Autor Wątek: Wymiana zardzewiałych progów, czy ktoś zrealizował?  (Przeczytany 7007 razy)

Offline Jedrzej

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.828
  • 4.0 2001, 200D 1982
Jaguar S-type 4.0 2001
Mercedes-Benz W123 200D 1982

Offline milun

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • X type sport 3.0 awd aut.
Odp: Wymiana zardzewiałych progów, czy ktoś zrealizował?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 20, 2016, 17:01:56 pm »
Panowie a od mondeo te progi da rade skleic??

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Wymiana zardzewiałych progów, czy ktoś zrealizował?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 21, 2016, 16:29:07 pm »
Jakieś 2 miesiące temu robiłem obie strony ale tylko tylną część progów bo reszta była zdrowa. Wycięcie około 30-40 cm z obu progów (do zdrowej blachy) wstawienie wzmocnienia, dopasowanie progu z blachy i pomalowanie podkładem zajęło jakieś 5-6 godzin. Obeszło się bez lakierowania bo łączenie wyszło pod plastikami. Dorobienie progu z blachy jest stosunkowo proste, bo progi są prostokątne, a nie jak w większości aut półokrągłe.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline milun

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • X type sport 3.0 awd aut.
Odp: Wymiana zardzewiałych progów, czy ktoś zrealizował?
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 21, 2016, 16:53:49 pm »
u mnie z przodu... jak otwieram drzwi od kierowcy to troche widac ze cos sie tam dzieje... Myslalem ze od czegos by sie dopasowalo...

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Wymiana zardzewiałych progów, czy ktoś zrealizował?
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 22, 2016, 21:22:05 pm »
U mnie na szczęście nie wyszło za plastikową nakładkę, nawet spinki boczne od nakładki też zostały. Zorientowałem się jak mi zniknęło kawałek podnośnika w progu. Orientowałem się czy by coś innego podeszło ale nikt nie był w stanie na 100% potwierdzić z jakiego auta będzie pasować, a eksperymentować mi się nie chciało. Szukałem też używek, ale jedyne jakie znalazłem były po 300zł za sztukę i z rudą na wysokości tylnych drzwi. Jak już zrobisz te progi to przed założeniem nakładek nie żałuj środka do konserwacji profili zamkniętych. Ja wpsikałem do każdego progu po pół litra.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Wymiana zardzewiałych progów, czy ktoś zrealizował?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 15, 2016, 17:25:58 pm »
Do szibel.
Piszę tu bo masz zapchaną skrzynkę.

Mi te progi robił znajomy w ramach przysługi i wątpię, żeby mu się chciało jeszcze raz z tym bawić, bo już dawno przestał robić blacharkę zarobkowo. Dobrego blacharza znam, ale mieszka pod kielcami. W sobotę odbierałem od niego E30 brata, którą całą malował i robił progi i podłogę. Zrobił robotę naprawdę dobrze i wszystko dobrze zakonserwował w naprawdę świetnej cenie. Jak chcesz to poszukam do niego namiarów.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline milun

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
  • X type sport 3.0 awd aut.
Odp: Wymiana zardzewiałych progów, czy ktoś zrealizował?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 15, 2016, 21:18:15 pm »
Skrzynke mam pusta...
Wielkie dzieki ale jak dlamnie to za daleko, mieszkam przy samej litwie 12 km woj .podlaskie musze szukac cos u siebie...

Offline thc87

  • Aspirant
  • Wiadomości: 3
  • Kocham to forum
Odp: Wymiana zardzewiałych progów, czy ktoś zrealizował?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 23, 2022, 18:40:50 pm »
siemano bylem dzisiaj u blacharza i naprawi mi progi za mniej wiecej 1800 z przodu sa w miare ok ale od polowy to ich nie ma dziwne ze na przegladzie nic nie powiedzial xd dobrze ze dzisiaj zobaczylewm co tam dole sie dzieje xd naura