Autor Wątek: Amortyzatory do wersji Sport  (Przeczytany 1365 razy)

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Amortyzatory do wersji Sport
« dnia: Październik 09, 2014, 12:37:13 pm »
Witajcie.

Mam taki oto dylemat i prosiłbym o Was o poradę.

Mam S-Type 2004 (polift) 2.7 w wersji sport bez CATS (elektronicznego sytemu wytłumiania) i przymierzam się do wymiany przednich amorków, bo jeden mi pada. Zacząłem przeglądać w necie oferty różnych sklepów i wyszedł problem z dostępnością amorków dla mojej wersji zawieszenia. Wyszło mi, że tylko Bilstein ma w ofercie amory do wersji sport bez CATS, Sachs ma tylko do zawieszenia standardowego bez CATS, Monroe w katalogu nie ma w ogóle silnika 2.7.
 
Wg mojego wywiadu, to w „S” sportowym są sportowe amorki i sportowe sprężyny. Mimo to różnica w wysokości zawieszenia (liczona od centrum koła do wierzchołka nadkola) wydaje się być nieznaczna i przy pełnym baku i płynach wynosi:
Wersja standardowa: przód 386 mm, tył 382 mm.
Wersja sport: przód 384 mm tył 378 mm.

Oczywiście najchętniej to trzymałbym się oryginalnej specyfikacji, ale jeśli nie będzie części, to potrzebne będzie rozwiązanie zastępcze. Tutaj pytanie, czy w ostateczności można zamontować do zawieszenia sportowego „standardowe” amortyzatory na sportowe sprężyny, czy konieczna jest również wymiana sprężyn na „standardowe? Co byście zrobili w tej sytuacji?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline Pawel_M

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: Amortyzatory do wersji Sport
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2014, 21:55:05 pm »
Jeżeli sprawa wygląda tak samo jak w przed lifcie to możesz założyć seryjne amortyzatory.
XK 4.2 2008r
S-type 4.0 Sport 2001r
S-type 4.0 2001r