Autor Wątek: X308 czujniki cofania  (Przeczytany 2058 razy)

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
X308 czujniki cofania
« dnia: Październik 07, 2014, 21:22:01 pm »
Mam pytana do kolegów, czy jeśli kupię zderzak z czujnikami to da się to w prosty sposób zainstalować w moim samochodzie ?

Zakładam że jest tam jeszcze jakiś głośniczek, bo instalacja jest już chyba gotowa ?
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: X308 czujniki cofania
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2014, 21:43:03 pm »
Mam cały zestaw : czujniki, wiązka, moduł.

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: X308 czujniki cofania
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 08, 2014, 10:13:39 am »
Oryginalny zestaw był "opcją dealerską". W swoim samochodzie mam Valeo. Sądzę, że nowe dobrej jakości czujniki będą działały precyzyjniej..
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: X308 czujniki cofania
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 08, 2014, 11:11:10 am »
Oryginalny zestaw był "opcją dealerską". W swoim samochodzie mam Valeo. Sądzę, że nowe dobrej jakości czujniki będą działały precyzyjniej..

Przekonałeś mnie, wstawiam w takim razie dobre czujniki ( Valeo - innych dobrych nie znam ), zderzak nie ma chyba żadnych metalowych elementów ?
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: X308 czujniki cofania
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 08, 2014, 12:38:59 pm »
Zderzak nie ma metalowych elementów. Nawet chrom jest plastikowy.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: X308 czujniki cofania
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 08, 2014, 12:56:27 pm »
Ja mam Valeo i jest OK. Zderzak ma dwie ścianki, zewnętrzną, cieńszą, lakierowaną i pod nią drugą , również plastikową ale grubszą. Bardzo istotny jest kąt osadzenia czujników i ich wysokość od ziemi. Czyli staraj się je zamontować jak najwyżej bo zderzak w X308 jest dość nisko, a jeśli chodzi o kąt to w moim przypadku musiałem w tylnej ściance wyciąć większe otwory by móc użyć pierścieni ustalających położenie czujnika ( ukośnie osadzony czujnik musi mieć z tyłu więcej luzu ). No chyba, że potrafisz wywiercić otwór z osią idealnie równoległą do podłoża w pochylonej ściance zderzaka - mi się to nie udało i musiałem kombinować z pierścieniami regulacyjnymi.
Piotr