Autor Wątek: OBD 2 ELM327 Bluetooth jaki wybrać do S-type 2001  (Przeczytany 8592 razy)

Offline Tango

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 204
    • Podk³adki z Twoim zdjêciem
Odp: OBD 2 ELM327 Bluetooth jaki wybrać do S-type 2001
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 09, 2017, 14:45:39 pm »
Tego FORD VCM IDS próbowałem w XJ z 2001r.
Problem z instalacją programu na nowszych kompach - podobno najlepiej współpracuje z win XP.
Jak się już udało w trybie zgodności uruchomić to wielu modułów w samochodzie nie widzi - nie zagłębiałem się czy to wina instalacji na kompie czy ograniczenia modułu.
Chwilowo leży w szafie i czeka na lepsze dni...
Pawe³/ XJ 308/ 3.2/ 2001

Offline tomtrz

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 156
  • S-type 4.2
Odp: OBD 2 ELM327 Bluetooth jaki wybrać do S-type 2001
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 09, 2017, 17:32:12 pm »
Ja mam najtańszego, najmniejszego ELMa na BT, prostu z chin do mnie przyjechał :D
Do odczytania i skasowania błędów na telefonie się nadaje, ale jak chciałem coś dalej zajrzeć, to nie chciał mi się łączyć. Torque mi tylko bezproblemowo działał.
Jaguar S-Type 4.2 2007

razal

  • Gość
Odp: OBD 2 ELM327 Bluetooth jaki wybrać do S-type 2001
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 09, 2017, 18:49:09 pm »
Dzięki koledzy za informacje.
No ja mam właśnie ELM327 BT, też pewnie prosto z Chin, ale u mnie nawet Torque go nie łączy z ECU samochodu. Wykrywa urządzenie OBD na BT, porty się zgadzają, ale nie łączy z nim ECU samochodu. Stąd poszukiwania czegoś co chociaż błędy pozwoli odczytać ;-)

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: OBD 2 ELM327 Bluetooth jaki wybrać do S-type 2001
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 09, 2017, 21:29:58 pm »
Dziwna sprawa z tym interfejsem FORD VCM IDS ponieważ takowy zakupiłem na allegro za coś ok 100 zł i nie mam problemów z łączeniem i wykrywaniem błędów.

razal

  • Gość
Odp: OBD 2 ELM327 Bluetooth jaki wybrać do S-type 2001
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 10, 2017, 09:06:22 am »
Dziwna sprawa z tym interfejsem FORD VCM IDS ponieważ takowy zakupiłem na allegro za coś ok 100 zł i nie mam problemów z łączeniem i wykrywaniem błędów.

Kupię to i zobaczę, skoro u Ciebie zadziałał to może i u mnie zadziała ;-) w końcu też 2001 i też 3.0V6 :-)
Nie majątek, można zaryzykować tym bardziej, że facet, który to sprzedaje mówi że jak nie zadziała to zawsze można oddać .

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: OBD 2 ELM327 Bluetooth jaki wybrać do S-type 2001
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 10, 2017, 16:06:57 pm »
Tzn. jeśli chodzi o moją przygodę z tym kablem to była ona taka, że próbowałem go aktualizować wg. dołączonej po angielsku instrukcji i coś poszło nie tak (być może coś podpiąłem w złej kolejności). Później wyrzucało już błędy o tym, że nie można połączyć się z interfejsem. Odesłałem i dostałem drugi, ten już łączy ale nie bawię się w aktualizację softu interfejsu.  Najprościej jest wykonać AutoScan - trochę trwa, ale nie trzeba zgadywać który moduł za co odpowiada. W ustawieniach programu ustawiłem przerwanie pomiędzy pakietami na 50ms i jakoś to działa. Nie polecam natomiast robić zrzutu do pamięci modułów nieznanych (u mnie chodziło o coś powiązanego z radiem, już dokładnie nie pamiętam). Idea tego wg. twórców programu jest taka: program dokładnie skanuje dany moduł i zrzuca pobrane dane w plik, który następnie wysyła się do twórców programu i oni w następnej wersji go dodają. Teoretycznie cała operacja miała trwać 20 minut, u mnie zeszło z godzinę po czym padł aku.... :] I już więcej nie próbowałem tego robić :)

razal

  • Gość
Odp: OBD 2 ELM327 Bluetooth jaki wybrać do S-type 2001
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 10, 2017, 16:54:15 pm »
jurlich a możesz mi napisać jakiego używasz oprogramowania z tym kablem? Domyślam się, że do niego coś tam jest, ale czego Ty konkretnie używasz?

Offline Boodzio2

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.071
Odp: OBD 2 ELM327 Bluetooth jaki wybrać do S-type 2001
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 10, 2017, 17:18:15 pm »
Na początku sprawdziłem działanie modułu za ok 30 PLN ,działał i łączył się z wieloma aplikacjami. Jednak miał swoje ograniczenia wynikające z możliwości aplikacji. Teraz używam foxwell nt510 pro. Robi mi całość ,łącznie z adaptacją i sprawdzeniem podzespołów. A za ok 60euro można kupić soft na inne marki do doinstalować.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Konstruktywna dyskusja  ,kluczem do rozwi±zania z³o¿onych problemów.
Aktualnie bez Jaguara.

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: OBD 2 ELM327 Bluetooth jaki wybrać do S-type 2001
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 10, 2017, 22:41:07 pm »
Z góry mówię, że nie jestem w żaden sposób spokrewniony ze sprzedawcą i ten link: http://allegro.pl/ford-vcm-ids-jaguar-mazda-land-rover-j-polski-i6290688935.html ma na celu tylko pokazanie, co zakupiłem i czym się połączyłem z ECU. Program do obsługi to focom, są screeny na aukcji. Szału nie robi, ale po autoscanie wykrywa błędy. Ma różne ciekawe zaawansowane opcje, ale że się nie znam to nie grzebałem w nich aby czegoś nie posadzić (np. zapis do modułu).

razal

  • Gość
Odp: OBD 2 ELM327 Bluetooth jaki wybrać do S-type 2001
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 12, 2017, 08:06:00 am »
Hej Koledzy. No to jestem po. I o dziwo wszystko zadziałało. Połączyłem się z ECU bez problemu. Nie sprawdzałem pozostałych modułów bo poczytałem na forum, że max można połączyć się tym z ECU. Więc to co udało mi się odczytać:

P0430 Catalyst System: Efficiency Below Threshold (Bank 2),
P1000 On-Board-Diagnostic (OBD) system set-up tests not complete.

Pokasowałem, CHECK zgasł i zobaczę na jak długo. Jak się znowu pojawi będę szukał przyczyny. Gdzieś czytałem na forum, że problem może dotyczyć sondy lub katalizatora.

Pozdrowienia!!! :-thank

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: OBD 2 ELM327 Bluetooth jaki wybrać do S-type 2001
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 12, 2017, 15:05:31 pm »
http://www.jaguarforum.com/showthread.php?t=16237 tu masz opis co może być nie tak, osobiście obstawiałbym sondę. Zawsze możesz zrobić przekładkę sond miejscami i wtedy będziesz mieć pewność, czy problemem jest sonda czy jednak kat lub nieszczelność układu.

razal

  • Gość
Odp: OBD 2 ELM327 Bluetooth jaki wybrać do S-type 2001
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 13, 2017, 08:15:40 am »
Dzięki. Poczytałem ten i jeszcze jakieś inne wątki na naszym forum i powiem Ci, że przyczyn P0430 może być tak naprawdę kilka. Od nieszczelności w dolocie, nieszczelności w układzie wydechowym, przez niesprawność sondy (najczęściej dotyczy to sondy tej za katem) no to co najgorsze, uszkodzenie samego kata. Ale wczoraj wykasowałem ten błąd i trochę pojeździłem i jak na razie spokój - nie powraca. Jak wróci to zacznę od podstaw, czyli zamiana sond miejscami  :)
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2017, 08:24:41 am wysłana przez razal »

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: OBD 2 ELM327 Bluetooth jaki wybrać do S-type 2001
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 13, 2017, 08:56:55 am »
... i wtedy będziesz mieć pewność, czy problemem jest sonda czy jednak kat lub nieszczelność układu.

Tak tylko zacytowałem, żeby nie było, że o tym nie wspomniałem :D

Lucas80

  • Gość
Odp: OBD 2 ELM327 Bluetooth jaki wybrać do S-type 2001
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 25, 2017, 15:58:47 pm »
Z góry mówię, że nie jestem w żaden sposób spokrewniony ze sprzedawcą i ten link: http://allegro.pl/ford-vcm-ids-jaguar-mazda-land-rover-j-polski-i6290688935.html ma na celu tylko pokazanie, co zakupiłem i czym się połączyłem z ECU. Program do obsługi to focom, są screeny na aukcji. Szału nie robi, ale po autoscanie wykrywa błędy. Ma różne ciekawe zaawansowane opcje, ale że się nie znam to nie grzebałem w nich aby czegoś nie posadzić (np. zapis do modułu).

Czy mógłbyś napisać, czy konfigurowałeś coś w ustawieniach portu USB lub zmieniałeś coś w samym programie FoCom w okienkach po prawej pod wyborem standardu komunikacji?

Mam dokładnie interfejs z tego samego sklepu i taki problem, że mój kotek z dokładnie takim samym silnikiem  (rocznik 2003) łączy mi się ze wszystkim co jest na pinach 2 i 10 gniazda OBD, czyli protokół  J1850PWM. Kiedy
próbuje połączyć się poprzez CAN z pinami 6 i 14 to wyskakuje mi komunikat, że ten interfejs nie obsługuje tego co jest raczej niemożliwe, bo z tego co czytam Wam się łączy. Interfejs miałem wymieniony na drugą sztukę i mam to samo.

Offline jurlich

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 346
  • S-Type 2001 3.0 V6 Sport - automat
Odp: OBD 2 ELM327 Bluetooth jaki wybrać do S-type 2001
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 25, 2017, 22:58:43 pm »
Witaj, z tego co pamiętam, to do komunikacji służy właśnie protokół PWM. Jeśli chodzi o połączenie to robię to wg. instrukcji, czyli najpierw wpinam interfejs w lapka, później w złącze, następnie w ustawieniach Focom klikam odśwież i po lewej powinno pokazać Ci, na którym porcie wykryto Ci interfejs. Nie pamiętam gdzie, ale chyba gdzieś podczas instalacji programu podaje się port na którym ma pracować protokół - może źle go ustawiłeś lub wpinasz go w nieodpowiednie gniazdo USB. Jeśli dobrze Ci wykryło, to klikasz w "zapisz" i wracasz do głównego menu, następnie robisz autoscan. Bodajże w momencie zapisu wybieram z listy protokół PWM. Jak na dołączonym obrazku widać, nie mam możliwości połączenia się z ecu iaczej jak tylko przez PWM - Volvo CAN przecież się nie połączy :)