Autor Wątek: Restricted performance  (Przeczytany 3149 razy)

donzoolo

  • Gość
Restricted performance
« dnia: Wrzesień 22, 2014, 13:15:19 pm »
Witam,

wczoraj jechałem w trasie moim XF 3.0 DS i zauważyłem już od początku dziwną rzecz, mianowicie bardzo wysokie spalanie - przy 150 km/h na tempomacie miałem spalanie około 12 l / 100 km. Po przejechaniu około 500 km wyświetlił mi się komunikat "Restricted performance" i odcięło mi przyspieszenie. Zatrzymałem się na pierwszej stacji, wyłączyłem silnik na kilka minut i po ponownym odpaleniu błędu już nie było, spalanie również wróciło do normy (8-9 l / 100 km), przejechałem jeszcze 900 km i już nie było problemu. Nie mam teraz możliwości podjechania do serwisu, czy ktoś ma jakieś podejrzenia o co może chodzić?

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Restricted performance
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2014, 15:11:49 pm »
"Restricted performance" to błąd ogólny. Pali się na pomarańczowo i pozwala na kontynuację jazdy. Na tym etapie nie więcej się nie dowiesz. Ogranicza obroty, po co żeby nie uszkodzić nic dalej. Nie odłączaj akumulatora, pojedź do serwisu z kompem dla Jagów i zobacz w czym problem.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

robert23

  • Gość
Odp: Restricted performance
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2014, 16:09:16 pm »
Witam,
Też miałem ten problem. Warto sprawdzić błąd na komputerze, ale w 90% to zabrudzona rura od przepływomierza. Wystarczy przedmuchać, przeczyścić. U mnie pomogło.

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Restricted performance
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2014, 18:38:20 pm »
Nie stawiałbym żadnych diagnoz przed podłączeniem się.  :-V
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Roobs

  • Gość
Odp: Restricted performance
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 23, 2014, 09:01:40 am »
To że błąd się wyświetlił nie znaczy że jest coś zepsute. Takie sytuacje zdarzają się w każdym aucie które ma sporo elektroniki.

PaintGarage

  • Gość
Odp: Restricted performance
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2014, 11:21:05 am »
Witam,

Jeśli auto bylo w trasie troche "przycisniete" polecam sprawdzic intercooler, to bardzo czesta wada tego modelu. Rozszczelnienia są zazwyczaj po lewej stronie stojąc na przeciwko auta przy dolocie. Sprawdzenie trwa raptem kilka minut a moze wyeliminowac lub potwierdzic tę diagnoze ;)

Pozdrawiam