Autor Wątek: gdzie podpiąć ładowanie przy silniku w xjr z 1995 r  (Przeczytany 1900 razy)

mario-mariano

  • Gość
gdzie podpiąć ładowanie przy silniku w xjr z 1995 r
« dnia: Grudzień 30, 2014, 19:57:44 pm »
mam mały kłopot.......trzymam w garazu mojego KOTKA  i podł mi aku. W związku z tym wziąłem prostownik, odczepiłem mase w bagazniku i rozpocząłem ładowanie przy rozłączonym aku od auta. Trzasnąłem klapą i...........klops. tzn teraz nie działa otwarcie klapy przyciskiem we auta oraz przyciskiem przy bagazniku bo aku sie naadował jednak niestety nie ma prądu w aucie a otwarcie z kluczyka bagaznika i dostanie sie do aku nie wchodzi w gre bo zamek na kluczyk jak na złosc jest zepsuty. Pomyslałem ze musi byc jakies podprowadzenie kabli do bloku silnika jednak otworzłem ją i kolejny klops....nie wiem gdzie są koncówki tych kabli przy silniku do ktorych podpiął bym sie z innego auta dostarczając minimum napiecia potrzebnego do otwarcia klapy bagaznika.....

Prosze o pomoc i wskazanie gdzie są te koncówki abym mógł podpiąć klemy z innego auta i otworzyc tylny bagaznik...

dziekuje za podpowiedz i ewentualne wskazanie

xjr 1995 x 300 poj. 4 litry, 320 KM

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: gdzie podpiąć ładowanie przy silniku w xjr z 1995 r
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2014, 21:20:48 pm »
Bagażnik zawsze ma miejsce na otwi\arcie kluczykiem. Poszukaj

mario-mariano

  • Gość
Odp: gdzie podpiąć ładowanie przy silniku w xjr z 1995 r
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2014, 22:38:06 pm »
pisze że zamek w bagazniku jest zepsuty...a zauwazylem to teraz. Zawsze otwierałem przyciskiem przy klapie albo z wew auta. !!!!!!

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: gdzie podpiąć ładowanie przy silniku w xjr z 1995 r
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 30, 2014, 23:13:36 pm »
Proponuję wpisać w szukajkę frazę : " jak otworzyć bagażnik " - wyskakuje chyba ze 3-4 tematy, jeden z nich przerabiałem na  własnej skórze :)
Piotr

tomek1212

  • Gość
Odp: gdzie podpiąć ładowanie przy silniku w xjr z 1995 r
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 31, 2014, 01:09:26 am »
Najprościej będzie jak minus podepniesz do jakiejś metalowej części silnika, natomiast plus możesz wziąć z jednej z skrzynek z bezpiecznikami pod maską albo pod siedzeniami tylnymi. Jest tam gruby przewód (plusowy) przykręcony oczkiem i nakrętką M8 do każdej skrzynki. 

mario-mariano

  • Gość
Odp: gdzie podpiąć ładowanie przy silniku w xjr z 1995 r
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 01, 2015, 10:41:55 am »
dziekuje w nowym roku......