Autor Wątek: Jak prawidłowo dobrać komplet sprzęgła do mojego X-type?  (Przeczytany 1890 razy)

Offline walbor62

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 140
Jak prawidłowo dobrać komplet sprzęgła do mojego X-type?
« dnia: Sierpień 29, 2014, 08:54:49 am »
Witam, przyszedł czas na wymianę kompletu sprzęgła plus dwumasy, z tego co się orientuję, dwumasa jest tylko jedna ;) i z tym nie ma problemu.
Sprzęgła natomiast są dwa rodzaje, co takiego je rozróżnia, żeby pasowało? Czy chodzi tylko o pięcio lub sześciobiegową skrzynię, czy jest jeszcze coś co powinienem wiedzieć przed zakupem?  Pozdrawiam Walbor62.
Jaguar x-type 2.0 D
Jeep Grand Cherokee 3,0 CRD
Hummer H3 3.7 Pb

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Jak prawidłowo dobrać komplet sprzęgła do mojego X-type?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2014, 08:57:57 am »
Tak, były 2 rodzaje w zależności od nr vin.

andrew140785

  • Gość
Odp: Jak prawidłowo dobrać komplet sprzęgła do mojego X-type?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2014, 07:42:56 am »
Różnica jest w sprzęgle tylko przy skrzyni 6 biegowej. Ja założyłem do siebie zestaw LUKa typowy od mondeo i na allegro z pewnego sklepu za sam zestaw zapłaciłem 1500zł (koło dwumasowe + wysprzęglik + tarcza sprzęgła + docisk) sprawdzałem nawet numery tych części i do Jaguara są dokładnie te same ale cena już o 500 zł wyższa na alle ;D

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: Jak prawidłowo dobrać komplet sprzęgła do mojego X-type?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2014, 16:08:24 pm »
Witam kolegę z Jeep.org  :)
Ja też mam LUK-a ,dokładnie taki sam zestaw jak do Mondeo. Nie kupuj wszystkich elementów oddzielnie ,bo zapłacisz ok,2500 PLN. Sprzęgło ,dwumasa i wysprzęglik w jednym opakowaniu ( taki zestaw ma swój numer w katalogu) jest dużo tańszy. Ja zapłaciłem ok.1600 PLN. Obecnie produkowany wysprzęglik wygląda trochę inaczej niż ten, który jest zamontowany fabrycznie. Pasuje idealnie, tylko musisz zwrócić uwagę żeby w zestawie były końcówki do podłączenia przewodów.
Numer katalogowy 6000 47 00 (skrzynia 5 biegowa), na Allegro dostępne już w cenie ok, 1500 PLN
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2014, 16:29:00 pm wysłana przez slawek »
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004