Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Jaguar xj40 91r parują szyby.... i fuel faile 22...

(1/2) > >>

Dominiko19:
Witajcie. Temperatura sie,zmienia więć najpierw korzysta się z klimy a za pow. godzinę włączam zwykły nawiew, albo jeszcze ustawiam na ciepło i w tym momencie wywala mi na szyby parę całe auto, nawet na maksa jak ustawię ciepło to schodzi wieki zanim zwali wilgoć z szyb więc klimą to najlepiej zrobić i w kilkanaście sekund... Co jest nie tak jakiś filtr? Druga sprawa to już miałem spokój jakiś czas a teraz znowu wywala ten błąd fuel fail 22. Wcześniej czyściłem styki od przepływomierza i styki przekaźnika air pump i było jakiś czas dobrze ale nie wiem już co wymyśleć...

Dominiko19:
i jak kto coś podpowie?

Jaguar XJ6:
Ja najpierw zacząłbym od sprawdzenia , czy w aucie w środku jest sucho , potem zabrałbym się za blowery ( sprawdził czy jest w nich woda ) , i czy odpływ wody ( ten kaczy dziób ) jest w pełni drożny . Nie wiem jaki masz panel klimy ( czy stary , czy nowy ) ale chyba  w starym jak i w nowym jest funkcja DEF ( szybkie odparowanie przedniej szyby i lusterek ) . Przekręcasz pokrętło od prędkości wentylatorów na max i obserwujesz co się zaczyna na szybach dziać ( w tej pozycji niema regulacji temperatury , więc tak jak prędkość wentylatorów , tak i temperatura jest automatycznie na maxa ) . Umnie jak są zaparowane szyby ( np. jak zgaszę auto i czekam w nim na kogoś z 15 minut i pada deszcz ) w środku robi się trochę duszno ( bo wilgotność wzrasta ) szyby zaparowują całkowicie , ale po odpaleniu auta i włączeniu nawiewu na DEF przednia szyba odparowuje w max 1m30s , a boczne szyby po około 5 minutach są całkowicie czyste .

Dominiko19:
ok sprawdzę ale co do tego kaczego to nie wiem gdzie jest nie pamiętam, robiłem kiedyś blowery ale nie pamiętam już...

Jaguar XJ6:
Kaczy dziób to odpływ wody z kratek przy wycieraczce , jak zdejmiesz panel z wycieraczką , to zobaczysz w jakim jest stanie .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej