Autor Wątek: Uład kierowniczy X300  (Przeczytany 5997 razy)

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Uład kierowniczy X300
« dnia: Sierpień 08, 2012, 12:04:43 pm »
Koledzy był dzisiaj u mnie potencjalny kupiec mojego Daimlera i zauważył (doczepił się do tego) że układ kierowniczy jest trochę gumowy , może ma racje , ja byłem do tego przyzwyczajony.
Moje pytanie jest następujące :
co może być tego przyczyną (na stacji diagnostycznej nie było żadnych luzów) i co trzeba wymienić żeby układ kierowniczy bardziej reagował na ruchy kierownicą ??????
Nadmienię że w moim poprzednim X300 3.2l układ kierowniczy reagował tak samo

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Uład kierowniczy X300
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2012, 12:50:12 pm »
Na układ kierowniczy mają wpływ elementy zawieszenia takie jak:
Stabilizator, łączniki, Tuleje wahaczy, sworznie, gumy amortyzatorów, same amortyzatory, gumy mocujące wózek, gumy trzymające maglownice, drążki kierownicze ich końcówki.
W X308 zauważyłem minimalnie lepszą "gumowatość" ale koty tak mają. Wymieniałeś któreś z tych elementów? Tak naprawdę, jeden z nich może być już odczuwalny, patrząc pod kątem precyzji prowadzenia.  :-V
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline XKR-Lover

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
  • znalazlem Jaguara - XKR-S, naturalnie...
    • moje życie samochodowe.....
Odp: Uład kierowniczy X300
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2012, 18:46:39 pm »
Możliwe że coś szukał czego nie było aby negocjacje na jego stronę poszły.... :-W

Sprawdzić trzeba jak klucz w stacyjce ale nie chodzący, wtedy dopiero widać czy jest luz w kierownicy czy nie.

Jak na Diagnostyce nic nie nie zauważyli to chyba nic ne ma.....

Jak masz zamiar sprzedać to bym się nie martwił, następnego kupca znajdzie się....

Nie ma nigdzie perfekcyjnego samochodu 15+ letniego, a jak się spodziewa gwarancji, to niech idzie nowego Mercedesa kupić  :-hehe
--------
Tadek

"Drive it like you stole it"
-----------------------------------------------------------------

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Odp: Uład kierowniczy X300
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2012, 19:36:48 pm »
wymieniane w moim były :
tuleje dolne wahacza, tuleja amortyzatorów dół, końcówki stabilizatorów, gumy stabilizatorów i najważniejsze końcówki drążka kierowniczego.
Może jakieś gumy maglownicy ???????????

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: Uład kierowniczy X300
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 09, 2012, 17:57:20 pm »
To może być, o ile jest, temat znany z maglownicy, a dokładnie jej mocowanie i tam są takie gumowe elementy, które powoduja że kierownica troszke chodzi luzniej. Zerknij na któryś z postów, to było opisane.
xj6 4,0 Sovereign 1996

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Odp: Uład kierowniczy X300
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 16, 2012, 19:36:38 pm »
pytanie do fachowców
w moim Jagu jest maglownica ZF i jej minusem jest to że nie można do niej kupić tulei metalowo-głumowych bo są nie wymienne w związku z tym czy mogę założyć inną maglownice ???? taką w której można wymieniać te tuleje , wiem że takie są.

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Odp: Uład kierowniczy X300
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 17, 2012, 21:31:58 pm »
Koledzy zrobiłem dzisiaj układa kierowniczy i podejrzewam że jest lepszy od tego nowego fabrycznego, ale po kolei :
tuleje gumowo - metalowe zregenerowałem tz. po rozebrani ich i solidnym oczyszczeniu a następnie po wytoczeniu w pierścieniach delikatnych rowków na tokarce złożyłem je do kupy na kleju poliuretanowym do szyb , w szczeliny pomiędzy tuleje a obudowę przekładni zostały dotoczone tz. dystanse z teflonu co wyeliminowało całkowicie możliwość poruszania się maglownicy w ruchu poziomym . układ kierowniczy dzięki tym zabiegom stał się bardzo precyzyjny i reaguje na najmniejszy ruch kierownicą a przez to samochód stał się  bardzo przewidywalny, czego nie można było powiedzieć  o nim wcześniej.
Wszystkim użytkownikom X300-setek polecam ten nie skomplikowany zabieg bo naprawdę warto, Technicy Jaguara robiąc ten patent z tulejami nie wymienialnymi czegoś nie przemyśleli i koniecznie trzeba to poprawić po nich . Aż sie chce teraz śmigać  :-V

felga

  • Gość
Odp: Uład kierowniczy X300
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 16, 2012, 20:31:47 pm »
Czy mozesz podeslac jakas fotke tych mocowan, bo ja pomalu trace cierpliwosc do ukl kierowniczego. Autem ciezko trafic w troge jak sa lekkie koleiny. WYmienilem amortyzatory , swoznie gorne i dolne i koncowki drazkow.

Wiem ze moze byc jeszcze Vee Mount  ( mocowanie wozka zawieszenia)  ale nie wykluczam tez gum na maglownicy.


Dzieki z gory

Andrzej

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Uład kierowniczy X300
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 17, 2012, 10:15:25 am »
W piątek oddałem auto do mechaników, właśnie po to aby wymienić Vee Monty i tuleje wózka. Gumy na maglownicy wymieniłem, gumy stabilizatora wymieniłem, wszystkie tuleje wahaczy wymieniłem, sworznie, drążki i końcówki również.  Auto jest stabilniejsze na koleinach, ale musisz wziąć pod uwagę, że auto ma szerokie opony i zawsze będzie pływało na koleinach. Warto zdjąć wózek zawieszeni i wymienić gumy i tuleje wózka. Moje były poobrywane i nie było tego widać przed wyjęciem wózka. Nie warto kupować zamienników, bo są źle zrobione konstrukcyjne i szybko się zużyją.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

felga

  • Gość
Odp: Uład kierowniczy X300
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 17, 2012, 17:12:40 pm »
OK, zaczne od vee mount

O tym mowimy tak :

http://www.justjagsuk.com/uploads/images/350x200/No12144_MNC2360AB%60.JPG

Czy gumy na maglownicy sa wymienne w x308 a w x300 nie ? Bop roznie slyszalem ale sam jeszcze nie zagladalem .

Mam kola od xkr`a i 245,45,18 z przodu wiem ze zawsze bedzie sciagalo ale XJR ma w x308 ma takie asme kola fabrycznie takze musi to jakos chodzic .

Dzieki

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Uład kierowniczy X300
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 17, 2012, 17:18:49 pm »
Tak, dokładnie o te części chodzi, przy okazji wymień również tuleje tylne wózka przedniego, przypominają tuleje mimośrodowe, ale bez zdejmowania wózka ich nie wymienisz, więc dobrze jest to zrobić za jednym razem. Nie kupuj zamienników, bo są zbyt miękkie i marnej jakości. Gumy maglownicy, są takie same, są dość miękkie. Ale po zmianie zauważyłem że układ kierowniczy zrobił się ogólnie twardszy.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Kuba_Wawa

  • Gość
Odp: Uład kierowniczy X300
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 13, 2016, 13:58:38 pm »
Koledzy zrobiłem dzisiaj układa kierowniczy i podejrzewam że jest lepszy od tego nowego fabrycznego, ale po kolei :
tuleje gumowo - metalowe zregenerowałem tz. po rozebrani ich i solidnym oczyszczeniu a następnie po wytoczeniu w pierścieniach delikatnych rowków na tokarce złożyłem je do kupy na kleju poliuretanowym do szyb , w szczeliny pomiędzy tuleje a obudowę przekładni zostały dotoczone tz. dystanse z teflonu co wyeliminowało całkowicie możliwość poruszania się maglownicy w ruchu poziomym . układ kierowniczy dzięki tym zabiegom stał się bardzo precyzyjny i reaguje na najmniejszy ruch kierownicą a przez to samochód stał się  bardzo przewidywalny, czego nie można było powiedzieć  o nim wcześniej.
Wszystkim użytkownikom X300-setek polecam ten nie skomplikowany zabieg bo naprawdę warto, Technicy Jaguara robiąc ten patent z tulejami nie wymienialnymi czegoś nie przemyśleli i koniecznie trzeba to poprawić po nich . Aż sie chce teraz śmigać  :-V

Przychylam się do prośby przedmówców. Zapek, czy mógłbyś dokładniej opisać bądź dołączyć jakiekolwiek fotografie ( najłatwiej zrozumieć ) dotyczące "poprawienia fabryki" jeśli chodzi o te gumy magla.
byłby to bardzo pomocny materiał gdyż jest "parę" osób z trzysetkami u których problem ten prawdopodobnie wytępuje ( między innymi u mnie )
Będziemy bardzo wdzięczni.
pzdr