Autor Wątek: Woda pod nogami kierowcy.  (Przeczytany 3139 razy)

Offline michalek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 48
  • S-TYPE 2.5 V6 2003r
Woda pod nogami kierowcy.
« dnia: Wrzesień 22, 2014, 10:50:58 am »
Witam, jestem nowym posiadaczem S-typa lift 2003r :) I to mój pierwszy post z problemem :) Otóż pod nogami kierowcy na dywaniku jest strasznie mokro, i na tylnym dywaniku też po stronie kierowcy op stronie pasażera jest sucho. I strasznie od tego śmierdzi taką kiszoną kapustą , widocznie dywanik gnije. Próbowałem suszyć ale trochę pojeżdżę i znowu mokro. I moje pytanie czy są jakieś odpływy od klimatyzacji ewentualnie gdzieś przy szybie ujścia wody ? NO i czeka mnie wyjecie foteli i wyciągniecie tego całego dywanika wybranie go i wysuszenie, a wiąże się to z demontażem całego tunela środkowego czy ktoś to przerabiał? . Proszę o jakieś podpowiedzi będę bardzo wdzięczny. Dziękuje   :-V

Offline deptof

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 153
Odp: Woda pod nogami kierowcy.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2014, 21:26:26 pm »
masz może szyberdach?
S-type 2.7 V6 2005;
S-type 4.2 V8 2002;
S-type 4.2 V8  R 2002;
S-type 4.2 V8  R 2005;
XK 4.2 V8 2008;
XKR 4.2 V8 2006.

Offline michalek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 48
  • S-TYPE 2.5 V6 2003r
Odp: Woda pod nogami kierowcy.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2014, 00:14:35 am »
Niestety nie mam szyber dachu, dziś miałem dzień wolniejszy więc postanowiłem rozebrać wszystko, wyciągnąłem wszystko żeby się dostać pod dywanik tj. wyciągnąłem dwa fotele przednie, tylną kanapę dolną część, wszystkie boczne plastiki na progach i na słupkach środkowych, tunel środkowy też trzeba zdemontować, i na końcu wyciągnąłem ten cały dywan. Ujrzałem mnóstwo wody jak na basenie ;) dywan też cal mokry ( nie mama pojęcia jak go wysuszyć bo ta gąbka pod spodem też cała mokra, narazie leży i schnie), wodę usunąłem i zabrałem się do lokalizowania tej nieszczelności lejąc wodę na podszybie i co się okazało nieszczelność blachy na ścianie grodziowej na spawie fabrycznym, mniej więcej  na wysokości linki do otwierania maski. Tak więc sylikonem to zakleiłem od strony kabiny i silnika. Przy okazji znalazłem odpływy wody na podszybiu z prawej i lewej strony były bardzo zasyfione. Cała operacja trwała jakieś 4h z wyciągnięciem wszystkiego, jutro jak dywan wyschnie postaram się złożyć wszystko do kupy z powrotem. Tak więc jakby ktoś potrzebował pomocy w demontażu środka ewentualnie podszybia i zlokalizowania odpływów wody to służę pomocą. Pozdrawiam  :-V

Offline deptof

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 153
Odp: Woda pod nogami kierowcy.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2014, 07:53:03 am »
Kiedyś właśnie też miałem problem z zatkanymi odpływami tyle, że od szyberdachu. Woda nie spływała i dostawała się do środka, na szczęście przyczynę zlokalizowałem natychmiast i nic złego się nie stało. Po udrożnieniu odpływów problem zniknął.
S-type 2.7 V6 2005;
S-type 4.2 V8 2002;
S-type 4.2 V8  R 2002;
S-type 4.2 V8  R 2005;
XK 4.2 V8 2008;
XKR 4.2 V8 2006.

termit_tm

  • Gość
Odp: Woda pod nogami kierowcy.
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 23, 2014, 11:10:40 am »
na twoim miejscu zostawił bym ten dywan na kilka dni i co jakiś czas dusił tą gąbkę tak aby woda wydostawała się ze środka, pomocny będzie też odkurzasz (Karcher)  który umożliwia wciąganie wody. Trochę pracy pewnie było żeby to zdemontować, ewentualnie założyć fotele i jakiś czas jeździć bez wykładziny aby być pewnym że to był ten wyciek 

Offline Jacatu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 220
Odp: Woda pod nogami kierowcy.
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2014, 13:28:16 pm »
Daj jakąś fotę gdzie ten spaw które to miejsce , trzeba sprawdzać takie historie .
S-type 2,5 ***** XJ-S H.E. V12* **XJ350***XJ358***XJS Cabrio 4,0***

Offline michalek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 48
  • S-TYPE 2.5 V6 2003r
Odp: Woda pod nogami kierowcy.
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2014, 19:13:57 pm »
Witam, dywan oddałem do czyszczenia na myjnie, więc oni się zajmą czyszczeniem i suszeniem wyciąganiem wody z niego, jutro do obioru ma być. Jutro jak będe składał wszystko to zrobię fotkę gdzie leciało wstawię.  :-V

haszczyc

  • Gość
Odp: Woda pod nogami kierowcy.
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2014, 16:45:16 pm »
michalek najlepiej zrób fotorelacje :) i wrzuć na forum z demontażu :) przyda się

Offline michalek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 48
  • S-TYPE 2.5 V6 2003r
Odp: Woda pod nogami kierowcy.
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 26, 2014, 23:39:31 pm »
Gdybyś wcześniej to napisał to bym zrobił fotorelacje :) juz złożony do kupy.



Offline michalek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 48
  • S-TYPE 2.5 V6 2003r
Odp: Woda pod nogami kierowcy.
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 26, 2014, 23:45:37 pm »
Panowie szukam jakiegoś użytkownika S-typa z silnikiem 2,5 v6 z Gazem bo mam kilka pytań o LPG ? Moze znacie kogoś z forum ?