Autor Wątek: kierownica sama się przestawia  (Przeczytany 4203 razy)

przemas9

  • Gość
kierownica sama się przestawia
« dnia: Wrzesień 17, 2014, 15:08:03 pm »
Witam wszystkich.
Mam jakiś dziwny problem z moim Jagiem xj6, podczas jazdy gdy zaczynam hamować to przestawia mi się kierownica, tzn. raz jest przekręcona na prawo a gdy zahamuję gwałtownie to przekręca się ponownie.
Wygląda to tak jakbym trzymał mocno kierownicę a koła się skręcają same podczas ostrzejszego hamowania.
Byłem już z tym u mechanika, ale nic nie poradził, podokręcał krzyżaki i tyle. Może to maglownica jest wyrobiona? :- pojecia
Proszę o podpowiedź jeśli ktoś wie co to może być

tomek1212

  • Gość
Odp: kierownica sama się przestawia
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2014, 20:10:49 pm »
Tzn chodzi Ci o to że podczas hamowania kierownicę ciągnie w którymś kierunku ?

Ja natomiast mam problem w x300 że kierownica podczas jazdy na wprost raz jest na środku, raz lekko skręcona w lewo, a raz w prawo. Nie ma na to żadnej reguły, samochód jedzie prosto, nic nie ściąga ani nie ma luzów w układzie. 
Dzieje się tak przez gumowe tuleje które trzymają maglownice do nadwozia, niby nie są wybite ale przekładnia minimalnie się przestawia względem nadwozia i dlatego kierownica zmienia swoje położenie podczas jazdy na wprost.

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Odp: kierownica sama się przestawia
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 17, 2014, 20:32:13 pm »
Problem który opisał Tomek można w bardzo łatwy sposób wyeliminować, jest on opisany na forum. W moim Daimlerze zastosowałem i nie ma porównania, układ kierowniczy jest teraz lepszy jak nowy który jest trochę gumowy.

przemas9

  • Gość
Odp: kierownica sama się przestawia
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 17, 2014, 22:08:11 pm »
Właśnie tak jest jak kolega opisuje, auto jedzie prosto a kierownica raz jest przekręcona w lewo albo w prawo, właśnie podczas hamowania jest takie odczucie jak się coś ciasno przesówa.

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: kierownica sama się przestawia
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 18, 2014, 01:56:15 am »
Nie znam sposobu, o którym pisze zapek, ale może masz uszkodzone lub uszkodzoną poduszkę belki zawieszenia?
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline Six

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
Odp: kierownica sama się przestawia
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 18, 2014, 12:45:38 pm »
Problem który opisał Tomek można w bardzo łatwy sposób wyeliminować, jest on opisany na forum. W moim Daimlerze zastosowałem i nie ma porównania, układ kierowniczy jest teraz lepszy jak nowy który jest trochę gumowy.

Mógłbyś rozwinąć?

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Odp: kierownica sama się przestawia
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 18, 2014, 13:47:39 pm »
spróbuj tego poszukać , jest to bardzo fachowo opisane

Offline Six

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
Odp: kierownica sama się przestawia
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 18, 2014, 14:00:34 pm »

przemas9

  • Gość
Odp: kierownica sama się przestawia
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 18, 2014, 14:34:56 pm »
Zobaczę w przyszłym tygodniu te gumy mocujące maglownicę, nie chcę teraz rozgrzebać bo w poniedziałek jadę na wymianę oleju w skrzyni, a jak coś porozkręcam to potem nie dojadę ;).
Tuleje na wachaczach mam powymieniane, końcówki drążków ok, więc jest szansa że to te gumy mocujące.
Dzięki za podpowiedź, będę pisał co z tego wyszło. Pozdrawiam.

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Odp: kierownica sama się przestawia
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 18, 2014, 16:23:08 pm »
znalazłeś mój wątek , jest jeszcze na forum ten problem opisany włącznie ze zdjęciami (jak dobrze pamiętam)

przemas9

  • Gość
Odp: kierownica sama się przestawia
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 19, 2014, 15:00:00 pm »
Coś chyba znalazłem ale fotek nie widziałem. Pisze też coś o wymianie tuleji wózka.

przemas9

  • Gość
Odp: kierownica sama się przestawia
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 29, 2014, 19:45:18 pm »
Witam ponownie, byłem w sobotę w kanale pod samochodem, odkręciłem osłony, maglownica ani drgnie na tulejach, krzyżaki kolumny dokręcone, i nadal nie mam pojęcia co może być nie tak . Poprostu podczas hamowania na zakręcie koła są w jednej pozycji a kierownica przekręca się o około ćwierć obrotu. Jadąc prosto kierownica jest przekręcona.  :- pojecia