Autor Wątek: Jaguar xf 2.7 bi turbo PILNE szukam rady  (Przeczytany 17981 razy)

max2301

  • Gość
Jaguar xf 2.7 bi turbo PILNE szukam rady
« dnia: Czerwiec 19, 2014, 18:22:16 pm »
 :-help

witam wszystkich chcę kupić JAGUARA XF 2.7 i mam obawy związane z tym silnikiem podobno padają jak muchy . Auto jakie chcę kupić ma 160 t km proszę o rady. :-help :-help :-help ?????? ?????? ??????
samochód jest piękny ale czy nie jest to czasem skarbonka bez dna po takim przebiegu? robię średnio 20000 km rocznie i chcę nim jezdzić na co dzień a nie w niedzielę do kościoła . Proszę o porady
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2014, 01:08:27 am wysłana przez Choina »

Roobs

  • Gość
Odp: Jaguar xf 2.7 bi turbo PILNE szukam rady
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2014, 18:38:55 pm »
Na dzień dobry to wymiana paska rozrządu oczywiście z rokkami itd. Do tego wymiana wszystkich płynów ( skrzynia, most też) Jak cena do zaakceptowania i auto odpowiada to dlaczego nie? No chyba że te silniki to faktycznie lipne.

radek-jaguar

  • Gość
Odp: Jaguar xf 2.7 bi turbo PILNE szukam rady
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2014, 18:46:04 pm »
2.7 Diesel w kotach to nowoczesny silnik PSA, nie jest kłopotliwy ale ma filtr cząsteczek stałych który potrafi być kapryśny.

max2301

  • Gość
Odp: Jaguar xf 2.7 bi turbo PILNE szukam rady
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2014, 19:45:39 pm »
czy ktoś ma taki silnik w Jagu ? i jaki ma przebieg ? jak objawia się zatykający się filtr cząstek stałych . Co jak już się zapcha taki filtr  :-help

Offline ferlin

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Jaguar xf 2.7 bi turbo PILNE szukam rady
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2014, 00:00:18 am »
Miesiąc temu stałem przed tym samym dylematem.
Naczytałem się sporo o tym silniku i zaskoczyła mnie rozbieżność opinii.
Na zagranicznych forach opinie są bardziej optymistyczne niż na polskich.
Pytałem też w ASO, gdzie usłyszałem, że to dobry silnik, ale trzeba o niego dbać.
Serwisant powiedział, że mieli już wymianę takiego silnika przy przebiegu 85tys, a jednocześnie mają klientów z przebiegami grubo ponad 200tys i wszystko gra.
Ja się ostatecznie zdecydowałem na zakup, czas pokaże czy będę tego żałował.
Póki co jestem zaskoczony jego kulturą pracy i ekonomią na trasie.

JAGUAR_XF_BRANDON

  • Gość
Odp: Jaguar xf 2.7 bi turbo PILNE szukam rady
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2014, 06:26:23 am »
mialem wczesniej S-type z silnikiem 2.7 twin turbo V6 i powiem ci ze przez 4 lata nie mialem jakiego kolwiek problemu,no oczywiscie jak kolega wspomnial wyzej trzeba dbac o ten silnik tzn wymiana wszystkich filtrow i oleju(nawet czesciej niz normalna wymiana) ;D.Teraz mam XF z tym samym silnikiem i jak narazie tez nie ma zadnego problemu w sumiem mam go dopiero 2 lata ,wiec smialo moge polecic ten silnik jak dla mnie  :-R

bARTULOO1

  • Gość
Odp: Jaguar xf 2.7 bi turbo PILNE szukam rady
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 20, 2014, 09:43:44 am »
moj kolega ma ten silnik jezdzi od roku i nie ma zadnych problemow tak ze uwazam ze warto, trzeba tylko tak jak kolega wspomnial wczesniej zrobic rozrzad i full servive i bedziesz latal.

baltic900

  • Gość
Odp: Jaguar xf 2.7 bi turbo PILNE szukam rady
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 20, 2014, 10:21:09 am »
Mam taki silnik w jagu auto ma przebieh dopiero 60tys.... ja zrobiłem nim w ciagu 2 miesiecy 11 tys km i zero problemów.
ale na wszelki wypadek wymieniłem olej i filtry po 10tys km. i bede tak robił na wszelki wypadek.  podobno problemy z tym silnikiem wynikaja z filtra dpf jak ktos głównie jezdzi po miesci i go nie "przedmuchuje",

ja jezdze głównie trasy... muszę przyznac że jade dosc szybko i jak narazie nie bierze ani grama oleju.  ogólnie silnik polecam.... mam nadzieje że jescze posłuży.

max2301

  • Gość
Odp: Jaguar xf 2.7 bi turbo PILNE szukam rady
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 21, 2014, 04:44:59 am »
dziękuję za rady .pozdrawiam wszystkich :-thank :-thank :-thank