Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Podświetlenie skrzyni biegów

<< < (6/7) > >>

Ojciec:
Panel klimy masz zamknięty w obudowie która składa się z 2 części. Na około masz śrubki odkryć 4 i rozłożysz obudowę na dwie części. Dzieki temu dostaniesz się do żarówek.

marekkrosno:
Dziękuję , ale mam jeszcze jedon pytanie , bo tą tylną obudowę ściągnałem i widać całom płytkę , i żeby dostać się do żarówek to trzeba ściągnąć pokrętła te dwa z przodu ? bo z tyłu nie widzę żarówek ? a nie chcę czegos uszkodzić !

Ojciec:
Na tej płytce będziesz miał 6 czarnych lekko odstajacych kółek. To są podstawki żarówek, przekrecasz je i wyciągasz podstawkę razem z żarówka. Jak dalej będziesz miał problem to w weekend razem jeszcze będę u siebie zmieniał żarówki to zrobię zdjęcia.

marekkrosno:
Dzieki bardzo teraz juz wiem , i jeszcze pytanie: komputer pokładowy z prawej strony u mnie wogóle nie jest podświetlony ? z lewej świecą tylko awaryjne i przeciw mgłowe i więcej nic ? czy tam też powinno być podświetlenie ? może wydawać się śmieszne ale w mojej okolicy nie ma żadnego Jaguara i tez nie mogę nigdzie podpatrzyć jak to ma wyglądać  ? jeszcze raz dziękuję  :)

Ojciec:
OK w końcu wszystko zrobione, dla potomnych co i ile trzeba wymienić: w panelu klimy 5 żarówek (żarówka z wąsami) do wymiany, w zegarku 2 żarówki (żarówki z wąsami) do wymiany, w popielniczce 1 żarówka (W2x4,6d) do wymiany, podświetlenie skrzyni biegów 1 żarówka (W2x4,6d) do wymiany, podświetlenie przycisków od komputera od 2 do 3 żarówek (W2x4,6d) do wymiany w zależności od tego czy jest tempomat czy go nie ma, ja mam bez i miałem 2 żarówki.
Teraz jeszcze jedno pytanie do podświetlenie przycisków z kompa, widzę że u Ciebie Tomek świecą na zielono, a u mnie na pomarańczowo i nie zależnie czy dał samą żarówkę czy żarówkę z kapturkiem zielonym  przyciski zawsze świecą na pomarańczowo.... wygląda na to jak by na tych przyciskach byłą jakaś folia która zmienia kolor światła na pomarańczowe. U Ciebie też tak było jakoś to przerabiałeś żeby świetlico na zielono?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej