Autor Wątek: tuning silnika 3,0  (Przeczytany 2769 razy)

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
tuning silnika 3,0
« dnia: Grudzień 08, 2014, 19:07:38 pm »
Witam. Czy ktoś robił tuning silnika 3,0 benzyna i jaki jest efekt tego zabiegu?

skyludwik

  • Gość
Odp: tuning silnika 3,0
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2014, 19:21:11 pm »
Co rozumiesz przez tuning ? Wałki inne? Polerowanie kanałów? Porting głowic? Turbodoładowanie? Kompresor? Myślę, że nie ma to zupełnie sensu i nic z tego silniczka nie wyciśniesz a kasy wywalisz tyle, że wystarczyło by na połowę S typa R ;) Bo jeśli chodzi o różnego rodzaju boxy czy też "sportowe" wkładki do dolotu to tylko poprawi się samopoczucie właściciela ale na pewno nie osiągi ;)

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: tuning silnika 3,0
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2014, 19:24:41 pm »
Podobno podnosza moc tego silnika o ok. 30 KM poprzez prosty zabieg lub chip? Nie wiem dlatego pytam czy ktoś to już robił. No i jaki jest efekt w stosunku do ceny

Offline tomasz

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 626
Odp: tuning silnika 3,0
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 08, 2014, 19:27:18 pm »
z tego co pamiętam to dzikus , kiedyś pisał , że w swoim kocie uzyskał około 270 KM , ale bez jakiś szczegółów

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: tuning silnika 3,0
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2014, 19:27:53 pm »
Chipuje się silniki turbodoładowane - zarówno benzynowe jak i diesle. Z tym silnikiem nic ciekawego się nie zrobi, nic co miałoby sens czy też sensowny stosunek kosztów do efektu. Najlepszym tuningiem będzie sprzedaż i kupno S type R  :-W :-hehe

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: tuning silnika 3,0
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 08, 2014, 19:39:17 pm »
Pytam tylko z ciekawości. Moja eska to samochód na niedzielne krótkie wyjazdy i to bardziej jest toczenie sie niż ostra jazda. sama przyjemność gdy sie jedzie tym samochodem spokojnie, jak limuzyną. Do pociskania są inne

Offline Pawel_M

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: tuning silnika 3,0
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 10, 2014, 11:50:42 am »
Pytam tylko z ciekawości. Moja eska to samochód na niedzielne krótkie wyjazdy i to bardziej jest toczenie sie niż ostra jazda. sama przyjemność gdy sie jedzie tym samochodem spokojnie, jak limuzyną. Do pociskania są inne

Głupoty gadasz  ;) Ja tam lubię czasami poganiać małolatów w hondach i inne pseudo tuningowe auta takim seryjnym s-type. Na kolejnych światłach od razu muzyka w  aucie cichnie żeby posłuchać co ja tam mam pod maską  ;D
XK 4.2 2008r
S-type 4.0 Sport 2001r
S-type 4.0 2001r

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: tuning silnika 3,0
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 11, 2014, 11:08:13 am »
Oczywiście ja również czasami kota komuś pogonię jak nadmiernie szpanuje