Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

klimatyzacja xj 40 4.0 Daimler 91

(1/3) > >>

marekkrosno:
Panowie po dwuch latach renowacji nad Kotkiem wczoraj sprawdziłem szczelność układu i uzupełniłem czynnik , po włączeniu klimy na panelu sprężarka włączyła sie i pracował?a , po odłączeniu tego wszystkiego i ponownym odpaleniu silnika sprężarka się już nie załączyła ?  nie jestem elektrykiem ale rozpiołem kable które idą do spręzarli i tam poprostu nie ma napiecia ? nie wiem  czy tam jest jakiś bezpiecznik ? czy  podczas włączenia klimy pod obciążeniem go wywaliło ? czy jest tam co innego ? na tablicy nie wyswietla że jest  spalony bezpiecznik . Miałem podobną sytuację z szybami i nie chciały sie się poruszać , bo bezpieczniki były niby dobre i się nic nie wyświetlało a nie łączyły bo były bardzo zaśniedziałe , prosze dajcie jakieś wskazówki .

tomek1212:
Jakim czynnikiem nabijałeś klimatyzacje ?
Co masz na myśli pisząc "po odłączeniu tego wszystkiego i ponownym odpaleniu silnika sprężarka się już nie załączyła " ?

marekkrosno:
Witam , jeśli chodzi o czynnik do klimy to R-12 , a drugie to miałem na myśli te całe graty co sprawdzał szczelnisć i itd. gość powiedział że z jego strony to wszystko powinno działać , a to że się nie załączyła sprężarka to już sprawa elektryczna bo na kablach po rozpieciu wtyczki nie ma napięci jak by się spalił bezpiecznik ? dziwne bo raz się właczyła a pózniej już nie , wczoraj nie sprawdzałem .  :- pojecia

ribu:
A przekaźnik od klimy w komorze silnika klika przy włączaniu klimy z panelu ? Jeśli tak to sprawdź stan styków przekaźnika- można go normalnie rozebrać i paluchem dopchnąć. Jak przekaźnik nie klika, to problem z ciśnieniem w układzie...

marekkrosno:
Dziękuję , a w którym miejscu jest ten przekaznik i jak wygląda ? jeszcze raz dzięki  :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej