Autor Wątek: Czujnik zderzeniowy przód  (Przeczytany 8351 razy)

Fiorino

  • Gość
Czujnik zderzeniowy przód
« dnia: Lipiec 26, 2014, 21:34:05 pm »
Witam,
zabrałem się za kontrolkę poduszek która świeci, na komputerze wyszedł błąd czujnika uderzeniowego przód.
Zdemontowałem zderzak i ujrzałem taką wtyczkę - czy jest to wtyczka od tego sensora? jeżeli nie to gdzie znajdę owy sensor i do czego owa wtyczka służy?
I czy jest jakiś katalog, aby dobrać taki czujnik z odpowiednim numerem?

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Czujnik zderzeniowy przód
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2014, 21:42:26 pm »
Czujnik zderzeniowy z tego co się orientuję powinien być na pasie przednim. A co to za wtyczka to nie wiem, nie miałem nigdy X typa. Może czujnik temperatury zewnętrznej?

Fiorino

  • Gość
Odp: Czujnik zderzeniowy przód
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2014, 21:51:50 pm »
Zdemontowałem pas przedni, belka montowana na 4 długie śruby i żadnego czujnika tam nie ma
(chyba, że trzeba zdemontować ten kawałek metalu do którego się wkręca hak do holowania).

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Czujnik zderzeniowy przód
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2014, 21:53:46 pm »
Chyba mówisz o belce pod zderzakiem. Mi chodzi o górny metalowy pas, gdzie są zamki do maski

Offline huberts1977

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
  • X type 3.0 awd ŁÓDŹ
Odp: Czujnik zderzeniowy przód
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 26, 2014, 22:58:16 pm »
To jest wtyczka czujnika temperatury zewnętrznej



czujnik zderzeniowy zaznaczyłem na zdjęciu, jest na środku pasa pod tą blachą
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2014, 23:24:22 pm wysłana przez huberts1977 »
Były X-typy, XJ-ty, był XF 2,7d jest XF 3.0 b

Fiorino

  • Gość
Odp: Czujnik zderzeniowy przód
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 27, 2014, 11:44:37 am »
Bardzo dziękuję za odpowiedź, to już wiem gdzie szukać  :)

Panowie, powiedzcie mi jeszcze do czego służy czujnik temperatury zewnętrznej, lub czym skutkuje jego brak. Dodam, że klimatyzację mam manualną na pokrętełko  ;D

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Czujnik zderzeniowy przód
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 27, 2014, 20:14:12 pm »
to jest zewnętrzny termometr, którego wskazania wyświetlane są na wyświetlaczu od klimy. Jeżeli nie masz wyświetlacza do klimatyzacji to czujnik jest Ci zbędny i dlatego go tam nie ma.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Fiorino

  • Gość
Odp: Czujnik zderzeniowy przód
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 21, 2014, 14:37:17 pm »
zapytam jeszcze o jedną rzecz, czy uszkodzony czujnik trzeba wymienić na taki o identycznym numerze? bo z tego co wiem są czujniki o różnych numerach...
oraz czy można jakoś miernikiem sprawdzić stan samych przewodów, czy tam idzie jakieś napięcie, czy przypadkiem nie ma przerwy w kablu?

Trigojunior

  • Gość
Odp: Czujnik zderzeniowy przód
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 31, 2014, 19:34:45 pm »
Przejrzyj dokładnie okablowanie...
Miałem ostatnio ten sam błąd i okazało się że przewód był przetarty (na moje szczęście przy samym czujniku i przede wszystkim przed zamówieniem nowego)

Fiorino

  • Gość
Odp: Czujnik zderzeniowy przód
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 27, 2015, 14:55:43 pm »
Panowie wracam do tematu,
cały czas mam problem z tym błędem, próbowałem na dwóch zakupionych czujnikach usunąć ten błąd B2296, ale cały czas to samo - błędu nie da się usunąć...
Czy można jakoś prześwietlić, przedzwonić kable które dochodzi do czujnika? Czy probierka powina zaświecić po przytknieciu do tych dwóch kabli?
Czy ktoś wie jakie są oznaczenia fabryczne takiego czujnika do x-type 2004r. 2.0D ?

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Czujnik zderzeniowy przód
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 27, 2015, 15:48:51 pm »
Wszystkie roczniki miały taki sam czujnik. Albo masz uszkodzoną wiązkę albo "sieknięty" moduł poduszek. Mam jakiś fabrycznie nowy w razie co.

Fiorino

  • Gość
Odp: Czujnik zderzeniowy przód
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 27, 2015, 19:21:07 pm »
A mógłbyś mi w wolnej chwili sprawdzić nr tego czujnika? Jeżeli się okaże, że mam zły to kupię takowy u Ciebie.

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Czujnik zderzeniowy przód
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 28, 2015, 22:35:35 pm »
A mógłbyś mi w wolnej chwili sprawdzić nr tego czujnika? Jeżeli się okaże, że mam zły to kupię takowy u Ciebie.
Jeśli ma nowy to każdy będzie dobry niezależnie od numeru byle tylko oznaczenie miał X400 (przedlift) lub X404 (polift), cala reszta to tylko kalibracje do wgrania IDS'em, bo i sam NOWY czujnik jest pusty fabrycznie a kodują go w serwisie. Jedynie musisz sprawdzic czy masz Autoliv czy Visteon (lub jak wolisz X400 czy X404).

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Czujnik zderzeniowy przód
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 28, 2015, 22:41:57 pm »
http://allegro.pl/jaguar-x-type-s-type-xj-czujnik-zderzeniowy-i5024868873.html

Tu masz część moich czujników. Numery obu są widoczne na naklejkach. Moduł poduszek mam do aut po nr vin D55321

Fiorino

  • Gość
Odp: Czujnik zderzeniowy przód
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 30, 2015, 09:59:41 am »
A mógłbyś mi w wolnej chwili sprawdzić nr tego czujnika? Jeżeli się okaże, że mam zły to kupię takowy u Ciebie.
Jeśli ma nowy to każdy będzie dobry niezależnie od numeru byle tylko oznaczenie miał X400 (przedlift) lub X404 (polift), cala reszta to tylko kalibracje do wgrania IDS'em, bo i sam NOWY czujnik jest pusty fabrycznie a kodują go w serwisie. Jedynie musisz sprawdzic czy masz Autoliv czy Visteon (lub jak wolisz X400 czy X404).

Czyli po zamontowaniu czujnika muszę jeszcze go zaprogramować ? samo wykasowanie błędu nie zda egzaminu?