Autor Wątek: Linka hamulca recznego  (Przeczytany 5707 razy)

azshubert

  • Gość
Linka hamulca recznego
« dnia: Listopad 23, 2013, 11:58:33 am »
Witam może ktoś mi pomoże.
Czy linka hamulca ręcznego X-Typa pasuje od Mondeo ???

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Linka hamulca recznego
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2013, 12:24:43 pm »
Nie,  nie pasuje, to jest jaguar i wbrew opiniom nie pasują części z mondeo, dzwoń do serwisu i zamów.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Mike_G

  • Gość
Odp: Linka hamulca recznego
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2013, 17:58:55 pm »
W sklepie internetowym specjalizującym się w jaguarze mają coś takiego cena ok 230zł/stronę. Ja swoją linkę zamówiłem w centrum hamulcowym i robili pode mnie specjalnie i wyszło coś koło 200pln za całośc (obie strony). Nie kupiłem w ASO bo jakieś mieli ceny ok 400zł więc tak było taniej i szybciej.
Jak to części z Mondeo nie pasują?? A klocki i tarcze to co?  :P
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2013, 22:16:30 pm wysłana przez Choina »

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Linka hamulca recznego
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 24, 2013, 20:19:49 pm »
No tak tarcze, klocki i pare dupereli, to zaraz ludzie sobie wyobrażają, że wszystko ;)
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Jlion

  • Gość
Odp: Linka hamulca recznego
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2014, 14:47:22 pm »
No i tutaj sie mylicie wczoraj kupilem 2 linki do ford mondeo sedan zamienik firmy hart odrecilem regulacje prawie na maksa poniewaz skok linki byl krotszy i wszystko smiga !!!! :-tylko :-tylko :-tylko :-tylko :-thank :-thank :-thank :-wings :-A

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Linka hamulca recznego
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2014, 15:11:15 pm »
No i tutaj sie mylicie wczoraj kupilem 2 linki do ford mondeo sedan zamienik firmy hart odrecilem regulacje prawie na maksa poniewaz skok linki byl krotszy i wszystko smiga !!!! :-tylko :-tylko :-tylko :-tylko :-thank :-thank :-thank :-wings :-A

Niestety tutaj ludzie  mają chyba trochę kompleksów związanych z  fordem , więc zwykle w takich wątkach można liczyć na ochrzan zamiast pomocy.
Ja o moje auto bardzo dbam, ale  traktuje je użytkowo a nie prestiżowo i jeśli coś pasuje  od forda i jest tańsze niż jakościowo taka sama część "oryginalna" to tym lepiej.
Zresztą z poprzednim autem miałem podobną historie:  do Peugeota 406 coupe mozna  było montować duzo części od  zwykłego 406 a przecież auta wyglądały zupełnie inaczej.

Mike_G

  • Gość
Odp: Linka hamulca recznego
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 07, 2014, 16:12:58 pm »
Myslac w ten sposob: "dasie" mozemy np zrobic swap na 1,6 benz z forda przeciez to mondeo... Mozna tez zamontowac dowolne felgi np z rozstawem 5x100 moze jakis dystans lub sruby plywajace sie skombinuje i bedzie smigac... Podobnie z amorami zrobimy jakis patent... Tylko pytanie po co i na jak dlugo? Uwazam ze czesci z forda sa ok jesli to pasuje bez "ale"; wszystko sie da w Polsce zrobic ale mi osobiscie nie podoba sie "kundlenie" aut... Wole oryginal :) pytanie tylko o linke: a co bedzie jak bedzie wymagac regulacji a regulacja jak piszesz jest na maxa wyciagnieta... Wiem zrobi sie podkladke albo patent. Sam osobiscie nie jestem fanem zostawiania absurdalnie dyzych kwot w serwisie a linki recznego dorabialem w centrum hamulcowym i jest ok a koszta mniejsze niez oryginal. Da sie? :)

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Linka hamulca recznego
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 07, 2014, 21:39:07 pm »
Popieram swojego przedmówcę, wiele rzeczy się da tylko to takie dziadowskie kombinowanie. Ja nie wkurzam się jak coś pasuje z forda, ale jak pasuje 100 %, a nie takie montowanie na siłę. To chyba tyle w tym temacie. Także ja dalej uważam, że nie pasuje, ale nie moje auto nie moja kombinacja.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Mike_G

  • Gość
Odp: Linka hamulca recznego
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 08, 2014, 21:40:38 pm »
Poza tym nie wszystkie czesci z logo forda sa tansze - dobry przyklad stanowi czujnik temp zewnetrznej... W fordzie jakos ostatnio mocno podrozal wiec mozna sie zdziwic :)

Jlion

  • Gość
Odp: Linka hamulca recznego
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 05, 2014, 01:46:39 am »
koledzy ja nic nie kombinowalem odkrecilem tylko regulacje zaznacze ze wymienilem tez klocki hamulcowe po co mam placici 260 zl tylko po to zeby na produkcie pisalo jaguar ??? tym sposobem place za napis a nie za jakosc towaru ktora jest dorzsza o 230 zl nie popadajmy w skrajnosc mowiac ze wymienilem pol mechanizmu recznego hamulca