Autor Wątek: Układ wydechowy do XJ6 3.2  (Przeczytany 1925 razy)

Donkihot

  • Gość
Układ wydechowy do XJ6 3.2
« dnia: Grudzień 29, 2014, 18:00:21 pm »
Witam, szanowni koledzy proszę o podpowiedź: gdzie można kupić kompletny układ wydechowy (znaczy bez katalizatorów i kolektorów) na razie czysto teoretycznie ale muszę coś znaleźć do wiosny bo mój już ledwo zipie. Szukałem tematu na forum i co nieco w necie, ale nic ani w ofertach Walkera ani Bosala ? No i chcę nowy w rozsądnej cenie. Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Donkihot

  • Gość
Odp: Układ wydechowy do XJ6 3.2
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2015, 18:48:19 pm »
Panowie, no bez żartów w kilkunastoletnich samochodach jeszcze nikt nie wymieniał układu wydechowego?

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 996
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: Układ wydechowy do XJ6 3.2
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2015, 19:57:37 pm »
Wiesz zależy jaki kto ma fabrycznie zamontowany . Ja w swoim XJ40 mam jeszcze fabryczny układ z tłumikami z nierdzewki , i cynkowane rury , trzyma się jeszcze bardzo dobrze . Co do wydechu u Ciebie , to dowiadywałem się ile kosztowałoby zrobienie całego układu na zamówienie ( kompletny fabryczny jest nieosiągalny ) . Mam wersje bez kata , i z reguły cena wahała się od 3,500 zł do 4000 zł . Taki koszt był jak chciałbym układ wydechowy identyczny z oryginalnym . Zawsze mogą dopasować Ci z innych marek i jakoś sklecić coś taniej .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline arghaill

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Układ wydechowy do XJ6 3.2
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2015, 12:38:14 pm »
Witaj

Ja do swojej XJ6 X300 znalazłem w GB kompletny oryginalny i fabrycznie jeszcze nowy - cena 5730PLN. Zdecydowałem więc, że zakupię same tłumiki (dwa środkowe i dwa końcowe) - a resztę "rułek" dorobię u specjalisty. Całość układu zamknie mi się w cenie od 2 do 2.5 tys. zł.

Pozdrawiam

Donkihot

  • Gość
Odp: Układ wydechowy do XJ6 3.2
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2015, 07:43:22 am »
Witam, arghaill dzięki za podpowiedź. Idąc Twoim tropem znalazłem  w Warszawie firmę która sprzedaje tłumiki Magnaflow z nierdzewki po około 300zl, sztuka. Ma w ofercie i przelotowe i komorowe (ciche) mnie oczywiście interesują te drugie. Tak czy siak 4x300=1200 zł. + rurki i kolanka powinno się zamknąć w 2000 i będzie od katalizatorów aż po same końcówki dożywotny. Myślę że w lato zbuduję sobie coś takiego i nie omieszkam się tym pochwalić. A co do chwalenia to dwa dni temu zagazowałem swojego kotka, jeszcze nie powiem jakie spalanie bo nie wyjeździłem pierwszego zbiornika ale wrażenia z jazdy "bomba" Kotek się nie pogniewał bo mapy wtrysków przyjął w pierwszym strojeniu i śmiga aż miło. Jak przepalę 3 tankowania mam jechać na kontrolę wtedy porobię fotki instalacji i przeliczę zużycie LPG to opiszę w oddzielnym temacie ze szczegółami i ilustracjami.