Autor Wątek: lusterka zewnętrzne - czy da się je złożyć ?  (Przeczytany 1875 razy)

Online Ojciec

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
lusterka zewnętrzne - czy da się je złożyć ?
« dnia: Lipiec 13, 2014, 14:54:01 pm »
Próbowałem dziś jakoś złożyć lusterko, tak jak robi się to w większości autach.
Jednak po kilku próbach doszedłem do wniosku że nie da się tego zrobić, albo jest na to jakiś dziwny patent. Lusterka ruszają się do przodu i tyłu ale jedynie o kilka cm i wracają na oryginalne miejsce.
Faktycznie nie da się złożyć tych lusterek ?
1992r - Jaguar XJR6 4.0
1988r - Jaguar XJS 5.3 V12

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: lusterka zewnętrzne - czy da się je złożyć ?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 13, 2014, 14:58:07 pm »
W XJ 40 są na sprężynach  ( nieskładalne ) . Dla mnie to bardzo duża zaleta , bo nieda sie ich złamać , wyginaja się w każdym kierunku i wracaja zawsze do położenia wyjściowego .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Online Ojciec

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: lusterka zewnętrzne - czy da się je złożyć ?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 13, 2014, 16:26:48 pm »
Może i jest to jakaś zaleta, ale jednak xj40 jest na tyle szerokim autem a lusterka tez do małych nie należą ze czasem przydało by się je złożyć... Próbował ktoś kiedyś to jakoś przerobić np odpisać jakąś sprężyne aby dało się w jednym kierunku składać lusterka?
1992r - Jaguar XJR6 4.0
1988r - Jaguar XJS 5.3 V12

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: lusterka zewnętrzne - czy da się je złożyć ?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 13, 2014, 17:11:09 pm »
To że jest szeroki , to fakt , mój ma prawie 2 m 10 cm z lusterkami . Rozbierałem lusterka kiedyś , i cieżko byłoby je przerobic na składane . Normalne lusterko ma jakąś tam podstawkę na której sie obraca , a tutaj niema nic , gdybyś pozbył sie spreżyny , lusterko dyndałoby na kablu . Nadodatek jedna część lusterka jest na stałe przykrecona do ramki szyby . Musiałbyś przeszczepic z innego jaga składane lusterka , ale to raczej odpada , bo niedziałałoby ci sterowanie i podgrzewanie . Ja sie już dawno pogodziłem z szerokościa i długościa tego auta  ;D .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Online Ojciec

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: lusterka zewnętrzne - czy da się je złożyć ?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 13, 2014, 19:12:35 pm »
Na strychu znalazłem lusterko (bez obudowy)  w lusterku są dwie sprężyny które mocno trzymają lusterko w pozycji odpowiedniej i pozwalają mu wrócić na swoje miejsce. Przy tych dwóch sprężyna złożenie lusterka jest niemożliwe ale przy jednej spokojnie można je złożyć i np kawałkiem drewna zablokować aby nie wracał. Takie rozwiązanie by mi wystarczyło i stosował bym je tylko w swoim garażu.
W związku z tym ze chciałbym to przecwiczyc na aucie może mi ktoś powiedzieć jak ściąga się obudowę lusterka? Moja jest plastikowa i niechcial bym jej połamać.
1992r - Jaguar XJR6 4.0
1988r - Jaguar XJS 5.3 V12