, bananach, tuleje mniejsze (duże już wymieniłem) i nie mogę namierzyć w żadnym sklepie tych elementów - może pasuje któraś tuleja amortyzatora w to miejsce?

Offline franiux

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Rzeszów, podkarpackie
Odp: Mała tuleja wachacza przedniego "banana"
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2015, 15:28:05 pm »
Proponuję powysyłać zapytania do sklepów, na pewno któryś sprowadzi. Na pw wyślę ci namiary sklepów w których na zamówienie na pewno będzie
Jaguar XJR X350 4,2 V8 ,2004r.
Jaguar XJ L X351 3,0 V6, AWD, 2014r.
Peugeot 508sw 2.0 HDi, 2013r.

Grzegorz_K

  • Gość
Odp: Mała tuleja wachacza przedniego "banana"
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2015, 15:38:32 pm »
Sęk w tym, że ta tuleja nie występuje jako część zamienna - tylko w komplecie z wachaczem, zastanawiam się czy pasuje inna tuleja w to miejsce

Offline franiux

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Rzeszów, podkarpackie
Jaguar XJR X350 4,2 V8 ,2004r.
Jaguar XJ L X351 3,0 V6, AWD, 2014r.
Peugeot 508sw 2.0 HDi, 2013r.

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Mała tuleja wachacza przedniego "banana"
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2015, 16:15:24 pm »
Ale w "bananach" są tuleje wahliwe... Poliuretanu się tam nie wsadzi :-W

Offline franiux

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Rzeszów, podkarpackie
Odp: Mała tuleja wachacza przedniego "banana"
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 26, 2015, 16:19:05 pm »
racja, ale tuleja tylna wahacza przedniego dolnego występuje jako oddzielna część, znalazłem w jednym sklepie i podesłałem autorowi link. Chyba że chodzi o coś innego.
Jaguar XJR X350 4,2 V8 ,2004r.
Jaguar XJ L X351 3,0 V6, AWD, 2014r.
Peugeot 508sw 2.0 HDi, 2013r.

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Mała tuleja wachacza przedniego "banana"
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2015, 16:22:07 pm »
Ta tak, ale tą dużą już wymienił

Grzegorz_K

  • Gość
Odp: Mała tuleja wachacza przedniego "banana"
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 26, 2015, 16:37:41 pm »
Dzięki Franiux, lecz tuleja wygląda inaczej  - ta w wachaczu jest pływająca i wygląda jak te przy amortyzatorach.

Pewnie okaże się po jej wyjęciu, czy to nie przypadkiem to samo, jeśli średnicą będzie pasowała i zakresem ruchów

Poliuretany nie są pływające, z drugiej strony nie mam pojęcia czy w innych miejscach warto je stosować czy nie, czy jest to trwałe itp...

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Mała tuleja wachacza przedniego "banana"
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 26, 2015, 17:41:15 pm »
Nie próbuj tam wsadzać nic co wygląda NIBY tak samo czy POWINNO pasować. Miałem klienta, który regenerował ten wahacz i podczas jazdy tuleja mu wypadła. Regeneracje zleciło ASO...
   Co do poliuretanów to jest to opcja budżetowa jak najtańszym kosztem i jakość słaba. Miałem kiedyś w swoim Jagu i szału nie było Zawias z tyłu cały na poliuretanach, drążki reakcyjne nówki a dupa uciekała na dziurach. Dziękuję za takie coś, więcej nie wsadzę czegoś takiego. To jest dobre do terenówek

Grzegorz_K

  • Gość
Odp: Mała tuleja wachacza przedniego "banana"
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 26, 2015, 17:44:53 pm »
Regeneracja odpada, cóż popytam jeszcze w UK a jak nie będzie innej opcji, trzeba będzie wahacze kupić, trudno.

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Mała tuleja wachacza przedniego "banana"
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 26, 2015, 17:46:46 pm »
napisałem Ci jakiś czas temu wiadomość na PW.

Grzegorz_K

  • Gość
Odp: Mała tuleja wachacza przedniego "banana"
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 27, 2015, 14:41:36 pm »
Niestety nie koniec niespodzianek - chciałem wymienić wysprzęglik w skrzyni, okazało się, że całym sprzęgłem mogę obracać wokół własnej osi oraz na boki - czy to dwumasa?

sromotnik

  • Gość
Odp: Mała tuleja wachacza przedniego "banana"
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 06, 2016, 19:18:05 pm »
WItam mam Kota stype 1999r. 4.0 V8 na trzepakach zdiagnozowali potrzebę wymiany górnego przednie wahacza z prawej strony od pasażera i problem jest tego typu że oprócz CENY w sklepie nie bardzo wiedzą jak dobrać bo ponoć wychodziły dwa rodzaje i gość nie wie który zamówić to samo mi powiedzieli w inter..cars  cyt;"...wygląda że były dwa różne i nie wiem czym się różnią .."
z dostępnością też nie jest za wesoło .Czy może ktoś się wypowiedzieć na ten temat

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: Mała tuleja wachacza przedniego "banana"
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 06, 2016, 21:45:31 pm »
Właśnie dziś przyszły do mnie tuleje z Olkusza i tam nie widziałem żadnej możliwości wyboru dwóch rożnych rodzajów tulei...więc być może różnica w cenie tylko polegała na innym producencie, ale najlepiej takie rzeczy sprawdzać po VINie.

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Odp: Mała tuleja wachacza przedniego "banana"
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 08, 2016, 11:48:52 am »
Zawias w przedlifcie już dwa razy przerabiałem... i tak: Tuleje z englishcars.pl o kant d. 'pół roku' rozsypały się w mak. Oczywiście że skręcałem na kołach, nawet z koegą za kierownicą, wjechał na kanał, i dopiero porządnie skręciłem. Potem wymysły wszelkie, zastępcze cuda, albo kompletna utrata jakiegokolwiek komfortu bez poprawy trakcji, albo się rozleciało. Wybór ostateczny, oryginał z używki z pewnym małym przebiegiem z optionala (allegro), koszt znikomy, samochód sprawny temat zamknięty. Więc jeśli nie chcesz się napracować jak wół, to tylko fabryczne, reszta to buble. Wymieniłem wszystko jak leci, zostały tylko śruby. Miałem nauczkę typu do trzech razy sztuka.

Porada majstra z klepką: Do pływających tulei z tyłu zakładałem gumki z vectry B (nowa tuleja z dwoma osłonami 20 zł, więc nie żal wyrzucić później). Trochę hirurgiczna praca, z super glue po obwodzie, ale działa doskonale, jeśli fabryczne osłony już słabe.
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982