Autor Wątek: miganie kontrolki świecy żarowej  (Przeczytany 2892 razy)

pape78

  • Gość
miganie kontrolki świecy żarowej
« dnia: Lipiec 25, 2014, 13:32:09 pm »
Witam;
dwa razy zdarzyło mi się że w trasie zaczęła mi migać kontrolka świec żarowych i silnik traci moc (chyba tryb awaryjny). Jak stanę wyłączę silnik i ponownie go uruchomię to już leci normalnie. Czy ktoś wiej jak podziałać w tym temacie żeby na stałe mi nie padł ??

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: miganie kontrolki świecy żarowej
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 25, 2014, 13:58:13 pm »
Dosyć popularny przypadek dla tego silnika .(domyślam się, że masz 2,0 d) . Do sprawdzenia i ew. regeneracji wtryskiwacze i pompa wysokiego ciśnienia. Może być też coś tańszego ,np. filtr paliwa.
Było kilka tematów o takim przypadku. Dużo informacji znajdziesz na forum mondeo.
Za regenerację wtryskiwaczy, pompy, wymianę filtra i czyszczenie układu zapłaciłem ponad 5 tys. PLN.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

pape78

  • Gość
Odp: miganie kontrolki świecy żarowej
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2014, 14:46:38 pm »
no to mnie pocieszyłeś.... miałem nadzieję że może tylko trzeba wyczyścić jakiś zawór EGR i starczy.... słyszałem że jak padają wtryskiwacze to moc się traci a u mnie mocy nie brak (tylko w przypadku gdy się już pojawia migotanie ale wtedy to widać że  się włącza tryb awaryjny)...   szukałem tematów ale nic na miganie świec żarowych nie znalazłem....

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: miganie kontrolki świecy żarowej
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2014, 20:46:59 pm »
Dużo informacji znajdziesz tutaj:
http://www.mondeoklubpolska.pl/forumdisplay.php/52-Silnik-Diesel?s=fc0beff0219d35dc8ff8c3f4fceb1175

Jeżeli uszkodzą się zaworki przelewowe w wtryskiwaczu to moc będzie , ale pompa będzie miała problem z utrzymaniem ciśnienia. Stan zaworków można określić robiąc próbę przelewową. Przy brudnym filtrze paliwa też może być sprężynka.
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

eMWuGSM

  • Gość
Odp: miganie kontrolki świecy żarowej
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 27, 2014, 00:33:38 am »
Niekoniecznie wtryski, niekoniecznie pompa.
Równie dobrze zawór IMV, albo wiązka.

Podmien zawór IMV, sprawdź ciśnienia na listwie wtryskowej przy jałowych, przy 2000rpm, 2500rpm i 4000rpm. Czasami zawór w pompie wariuje i ucina ciśnienie dając efekt sprężynki szczególnie przy redukcji. Jakkolwiek, to również może byc kończąca się pompa.