Autor Wątek: zaświcił sie check  (Przeczytany 9740 razy)

Artur G.

  • Gość
Odp: zaświcił sie check
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 27, 2012, 13:10:18 pm »
Po przestudiowaniu polskiej instrukcji fabrycznej (instrukcja główna, oddzielna instrukcja dot. zaleceń dot. bezpieczeństwa oraz skróconego przewodnika) napisali tak:

- lampka ostrzegawcza AIRBAG (poduszka powietrzna) na panelu  deski rozdzielczej po stronie pasażera dotyczy jedynie warunków związanych z zastosowaniem poduszki powietrznej przedniego pasażera:

1. Jeżeli fotel nie jest zajęty, poduszka przednia  oraz  poduszka  boczna zainstalowana w  fotelu nie będą aktywowane i lampka kontrolna nie zapali  się

2. Jeżeli w  fotelu znajduje sie np. małe dziecko, poduszka przednia  oraz  poduszka  boczna zainstalowana w  fotelu nie będą aktywowane i zostanie zapalona lampka ostrzegawcza AIRBAG

3. Jeżeli w  fotelu znajduje sie większe dziecko lub osoba dorosła, poduszka przednia  oraz  poduszka  boczna zainstalowana w  fotelu zostaną aktywowane i lampka ostrzegawcza nie zostanie zapalona.


Hmm,  nigdzie nie napisali choćby poglądowych wartości nacisku.

Moja żona  ma  ok. 56 kg, i jak pisałem kontrolka raz świeci  raz nie,  zależnie chyba  na  której części pupy i na  której części fotela  usiądzie.  ;)
W nocy  to ta  kontrolka jak już zaświeci  to lekko  razi  po oczach.
jak siedzi  normalny chłop to nie świeci ...

jak widać faktycznie w różnych  x-typach różnie to reaguje na  ciężar.

sanchez

  • Gość
Odp: zaświcił sie check
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 27, 2012, 14:47:15 pm »
czyli mniej więcej to samo co w angielskiej.
Jak tak przegladałem rozne fora to chyba wiekszosc x-typow reaguje tak na lekkie osoby (czyli źle reaguje).
Swoją drogą ciekawe ile wg ich założeń ma większe dziecko  - 90kilo?   :-R skoro 50-kilowa osoba dorosła jest interpretowana jako małe dziecko....
bez sensu. U mnie trzeba przednią część docisnąć.

werdew

  • Gość
Odp: zaświecił sie check
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 03, 2014, 13:11:05 pm »
Dopiszę się do tego tematu, ale problem troszkę inny.
Airbag na głównej desce zegarów, najpierw 3x3 mignięcia ( w sensie 3 mignięcia,przerwa,3 mignięcia..itd)
A potem zapala się i świeci aż do wyłączenia silnika.
Bez względu czy pasażer jest czy nie.

Fakt, że stało się to zaraz po ostrym wejściu w zakręt na lekkiej hoppie  ;D
Muszę wiedzieć na co stać to auto  ;D

Sebastian X

  • Gość
Odp: zaświcił sie check
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 03, 2014, 14:26:24 pm »
Flesz kod 33: Seat Belt Pretension fault – driver

poczytaj tu: http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,15145.0.html

werdew

  • Gość
Odp: zaświcił sie check
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 03, 2014, 14:46:39 pm »
Dziękuję, idę czytać.