Autor Wątek: Jaguar S Type 2.7 Problem z Swiatłami tylnymi  (Przeczytany 1726 razy)

zigi_2005

  • Gość
Jaguar S Type 2.7 Problem z Swiatłami tylnymi
« dnia: Listopad 30, 2014, 13:05:16 pm »
Witam kolegów z forum

Jestem nowym użytkownikiem więc sorry za "wtopy"

Mam następujący problem z autem mojego taty od jakiegoś czasu pojawiły się dziwne problemy z tylnymi światłami w  jego S-type a mianowicie jak włączy prawy kierunek to mruga mu jednocześnie podświetlenie tablicy oraz prawe wsteczne światło, lewy kierunek działa ok.

Drugi problem to wyświetlający się sporadycznie w czasie jazdy komunikat "Transmission Falout" i pojawiająca się przy tym dziwna praca skrzyni biegów (szarpanie przy przełączaniu na P lub D oraz brak zmiany biegów) po wyłączeniu zapłonu i ponownym uruchomieniu problem znika.

Proszę o pomoc

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 441
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Jaguar S Type 2.7 Problem z Swiatłami tylnymi
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2014, 14:23:38 pm »
Na początek dokładnie sprawdź bezpieczniki. Ale bezwzględnie wszystkie  tj. z przodu, z tyłu i w kabinie.

Myślę, że dopiero po wykluczeniu usterek elektrycznych, w tym także mam na myśli komunikację ze skrzynią biegów, powinieneś zabrać się za mechanikę skrzyni.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2014, 14:27:39 pm wysłana przez Zdrapciooh »
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline Kotletor

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 201
Odp: Jaguar S Type 2.7 Problem z Swiatłami tylnymi
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2014, 14:56:23 pm »
Gdy włączone są kierunki i miga coś jeszcze albo zapala się podświetlenie ze stopem to wysoce prawdopodobne jest , że lampa ma słabe połączenie z masą.
S-Type V6 3 l. po lifcie  Paweł Warszawa

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: Jaguar S Type 2.7 Problem z Swiatłami tylnymi
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 03, 2014, 11:59:03 am »
Dokładnie tak. To typowe objawy braku dobrej masy