Autor Wątek: linka wybieraka taką mam nadzieję  (Przeczytany 1400 razy)

Dziki_Wacek

  • Gość
linka wybieraka taką mam nadzieję
« dnia: Wrzesień 03, 2014, 18:18:24 pm »
Witam forumowiczów
opiszę mój problem. Jaguara mam od niedawna w momencie kupna samochodu odpalał tylko w położeniu lewarka zmiany biegów w okolicach N i czasami w położeniu P. Oddałem samochód do serwisu ASB Palka w Mysłowicach celem wymiany filtra,oleju i rozwiązania problemu przy odpalaniu. Po odbiorze samochodu skrzynia reagowała idealnie na wszelkie zadane położenie lewarka,oczywiście odpalał w pozycji P bez problemu. Serwis był robiony jakiś miesiąc temu, przejechałem jakieś 500 km i objawy jakie mam są następujące w pozycji parking nie zawsze świeci mi się literka P musze trząść lewarkiem prawo lewo zeby załapało, ne zawsze łapie mi bieg wsteczny musze wtedy dać na P i  z powotem na R (i działa). Byłem dziś we wcześniej wymienionym serwisie oczywiście usługa regulacji linki nie podlega gwarancji bo ponoć ta linka to powód kłopotów.
Proszę o poradę czy kupić linkę uzywkę czy nówkę (może macie jakieś doświadczenie w tym temacie) czy moze to być awaria całego wybieraka, czy linkę bądź cały wybierak wymienię sobie sam bez potrzeby podłączania kompa .
Z góry dziękuje za wszelkie porady i podpowiedzi.

Dziki_Wacek

  • Gość
Odp: linka wybieraka taką mam nadzieję
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2014, 17:55:33 pm »
dziś rozebrałem tunel środkowy okazało się ze nakrętki naciągające i utrzymujące położenie linki były całkiem poluzowane. linka wyregulowana , skręcona i wszystko gra. pozdrawiam wszystkich jaguarowców