Autor Wątek: Tarcze + klocki -> co polecacie do 300 zł  (Przeczytany 5311 razy)

Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Tarcze + klocki -> co polecacie do 300 zł
« dnia: Wrzesień 26, 2014, 22:36:12 pm »
Witajcie. Muszę wymienić tarcze i klocki przednie w moim Jagu i teraz powstaje pytanie jakie..? Nigdy nie zajmowałem się tym tematem to wolę dopytać bardziej doświadczonych...
Poza tym szukam lewego przedniego łącznika stabilizatora, prawej przedniej poduszki do McPhersona i osłony przegubu... Części jest od cholery. Mam brać najtańsze nowe czy jakieś zamienniki? Coś polecacie?  :-help

ghrh

  • Gość
Odp: Tarcze + klocki -> co polecacie do 300 zł
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2014, 22:39:52 pm »
Dla mnie odpowiedź jest jedna - co najmniej przyzwoite. W przypadku hamulców np. ATE, EBC. Zawieszenie - części nowe, wysokiej jakości, mogą być dobre zamienniki (np. Lemforder). Nie warto pakować się w używane, nie wiesz jak długo wytrzymają, a za robotę zapłacisz tyle samo.

Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Tarcze + klocki -> co polecacie do 300 zł
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2014, 22:58:46 pm »
A próbowałeś części zawieszenia firmy Dassel?

gres

  • Gość
Odp: Tarcze + klocki -> co polecacie do 300 zł
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2014, 09:43:54 am »
Jak kupisz najtańsze tarcze to licz sie z tym ze zaraz sie pokrzywia. Trzeba je potem przetoczyć i juz będą sluzyc dobrze. Metoda oplacalna jesli sam sobie wymienisz

Offline RyanDriver

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 303
  • Prezes Zarz±du JCPF
Odp: Tarcze + klocki -> co polecacie do 300 zł
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2014, 09:57:36 am »
Ktoś kiedyś na forum polecił Rotinger Sport GT - zakupiłem i się sprawdziły - oczywiście udało mi się je zagrzać ale przy extremalnej jeździe ale polecam w tym przedziale cenowym. A jeżeli chodzi o droższe to w drugim samochodzie mam Ferodo i są lepsze.
1984  XJ-S 5.3, 1988 Daimler seria III  5.3 Double Six, 2003  XJR 4.2, 2003 i inne

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Tarcze + klocki -> co polecacie do 300 zł
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2014, 10:13:53 am »
Za 300zł to kupisz może dobre tarcze na przód:
np. Girling (TRW), TRW, w InterCarsie była promocja na SpeedMaxy (są z TUV'em dobrze wykonane nawiercane i nacinane za 220zł za komplet na przód)

Klocki kup LPR (ok 80zł, jakość bardzo dobra, bo... to BOSCH, BOSCH nie produkuje klocków tylko branduje produkty swoich dostawców (min. LPR'a), ewentualnie Girlinga (ok 110zł), nie kupuj TRW bo to dokładnie ten sam klocek co Girling (Girling jest częścią koncernu TRW), a droższy o ileś % bo marka premium (to samo z tarczami i płynem hamulcowym).

Łączniki (jak i wszystkei elementy zawieszenia i hamulców wymieniamy symetrycznie, parami. Łączniki kup metalowe, np. Delphi (w katalogu jako Mondeo 2001-2003) są w podobnej cenie, a jakość lepsza.

Poduszki McPhersona - tylko ASO. Nie spotkałem nigdzie w PL zamienników. Podobnie z manszetami, choć ludzie twierdzą, że jedna z referencji Pascala i Spidana pasuje. Mi jakoś nie pasowała..

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Tarcze + klocki -> co polecacie do 300 zł
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 27, 2014, 11:04:00 am »
A co myślicie o zimmerman, mnie czeka wymiana tarcz, ale wymieniam odrazu klocki. Rozważam właśnie ate i zimmerman, jeżeli ate to klocki też ate to samo zimmerman. Dzięki za opinie.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Tarcze + klocki -> co polecacie do 300 zł
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 27, 2014, 13:47:35 pm »
Zimmermann ale prawdziwy Zimmermann, zobacz, bo Oni swego czasu pakowali do siebie Mikode (Polska, Częstochowa). Jakościowo bardzo dobre, ale no właśnie jeśli w środku będie Mikoda, to po co płacić za opakowanie? To samo tyczy się BOSCH'a, nie robią sami tarcz, tylko podwykonawca z brandem BOSCH'a, jakkolwiek jakościowo rewelacyjne.

Klocki teraz fajne wypuścił Jurid (seria White). Nie piszczą, są dość miękkie i nie brudzą (mało metali żelaznych).

Dobre klocki ma jeszcze w sumie Fomar (w AD jako AD Brend i Fomar) i o ile dobrze pamietam EBC Red Stuff to też wyrób Fomara.

Offline Kakashi

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Tarcze + klocki -> co polecacie do 300 zł
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 27, 2014, 14:08:57 pm »
Za 300zł to kupisz może dobre tarcze na przód:
np. Girling (TRW), TRW, w InterCarsie była promocja na SpeedMaxy (są z TUV'em dobrze wykonane nawiercane i nacinane za 220zł za komplet na przód)

Klocki kup LPR (ok 80zł, jakość bardzo dobra, bo... to BOSCH, BOSCH nie produkuje klocków tylko branduje produkty swoich dostawców (min. LPR'a), ewentualnie Girlinga (ok 110zł), nie kupuj TRW bo to dokładnie ten sam klocek co Girling (Girling jest częścią koncernu TRW), a droższy o ileś % bo marka premium (to samo z tarczami i płynem hamulcowym).

Łączniki (jak i wszystkei elementy zawieszenia i hamulców wymieniamy symetrycznie, parami. Łączniki kup metalowe, np. Delphi (w katalogu jako Mondeo 2001-2003) są w podobnej cenie, a jakość lepsza.

Poduszki McPhersona - tylko ASO. Nie spotkałem nigdzie w PL zamienników. Podobnie z manszetami, choć ludzie twierdzą, że jedna z referencji Pascala i Spidana pasuje. Mi jakoś nie pasowała..
Czyli co, do intercara i pytac o te speedmaxy + klocki lpr? Jest jeszcze ta promo?
Poza tym to jest konieczne by oba laczniki wymieniac czy mozna tylko jeden? W sumie lemfordery wychodza 50 zl sztuka...

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Tarcze + klocki -> co polecacie do 300 zł
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 28, 2014, 01:37:58 am »
Delphi będzie równie dobry a koszt ok 35-40zł/szt.
Może być jeszcze Moog (dobra jakość, choć cena chyba wyższa) albo OCAP (forma robiąca na pierwszy montaż min. dla Fiata i Lamborghini). Unikaj LCC (Akusan) i HansPrijs (Topran).
Tak zaleca się jednak wymieniać parami, przynajmniej tak uczą na wszelkich szkoleniach.

Nie kupuj też z Kamoki, ostatnio miałem wpadke właśnie z Kamoką, ich łącznik podczas montażu się uszkodził (kulka wyleciała z gniazda). Może to jednostkowy przypadek, ale moje zaufanie do marki spadło.

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 805
Odp: Tarcze + klocki -> co polecacie do 300 zł
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 28, 2014, 19:52:17 pm »
ja w Ibize żony wrzuciłem mega tanie tarcze Roper - produkowane w PL chyba w Tarnowie
przejechałem 5K i śmigają rewalacyjnie (+ w między czasie byl przegląd i na hamowni był wypas)

w Kocie jeszcze mam tarcze ok, ale chyba kupie i przetestuje - cena taka, że można zaryzykować

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Tarcze + klocki -> co polecacie do 300 zł
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 28, 2014, 22:56:25 pm »
Roper to marka-pakowacz, tak samo jak Ruville, 4Max, ADBrend, Kager, JCAuto, Optima, Hart itd. To importer części, o którym nic w zasadzie nie wiadomo, w żadnej z sieci z którymi współpracuję nie ma ich asortymentu. Z polskich firm PRODUKUJĄCYCH części układów hamulcowych znam tylko Tomex i Mikoda, o ile w przypadku tarcz Mikody nei mam najgorszego zdania, to klocków tomexa nie rzuciłbym za psem. Nie wiem jak to g...o dostało jakiekolwiek certyfikaty, jak klocki szklą się na potęgę przy delikatnym hamowaniu.

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 805
Odp: Tarcze + klocki -> co polecacie do 300 zł
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 29, 2014, 07:44:19 am »
szkoda, bo myślałem, że coś jednak w tym kraju się jeszcze produkuje, a nie przepakowywuje.
Wiesz może czy taka tarcza musi przejść jakieś badania / certyfikację by móc to sprzedawać w PL (ew w UE) ?

dla mnie ich jakość (jak narazie - za paredziesiąt K przebiegu więcej będzie można oczywiście powiedzieć o nich) jest ok

co do Mikody to faktycznie nie są złe (miałem kiedyś w Civic`u i dawaly radę).
a tego co kojarzę to nawiercane Mikody można kupić w cenie innych gładkich markowych tarcz, a odprowadzanie ciepła jest zdecydowanie lepsze i mniejsze prawdopodobieństwo pokrzywienia

roman

  • Gość
Odp: Tarcze + klocki -> co polecacie do 300 zł
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 29, 2014, 21:07:36 pm »
Witam.
EBC odradzam.
Na nowych tarczach mozna bylo wyczuc nierownosci palcami.
Po dwoch latach chamulce bija.
Plyn chamulcowy gorszy od tego jaki wlewal mi mechanik. P1,5 roku zostal wymieniony z powodu niskiej temperatury wrzenia.
Ogolnie po ok. 2 latach wymienil bym wszystko gdyby nie koszty.

Plyn chamulcowy BF004
Tarcze chamulcowe Standart-pelne
Klocki chamulcowe GreenStuff

Pozdrawiam

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Tarcze + klocki -> co polecacie do 300 zł
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 29, 2014, 22:30:00 pm »
Witam.
EBC odradzam.
Na nowych tarczach mozna bylo wyczuc nierownosci palcami.
Po dwoch latach chamulce bija.
Plyn chamulcowy gorszy od tego jaki wlewal mi mechanik. P1,5 roku zostal wymieniony z powodu niskiej temperatury wrzenia.
Ogolnie po ok. 2 latach wymienil bym wszystko gdyby nie koszty.

Plyn chamulcowy BF004
Tarcze chamulcowe Standart-pelne
Klocki chamulcowe GreenStuff


Przepraszam ale nie mogę się powstrzymać jak widzę taką pisownię, proszę ustaw w przeglądarce opcję poprawiania błędów ortograficznych.
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.