Autor Wątek: Telefon w X308  (Przeczytany 4197 razy)

Offline Feler

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 230
Telefon w X308
« dnia: Marzec 26, 2009, 21:31:49 pm »
Witam!

Mam problem z telefonem (fabrycznie montowany to stara Motorola StarTac), który się "złamał" - odpadła klapka, zerwała sie taśma syganłowa. Mogę w to miejsce wsadzić inna motorolę o tym samym złączu transmisji jednak chciałbym zastosować tam przejsćiówkę by móc podłaczyć do jaga Sony erricsona. Czy ktoś z Was bawił się w takie przeróbki, jest to mozliwe i ew. jeśli tak, to gdzie mozna takie przejście kupić/zrobić?

Pozdro!
Feler
Najgorsze są skrajności...
XJ40 - Sovereign'87 - był :(, X308 - Daimler Long'99 - jest :)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Telefon w X308
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2009, 21:53:42 pm »
witaj feler,

to chyba tak latwy nie bedzie. instalacja jest motorolowska, wiec jedyny co moze sie udac jest
laczyc sony do audio jako zestaw glosnomowiacy, funkcje sterowanie beda dzialac tylko
z motorola. a jak jednak chcesz zastapic "nowym" startaciem to trzeba brac pod uwage
ze wersja jaguar ma modyfikowane oprogramowanie, zwykly startac w jag nie dziala.

powodzenia !!

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Telefon w X308
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2009, 22:22:49 pm »
pomysl sobie o bluetooth, zobacz tutaj (in english, unfortunately)

http://j.roal.home.mchsi.com/X308Bluetooth.pdf

albo taki adapter, do tego mozesz podlaczyc bluetooth-kit chyba takze od soniego



http://www.handytreff.biz/~~KFZB~1997--2002~KFZD~Alle%20Varianten~KFZH~Jaguar~KFZM~XJ8%20(X308)~plugin~kabelguide~wkid~SEARCH.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2009, 22:27:53 pm wysłana przez kogutki »

Offline Feler

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 230
Odp: Telefon w X308
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2009, 22:27:29 pm »
Dzieki za info - czy ktos z was wie jak mozna zmienic soft w motoroli zeby komunikowala sie z systemem w jagu? Moge kupic sprawna motorole startac ale nie jest to wersja "jaguarowska" wiec z opisu Kogutki  wynika ze i tak nie bedzie dzialala. Pewnie wymiana softu dla kogos kto sie na tym zna nie stanowi wiekszego problemu - trzeba miec tylko plik zrodlowy :)

Pozdro!
Feler
Najgorsze są skrajności...
XJ40 - Sovereign'87 - był :(, X308 - Daimler Long'99 - jest :)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Telefon w X308
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 26, 2009, 22:31:12 pm »
feler,

zmienic soft raczej nie za bardzo, bo soft wersje jaguar raczej nigdy nie bylo na rynku. ale na ebayu mozna
dosc tanio kupic orygynalnego jaguar-startaca.

np tu

http://cgi.ebay.de/JAGUAR-STARTAC-85-MOTOROLA-STAR-TAC-fuer-XK-XJ-S-Type_W0QQitemZ250395750104QQihZ015QQcategoryZ9355QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem


Offline Feler

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 230
Odp: Telefon w X308
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2009, 10:06:47 am »
Kogutki - jesteś nieoceniony :) Wielkie dzieki - bede kombinowal a o wynikach poinformuje ;)
Pozdro!
Najgorsze są skrajności...
XJ40 - Sovereign'87 - był :(, X308 - Daimler Long'99 - jest :)

Offline Feler

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 230
Odp: Telefon w X308
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 16, 2009, 22:20:22 pm »
Hej!

W końcu kupiłem używanego startaca, przelożylem elektronike ze starego, uszkodzonego i jakos dziala (jest dokladnie tak jak pisal Kogutki - inny startac "nie jaguarowski" nie komunikuje sie z instalacja w aucie), ale nie specjalnie jestem z tego zadowolony - to jest jednak stary model telefonu a jego obsluga z panelu srodkowego jest prawie zerowa. Wyszukiwanie konkretnego numeru to istna loteria. Mozna co prawda zapamietac najczesciej uzywane numery i przypisac im pozycje powiedzmy od 1 do 9 ale zapewne kazdy z was ma w swoim tel kilka-set numerow... Potrenuje go jeszcze ale nie spodziewam sie wodotryskow :). Nie specjalnie mnie to ciśnie więc raczej nie bede sie bawil w dodatkowy zestaw glosnomowiacy dla nowszych telefonow, bo ten oryginalny dziala swiatnie - w koncu w aucie az tak czesto nie rozmawia sie przez tel - ja bynajmniej staram sie tego unikac...

Pozdro!
Feler
Najgorsze są skrajności...
XJ40 - Sovereign'87 - był :(, X308 - Daimler Long'99 - jest :)

rytiskonst

  • Gość
Odp: Telefon w X308
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 24, 2009, 23:39:05 pm »
witam was.mam pytanie.skoro mam panel do obslugi telefonu na kokpicie i na kierownicy,ale gdy kupilem samochod to niebylo zadnego telefonu,pytalem u poprzedniego wlasciciela on tez kupil go bez telefonu.czyli co?niemam mozliwosci zamontowania telefonu?sorry,jestem laikiem.pozdrawiam,Rytis

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Telefon w X308
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 24, 2009, 23:41:59 pm »
panel ma kazdy x308. mozna zamontowac orygynalnego telefonu (inny telefon standardowo nie dziala)
albo zastanow sie nad zestawem blutooth, ktory mozna laczyc z systemem audio. jednak wszelkie
funkcje panelu dzialaja tylko z orygynalnym zestawem motorola.

rytiskonst

  • Gość
Odp: Telefon w X308
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 26, 2009, 03:36:43 am »
wlasnie probowalem nawiazania blutooth,ale ani komura ani sprzet wozu nic niezajarzyly.kurcze,niekladzie mnie na lopaty ta potrzeba,ale bylo by milo.bo pare dni temu skroili mnie za rozmowe przez telefon,a paranoja,bo stalem w korku,skurczy byk za mna stal i wylazl.mniejsze z tym,prosze jakos popularniej :'(

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Telefon w X308
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 26, 2009, 10:47:15 am »
x308 nie ma zadnego blutootha, zle mi rozumiales. jezeli chcesz uzywac swoje komorke to trzeba
zamontowac zestaw blutootha ktory wspoldziala z systemem audio, sam system audio w x308
nie ma blutootha. patrz pare postow wyzej, tam jest po angielsku instrukcja montaz system
blutootha motoroli wraz z fotkami jak to moze wygladac.

rytiskonst

  • Gość
Odp: Telefon w X308
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 26, 2009, 12:53:18 pm »
 :-R  :-tylko .wielki dzieki.jutro podjade by zobaczyc.lecz mam juz zamontowane mikrofony po bokach.wiec niech kolo sprawdzi.
  a co do pilotow do garazu co znajduja sie nad lusterkiem,masz jakas informacje?jak zgrac z zewnetrznym do bramy i garazu? pozdrawiam