Autor Wątek: łączenie skrzyni z silnikiem  (Przeczytany 3624 razy)

Dziki_Wacek

  • Gość
łączenie skrzyni z silnikiem
« dnia: Wrzesień 24, 2014, 18:07:56 pm »
Witam,

może ktoś wie jak nazywa się część pomiędzy sprzęgłem hydrokinetycznym asb a silnikiem ?

Pozdro

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: łączenie skrzyni z silnikiem
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2014, 21:49:05 pm »
Koło zamachowe ?  :-W
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Dziki_Wacek

  • Gość
Odp: łączenie skrzyni z silnikiem
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2014, 07:18:04 am »
hmmmm..... czy to ma jeszcze jakąs nazwe, którą używają mechanicy ? U mnie coś rzęzi... i szpec od ASB stwierdził że to jest część....  ( którą właśnie nazwy nie zapamiętałem )  :-cry, ale lączy sprzęgło hydrokinetyczne z silnikiem, ta część jest prawdopodobnie pofalowana

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: łączenie skrzyni z silnikiem
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2014, 09:32:09 am »
Nic innego tam nie ma jak koło zamachowe..
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Dziki_Wacek

  • Gość
Odp: łączenie skrzyni z silnikiem
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2014, 10:16:13 am »
to w takim razie to bedzie to.... a jak wyglada wymiana takiego koła zamachowego ? jak jest z uzywkami ?

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: łączenie skrzyni z silnikiem
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2014, 10:20:46 am »
Używki znajdziesz na allegro. Możesz spytać Karola Gieremka z Szamotuł albo Jaguar Parts'a z forum. Mają używane części do Jagów. Żeby to wymienić, trzeba wyjąć skrzynie biegów.. Co się dzieje z samochodem, że mechanicy tak stwierdzili? Wyjmowali skrzynię? Widzieli koło zamachowe? Mierzyli jego krzywiznę?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2014, 11:04:31 am wysłana przez pablo21 »
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Dziki_Wacek

  • Gość
Odp: łączenie skrzyni z silnikiem
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2014, 10:37:47 am »
bylem na wymianie oleju i takie tam w skrzyni biegów i facio mi powiedzial ze jest pofalowane i ten dźwięk to z tego i wymiana najlepiej jak by była na nowe bo z uzywkami to nigdy nie wiadomo

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: łączenie skrzyni z silnikiem
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2014, 10:44:55 am »
Pewnie, że nowe jest najlepsze, ale zapewne drogie. Używkę można sprawdzić, wyważyć. Nie wiem co to za dźwięk, ale jak dzwoni w okolicach skrzyni to jest to zazwyczaj objaw zużycia sprzęgła hydrokinetycznego.  :-V
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: łączenie skrzyni z silnikiem
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2014, 10:54:48 am »
Jak mi dzwoniło to właśnie konwerter wymagał regeneracji. Jak rzęzi przy odpalaniu to koło zamachowe lub rozrusznik.

Dziki_Wacek

  • Gość
Odp: łączenie skrzyni z silnikiem
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2014, 11:03:20 am »
mechanik tak mi powiedzial miesiąc temu, a ze wczoraj zawiozlem go bo cos chyba uszczelka cieknie i powiedzial ze obluka jeszcze raz.... czekam na odzew od niego.... z tego co wczoraj przy zostawianiu samochodu rozmawialem z nim to pamieta ze to nie sprzegło tylko ..... to co własnie nie zapamiętałem.... no ale najprawdopodobniej chodzi o koło zamachowe. Bede wiedzial na 100% dzisiaj jak bede odbieral Jaga... mam nadzieje, ze bede wiedzial   :- pojecia

Dziki_Wacek

  • Gość
Odp: łączenie skrzyni z silnikiem
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 29, 2014, 06:47:33 am »
no to już wiem.... co to w tym moim Jagu za dźwięk..... nie jest to koło zamachowe, to " nie o mojego Jaga chodziło " ;), mechanik pomylił klientów... ale po dokładnym sprawdzeniu, okazało się ten dźwięk to .........któraś z rolek napinacza.... :) ale oczywiście ja nie zapytałem czy to od paska czy rozrządu..... ale to juz bedzie się bawił warszat ;) tak z ciekawości to .... ile jest rolek napinacza i jakie ?

Offline grzechch

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 663
Odp: łączenie skrzyni z silnikiem
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 30, 2014, 19:16:38 pm »
Dziki Wacku Jag w benzynie ma łańcuch rozrządu, więc to nie raczej rolki rozrządu

Dziki_Wacek

  • Gość
Odp: łączenie skrzyni z silnikiem
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 14, 2014, 13:49:11 pm »
to ja wiem że jest łańcuch... ale nie wiem jak jest skonstruowany... jestem amatorem mechaniki ;)