Autor Wątek: Sterownik ABS x-type , brak prędkościomierza, licznika tempomatu  (Przeczytany 2878 razy)

lenar90

  • Gość
Sterownik ABS x-type , brak prędkościomierza, licznika tempomatu
« dnia: Październik 10, 2014, 16:18:40 pm »
Witam wszystkich jestem Damian
Jestem nowy i od dłuższego czasu poluję na Jaga tylko 2.2TDCi od 2006 roku cena do 30 000, tak szukam i szukam, nie jest łatwo
Wszystko pięknie tylko ten ABS i duży przebieg :) ale blisko więc i tak podjadę
Jeśli chodzi o ABS - to chyba jakaś poważna usterka, bo ziomek mówi, że nie ma prędkościomierza, licznika a zatem i tempomat nie działa - moje pytanie na ile jest to poważna usterka?
Czy taki sterownik może załatwić sprawę? :
http://allegro.pl/pompa-abs-sterownik-jaguar-x-type-0265222021-i4644548068.html
Druga sprawa, sprzedawca jeździ nim od kwietnia, więc myślę że próbował walczyć z tym i nic nie pomogło, czego obawiać się w tej wersji silnikowej? Z tego co się zorientowałem to jest mniej awaryjny 2.2 niż 2.0?
Czy z tak dużym przebiegiem Jaguar jeszcze pośmiga czy to dla niego już schyłek? :) jakiś średni przebieg można mu przypisać?
Jeśli zbłądziłem i mimo szukania nie znalazłem podobnego tematu to sorczak :) i poproszę link - może źle szukam
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2014, 17:50:23 pm wysłana przez Choina »

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Sterownik ABS x-type , brak prędkościomierza, licznika tempomatu
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2014, 00:43:47 am »
Mój szary X miał ~566tys. km i jeździł bezproblemowo, troszke już dużo palił w mieści i podkapcał (wtryski) i zaczeła stukać dwumasa, ale bezawaryjnie.

Pompa ABS którą podałeś jest 2004-2005r (do konca roku) modelowy 2006 miał już inną (później wkleję), mniejsza i inna wtyczka. Co do usterki nie jest do konca powiedziane, że to wina sterownika, mozliwe, że CAN'a lub licznika lub sterownika silnika, lub któregokolwiek z modułów na magistrali CAN (ECU, ABS, RAD, ICP, AHLS, DSM, YRS).

Zobacz czy oprócz DSC SYSTEM FAULT masz na wyświetlaczu tylko godzinę, poziome kreski i "FUEL COMPUTER DATA ERROR" czy jakoś tak. Jakkolwiek ja bym zaczał od przemierzenia magistrali CAN.

lenar90

  • Gość
Odp: Sterownik ABS x-type , brak prędkościomierza, licznika tempomatu
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2014, 00:50:01 am »
to motywuje z tym dużym przebiegiem :) dzięki :)
Co do tej usterki - mogę nabawić się poważnego kłopotu, mianowicie fixująca elektronika, trzeba od razu podłączyć i sprawdzić jaka jest litania :) może ktoś z forum co mieszka niedaleko? zabrałbym, podwiózł no i okazał wdzięczność  :):)
a tak poważniej, jakiego rzędu są koszty takich modułów? jeszcze biorąc pod uwagę, że coś za dużo się wymieni?