Autor Wątek: czujnik otwarcia drzwi kierowcy .  (Przeczytany 4621 razy)

Presco1

  • Gość
czujnik otwarcia drzwi kierowcy .
« dnia: Czerwiec 16, 2014, 22:47:59 pm »
Witam
od jakiegoś czasu mam mały problem . Czasami po zamknięciu drzwi kierowcy oraz dalej jadąc samochodem wyświetla się komunikat , że drzwi są otwarte . Cały czas pali się światło w samochodzie a po wyjściu nie mogę zamknąć samochodu pilotem , gdyż komputer czyta ,że  ma cały czas otwarte drzwi . Raz jest wszystko w porządku i zamyka sie a raz nie . Nie wiem od czego to zależy bo czasami jest tak i tu uwaga , bo to jest najlepsze , czasami jak stoi zamknięty na parkingu lub w garażu czujnik przestaje podawać sygnał i włącza się alarm ..:) Nie muszę chyba mówić , co dla właścicieli Jaga to oznacza : stan przed zawałowy . Ale jak jeszcze robi tak w nocy w garażu to jest już horror .
Proszę o pomoc gdzie szukać czujnika i czy coś takiego w ogóle istnieje, bo jest to tylko moje domniemanie .
Mam nadzieję, że będzie to jakaś pierdołka typu luźny przewód i szybko awaria zostanie usunięta , bo zaczyna to być denerwujące .


Offline all bundy

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: czujnik otwarcia drzwi kierowcy .
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 17, 2014, 21:19:55 pm »
Kolega z pracy ma identyczne problemy w swoim x -ie. Paląca się środkowa lampka, brak reakcji  centralnego zamka na pilota,samouruchomiający się alarm.Testowany,skanowany  i nic.....
Najgorsze jest że problem występuje  okresowo (10 razy działa  a 1 nie ).Może ktoś ma jakiś pomysł?

benjamin

  • Gość
Odp: czujnik otwarcia drzwi kierowcy .
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2014, 07:11:26 am »
czujnik otwarcia drzwi jest integralną częścią zamka, więc bez wymiany raczej się nie obejdzie, trzeba być tylko pewnym których drzwi dotyczy problem

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: czujnik otwarcia drzwi kierowcy .
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2014, 00:56:46 am »
Czujka (microswitch) jest w zamku. Teoretycznie zamek jest nierozbieralny. Niby ma zatrzaski ale trzyma się do kupy przez dwa duże nity. można odwiercić otwór wokół nita otwornicą tak żeby został plastik pod nim jako podkładka i wtedy zdejmiesz obudowę zamka wymienisz lub wyczyścisz switcha i poskładasz do kupy wszystko. U mnie czyszczenie wystarczyło i przestał ten problem się objawiać. A jak nie chcesz się bawić to kup nowy zamek.. ale nowy a nie używkę bo zaraz możesz mieć to samo.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline maksiu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: czujnik otwarcia drzwi kierowcy .
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2014, 04:02:34 am »
trzeba być tylko pewnym których drzwi dotyczy problem

jeżeli egzemplarz ma message centre to wiadomo o które chodzi (wyświetla się komunikat driver/passenger/rear driver/rear passenger)
X-Type 2.0D 2004

Presco1

  • Gość
Odp: czujnik otwarcia drzwi kierowcy .
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 19, 2014, 20:47:10 pm »
Informacja pojawia się , że driver door ajar  czy coś w tym stylu .
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi . Poszukam nowego zamka , bo myśle, że z rozwiercaniem nita, to skończy się po godzinie zabawy wyrzuceniem zamka i szukanie nowego , więc zaoszczedze sobie pracy i nerwów .

Offline maksiu

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: czujnik otwarcia drzwi kierowcy .
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 19, 2014, 22:21:58 pm »
wydaje mi się że usterka jest na tyle rzadka że zaryzykowałbym kupnem używanego zamka. Ciekawe ile liczą sobie w ASO, na allegro do 50zł, ale zawsze to ryzyko...
X-Type 2.0D 2004

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: czujnik otwarcia drzwi kierowcy .
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 20, 2014, 13:55:43 pm »
Rok temu miałem podobny przypadek u siebie. Pomogło przedmuchanie zamka sprężonym powietrzem oraz kilkukrotne zamknięcie i otworzenie samochodu z kluczyka ;) Od tamtego czasu mam spokój. Spróbuje może pomoże, a nic nie kosztuje ;)
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: czujnik otwarcia drzwi kierowcy .
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 08, 2016, 21:47:01 pm »
Odkopię temat w celach edukacyjnych.
Rozebrałem zamek, bo chciałem sprawdzić co za switch tam siedzi, i czy da się coś takiego albo podobnego dokupić. Rozebranie wymaga trochę wysiłku i na koniec zamek mi spadł i ułamał się kawałek robiąc otwór inspekcyjny w obudowie ;) Dzięki temu widać, którędy można próbować celować jakąś chemią, żeby spróbować przedłużyć życie czujnikowi. Aha, nie zapominajcie że WD-40 to nie jest dobry pomysł, to jest izolator :-) Lepiej jakiś kontakt do czyszczenia styków.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG