Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

klimatyzacja xj 40 4.0 Daimler 91

<< < (3/3)

tomek1212:

--- Cytat: DB_36 w Sierpień 10, 2014, 08:11:29 am ---Tak, niestety od kilkunastu lat (jeśli się nie mylę) został on wycofany z obiegu, ponieważ okazał się zbyt szkodliwy dla środowiska. W związku z tym ja ostatnio nabiłem klimę gazem R1234yf, i od kilku tygodni idealnie mrozi.

--- Koniec cytatu ---

Jesteś pewien że to ten czynnik ? To jest gaz który został wprowadzony dopiero niedawno i jeszcze nie wszyscy producenci go stosują w nowych samochodach ponieważ ma sporo wad (m.in. jest wybuchowy). Jest też horrendalnie drogi przez co nabicie jednego samochodu to koszt około 1000zł.
Myślę że nabili Ci klime gazem r134a.

DB_36:
Tak, jego symbol widniał na automacie do nabijania klimy, ponadto facet zwrócił mi uwagę że jest to teraz najnowszy czynnik, i jego użyje. Też o nim czytałem że jest niebezpieczny, i cholernie drogi zarazem. A ja za nabicie zapłaciłem tylko 150zł w Leżajsku, w firmie od klimatyzacji. Chyba że facet to oszust i zmienił tylko naklejkę na tym automacie, ale czy to możliwe? Paragon dostałem, ale wyrzuciłem. Dał mi też do zrozumienia że to co dziś nowe - jutro stare, niebawem wprowadzą zapewne nowy, ''lepszy'' czynnik...

tomek1212:
No to powiem Ci że butla tego gazu (5kg) kosztuje niecałe 4tys zł
http://allegro.pl/czynnik-chlodniczy-r1234yf-5kg-bez-butli-i4503301726.html
Dla porównania butla (12kg) r134a kosztuje mniej niż 300zł (ostatnio płaciłem 270zł).

Do XJ40 wchodzi z tego co pamiętam około 1200g gazu, więc rachunek jest prosty.


Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej