Autor Wątek: komputer !!!!!!!!!  (Przeczytany 1810 razy)

dareczek38

  • Gość
komputer !!!!!!!!!
« dnia: Styczeń 12, 2015, 18:32:39 pm »
witam wszystkich posiadaczy tych pięknych aut , własnie miałem dzis stłuczkę i uderzyłem prawnym tylnym bokiem w słup troche mam szkody ale nie w tym problem po tej stronie pod tapicerką jest jakis komputer i podejrzewam ze jest uszkodzony bo nie mam zasilania ,czyli nie moge odpalic kota i teraz moje pytanko czy moze byc ten uszkodzony komputer przyczyna ze nie moge odpalic auta prosze wszystkich o pomoc

Offline piotrek1968

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: komputer !!!!!!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2015, 22:53:39 pm »
Witam , z tego co wiem to pod tym boczkiem jest sterownik elektrycznego hamulca ręcznego, i chyba jakieś główne bezpieczniki- może coś z nimi? Sprawdził bym też awaryjny wyłącznik uderzeniowy (chyba jest z lewej strony przy pedałach)- przy większym wstrząsie mógł rozłączyć pompę paliwową, ale kontrolki by działały.

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: komputer !!!!!!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2015, 23:13:56 pm »
W tylnych błotnikach nie ma bezpieczników. U mnie są 3 sterowniki ale jakie to cholera wie. Eska po lifcie

dareczek38

  • Gość
Odp: komputer !!!!!!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2015, 12:57:48 pm »
przepraszam ale chyba zle opisałem problem udzrzyłem tylną prawą czescią auta w słup ( za tylnym kołem na wysokosci bagaznika) i w bagazniku po prawej stronie pod tapicerka jest Rear Electronic Module i wlasnie on dostał bo dzis go zdemontowałem i jest fest wgieciony ,prąd jako taki jest bo pali mi sie kontrolka air bag i działa radio ale reszta nic i wyswietla mi sie napis stering column locked , czy ten moduł odpowiada za te usterki

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: komputer !!!!!!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2015, 15:11:07 pm »
Nie wiem czy ktoś na forum będzie w stanie odpowiedzieć Ci na to pytanie. Chyba, że miał podobny problem.

Offline Hooyeman

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: komputer !!!!!!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2015, 15:27:00 pm »
ten moduł z tego co się orientuje to raczej odpowiada za tylne oświetlenie i klape, ale pewien nie jestem więc nie bierz tego za pewnik. Może któraś masa poprostu uciekła.