Autor Wątek: Tuleje - belka tylnego zawieszenie S-type przedlift  (Przeczytany 3309 razy)

Offline rockenroller

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
Tuleje - belka tylnego zawieszenie S-type przedlift
« dnia: Sierpień 01, 2014, 18:51:30 pm »
Witam forumowiczów.

Niestety czas, nienajlżejsza noga i polskie drogi zrobiły swoje i zmuszony jestem wymienić 4 tuleje belki tylnego zawieszenia w moim kociaku. Jedna się niestety rozsypała, a reszta jest w takim sobie stanie.
Na ten zestaw składają się dwie tuleje przednie XR818140 i dwie tylne XR818141
Mam następujące pytania:

1. Czy tuleje te można dostać w zamienniku? - z moich ustaleń wynika, że nie
2. Czy kompletne sanki od innego modelu (np. X 350) będą pasować? Rozmawiałem z forumowiczem Jaguar Parts, który posiada kilka kompletów sanek od młodszych modeli Jagów, ale nie ma możliwości porównania, bo nie posiada sanek od przedlifta. Od razu wyjaśniam, że numery sanek się różnią - jak kolega Jaguar Parts zasugerował, może to wynikać z innego osprzętu samej belki, natomiast nie musi to oznaczać, że belka ma inne wymiary. 
Ideałem byłoby gdyby pasowała belka od X 350 - bo uważam, że jeśli kupować używkę to młodszą i w dobrym stanie, a nie używkę, która też za chwilę się rozleci.

Jakieś sugestie i uwagi?
Ktoś już miał przygodę z tymi tulejami? Jak problematyczna jest wymiana? Co wymienić przy okazji, co sprawdzić?


Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Tuleje - belka tylnego zawieszenie S-type przedlift
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 01, 2014, 19:03:07 pm »
Już porównałem wizualnie belkę z S type polifta i przedlifta patrząc na foty w Allegro. Są inne. Jakkolwiek czy różnią się punktami zamocowań to nie wiem niestety. Jak mówiłem, wahacze, drążki itd są te same.

Offline rockenroller

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Tuleje - belka tylnego zawieszenie S-type przedlift
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2014, 22:36:20 pm »
Mam "już" od około tygodnia tuleje (podziękowania dla V12 za pomoc i sprowadzenie tego ustrojstwa), a w poniedziałek auto idzie do mechanika. Zobaczymy co wyjdzie przy okazji. Dwa miesiące bez tego auta i jeżdżenie E46 mojej siostry uświadomiło mi, że nie mam zamiaru zmieniać auta na inne.  :-tylko

Offline rockenroller

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Tuleje - belka tylnego zawieszenie S-type przedlift
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2015, 01:44:17 am »
No, trochę czasu minęło, ale mam kociaka zrobionego od A do Z  :-yipee
Tuleje wymienione + wszystkie gumowe ustrojstwa z tyłu także!!! Łączniki oraz wszystkie pozostałe tuleje!
Koszt łączny 1500 + 1800 zł za cały tył brutto, nie licząc robocizny.
Ogólnie stwierdzam, że warto, a przy okazji jeszcze poduszki skrzyni wymienię.   

Offline TxT

  • Aspirant
  • Wiadomości: 4
Odp: Tuleje - belka tylnego zawieszenie S-type przedlift
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2016, 19:27:08 pm »
odgrzewam kotleta, w moim s-type przed liftem, pognila cala ta belka, musze kupic nowa, porownywalem zdjecia na allegro i punkty mocowan wydaja sie identyczne, ale mocowanie tylnego mostu jest inne i tu pytanie czy ten dyfer jest inny w polifcie? a moze ktos zakladal nowsze sanki do przedlifta??

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Tuleje - belka tylnego zawieszenie S-type przedlift
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 08, 2016, 22:18:25 pm »
Sanki po lifcie są inne i koniec tematu nawet tuleje są inne.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.