Autor Wątek: Szkoła jazdy oraz miasteczka Jaguara  (Przeczytany 2403 razy)

maciejlodz

  • Gość
Szkoła jazdy oraz miasteczka Jaguara
« dnia: Marzec 22, 2009, 15:02:02 pm »
Dla przyszłych nabywców mocnych Jaguarów producent szykuje szkołę jazdy.

Już od kwietnia wszyscy posiadacze modeli XFR oraz XKR będą mogli bezpłatnie uczestniczyć w jednodniowym szkoleniu doskonalącym technikę jazdy dopiero co zakupionymi samochodami. R Performance Academy, bo tak się owa szkoła nazywa, będzie się odbywać na testowym torze Jaguara w Gaydon. Właściciele Jaguarów zobaczą tam jazdy demonstracyjne przeprowadzane przez zespół instruktorów, jak również sami zasiądą za kółkiem. Co ciekawe, firma planuje także otworzenie toru dla posiadaczy innych samochodów. Wtedy jednak trzeba się liczyć z opłatą wynoszącą nieco poniżej 400 funtów za dzień.

Prócz tego Jaguar ma również nieco bardziej dalekosiężne plany, a mianowicie utworzenie na wzór Mercedes-Benz World miasteczka Jaguara. Na razie mówi się o kosztach rzędu 5 mln funtów. Biorąc pod uwagę rząd wielkości kosztów inwestycji, na efekt końcowy trzeba będzie jeszcze jakiś czas poczekać.

Źródło: KMH24.pl



wiadereczko

  • Gość
Odp: Szkoła jazdy oraz miasteczka Jaguara
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2009, 01:30:27 am »
Tor w Gaydon jest bardzo ładny znaczy nowy ale nie porywa.
Mieszkam niedaleko i miałem przyjemność tam być niestety nie jeździć tylko popatrzyć. A co do rozwoju jaguara to w chwili obecnej w czasie recesji zwalniają nie tylko z jaguara ale również i z astona martina i land rovera w gaydon, coventry  ( to jedne z większych magazynów, fabryk jaga przynajmniej w mojej okolicy)

Fakt jak tam jeszcze pracowałem to huk z toru nieziemski - większość z astona ale muzyka dla uszów niezapomniana.

pozdrowka