Autor Wątek: Woda w świecach.  (Przeczytany 2806 razy)

Offline Jaggi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Jaguar S-Type 4.0 V8 2000r.
Woda w świecach.
« dnia: Grudzień 05, 2014, 08:57:48 am »
Witam wszystkich. Dzielnie wziąłem się za powrót mojego Jaga do prawidłowego funkcjonowania i wczoraj zaraz po otrzymaniu przesyłki z nowiutkimi cewkami i swiecami wziąłem się do roboty. Po wyciągnięciu paru cewek ich końcówki były utopione w oleju co wskazywałoby na nieszczelną uszczelkę dekla zaworów (dobrze wnioskuję ?) , natomiast moje wielkie zdziwienie nastąpiło na ostatnim cylindrze (stojąc przodem do samochodu był to lewy rząd cylindrów i ostatni cylinder najbliższy sciany grodziowej silnika-kabiny) gdyż po wyjęciu cewki moim oczom ukazała się mokra :-boks fajka cewki utopiona w wodzie/płynie chłodniczym/płynie spryskiwaczy  (??) Trudno ocenić gdyż było to rudawego koloru i metalicznego zapachu. W tulei swiecy było ok pół kieliszka cieczy. Wszystko wyglądało mniej więcej następująco   oraz i  
Skąd ten płyn się tam wziął? Mam być przerażony walniętą głowicą czy spodziewać się raczej błachego powodu?  :-help Dodam iż zdecydowałem się na wymianę swiec i cewek ze względu na to iż silnik bardzo przerywał i faktycznie po osuszeniu oleju i wody z komór swiec zapłonowych i po zainstalowaniu nowych silniczek chodzi jak marzenie. Proszę o pomoc i wszelkie cenne uwagi. Dziękuję.

Offline Pawel_M

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: Woda w świecach.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2014, 20:35:24 pm »
Trzeba było ( mówię całkiem poważnie ) posmakować czy to woda czy płyn chłodzący. Jak woda to sprawdź czy uszczelka na dekielku który zakrywa wszystkie cewki nie jest za mocno wygnieciona i nie puszcza wody która może ciec z podszybia. Jeżeli chodzi o olej w gnieździe świecy to masz do wymiany uszczelki pod deklem. Uszczelki są dostępne w komplecie lub osobno ( pokrywa i gniazda świec ) Jeżeli nie masz ubytków płynu chłodzącego, ciśnienie układu chłodzenia masz w normie to póki co się tym nie martw. Złóż wszystko jak być powinno, pojeździj z tydzień i sprawdź czy sytuacja się powtórzy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2014, 20:40:56 pm wysłana przez Pawel_M »
XK 4.2 2008r
S-type 4.0 Sport 2001r
S-type 4.0 2001r

monikadarek

  • Gość
Odp: Woda w świecach.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2014, 23:10:37 pm »
Witaj

Miałem ten sam problem. Woda dostawała się przez podszybie a następnie przez zużytą uszczelkę dekla cewek.

Pozdrawiam

Offline Jaggi

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Jaguar S-Type 4.0 V8 2000r.
Odp: Woda w świecach.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2014, 09:24:21 am »
Mam nadzieje, ze tak jak piszecie bieze sie to z wody splywajacej z podszybia. Dzisiaj Jag jedzie do wymiany skrzyni biegow a w przyszlym tyg. jak tylko okaze sie, ze nowa (uzywana) skrzynia jest ok bede dalej obserwowal problem cieczy w gniazdach swiec uprzednio skladajac dekielki w nalezyty sposob ;-) Dzieki za sugestie.  :-thank

skyludwik

  • Gość
Odp: Woda w świecach.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2014, 15:19:37 pm »
Witam! Miałem podobnie z tą różnicą, że jakiś leń co w przeszłości wymieniał świece/cewki w ogóle nie przykręcił dekielka po lewej stronie przy podszybiu, a to wszystko w "solidnym" niemieckim warsztacie;)