Autor Wątek: jaguar xj 6 egr jak sprawdzic?  (Przeczytany 1800 razy)

Przemko

  • Gość
jaguar xj 6 egr jak sprawdzic?
« dnia: Styczeń 22, 2015, 19:14:53 pm »
Witam po wyczyszczeniu otworu od kolektora gdzie mocuje się egr  (a był mocno zarośnięty ) autko nie równo chodzi na wolnych obrotach potrafi zgasnac oraz późno reaguje na dodanie gazu pytanie czy jest uszkodzony zawor egr? Jak sprawdzic zawor? Pozdrawiam jaguar xj6 4.0 91rok usa

Offline XJSC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
Odp: jaguar xj 6 egr jak sprawdzic?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2015, 14:07:34 pm »
Witaj!

Miło spotkać kogoś z wersją USA.
Na początek sprawdź VCM, jakie pojawiają się błędy. Jeżeli masz uszkodzony zawór EGR, to pojawi się błąd temperatury czujnika EGR. Najprościej sprawdź czy nie jest dziurawa membrana w zaworze. Następnie sterujący solenoid - trafisz do niego po przewodzie podciśnieniowym. Przy okazji warto sprawdzić szczelność całego układu dolotowego - pękają czasami bakelitowe kolanka kolektora ssącego, przewody pompy powietrza, guma pomiędzy kolankiem plastikowym, a przepustnicą, oring pod TPS, etc. Ja w moim aucie wymieniłem wszystkie elementy gumowe, włącznie z oringami wtryskiwaczy.
W moim aucie miałem podobne objawy i było to spowodowane przerdzewiałymi przewodami doprowadzającymi powietrze z pompy powietrza do kolektorów wydechowych i nieszczelność przewodu EGR w miejscu, gdzie dochodzi do kolektora ssącego, dokładnie pod kolektorem ssącym. Jeżeli mechanicznie wszystko jest sprawne to sprawdź wszystkie połączenie elektryczne, a w module silnika ( komputer silnikowy) przelutuj zimne luty w gniazdach i innych elementach.
XJ40, XJSC , XJR