Autor Wątek: Tłumik Magnaflow lub Flowmaster  (Przeczytany 20094 razy)

Nokardron

  • Gość
Tłumik Magnaflow lub Flowmaster
« dnia: Maj 23, 2014, 13:57:46 pm »
Witam,

Chcę zmienić tłumik na bardziej gulgoczący, coś w stylu amerykańskich V8-ek. Po krótkiej rozmowie z przedstawicielami obu sklepów nadal nie wiem czy ich tłumiki będą pasować. Poradzili by zrobić zdjęcie od spodu i zmierzyć poszczególne elementy (tłumiki, połączenia, średnice itp.). Trochę z tym zabawy jest, nie powiem... Czy ktoś z forumowiczów wie dokładnie, które tłumiki trzeba wymienić w celu osiągnięcia charakterystycznego bulgotania? Podejrzewam, że nie końcowe, tylko środkowe, w ilości sztuk 2. Ponadto, widziałem na YT filmy z zamontowanymi tłumikami jak w/w temacie, ale chciałbym usłyszeć kapkę więcej informacji od ludzi, którzy mieli z tym do czynienia. Nie wiem co oprócz samych dwóch tłumików będzie potrzebne? Jakieś rurki stalowe do połączenia i spawania czy jak... Do dobrego fachowca od spawania tłumików będę się wybierał na dniach i do tego czasu po prostu chcę się trochę zainteresować tym tematem.

Auto: Kot XJ8 1998 V8 284 KM :-A

Hej!

total

  • Gość
Odp: Tłumik Magnaflow lub Flowmaster
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2014, 13:36:30 pm »
Pamiętaj że to są ogólnie firmy, które mają modele jakieś konkretne. W ofercie flowmastera jest np dość sporo tłumików które nie grają głośno ale ładnie.

Nokardron

  • Gość
Odp: Tłumik Magnaflow lub Flowmaster
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2014, 11:02:32 am »
Gdyby ktoś szukał wymiarów tłumika końcowego, to podaję. Byłem dzisiaj na podnośniku. Oto one: średnica 20 x 13 cm. Długość 48 cm. Średnica rury wlotowej i wylotowej 5 cm. Jeśli dowiem się czy jakiś Magnaflow czy Flowmaster pasują w te miejsce, dam tutaj znać. Hej!

Offline Six

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
Odp: Tłumik Magnaflow lub Flowmaster
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2014, 11:00:22 am »
Wie ktoś może czy w X300 tłumik końcowy jest taki sam/ma identyczne wymiary? Niedługo będzie mnie czekać wymiana i ładnie podkreślający brzmienie Magnaflow w rozsądnej cenie wydaje się kuszącą opcją w stosunku do drogich oryginałów ;D

Nokardron

  • Gość
Odp: Tłumik Magnaflow lub Flowmaster
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2014, 18:27:58 pm »
Nie wiem czy wymiana końcowych da Ci zamierzony efekt. Z tego co się dowiadywałem, trzeba zmienić środkowy (na szczęście tylko 1) a końcowe usunąć (rezonatory się nazywają). Dopiero wtedy będzie ładnie gulgotać. Zastanawiam się właśnie nad takim rozwiązaniem. Zakład w którym byłem polecił mi najpierw podmontować Magnaflow (lepiej ten typ bo ma średnicę 5 cm, Flowmaster ma ~5.25 cm, rury mają też 5 cm i nie ma problemu ze spawem) i po przejechaniu się zadecydować czy w/w rezonatory wyrzucić.

Offline Six

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
Odp: Tłumik Magnaflow lub Flowmaster
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2014, 21:53:25 pm »
Przede chodzi mi o jakiś zamiennik dla oryginalnych tłumików. A ewentualna poprawa brzmienia byłaby tylko bonusem ;) Poza tym nie chciałbym, żeby Jag brzmiał mi jak jakieś BMW po tuningu, w grę wchodzi tylko lekkie podbicie basu.

Offline rafalg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 113
Odp: Tłumik Magnaflow lub Flowmaster
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 30, 2014, 11:30:32 am »
Gdyby ktoś szukał wymiarów tłumika końcowego, to podaję. Byłem dzisiaj na podnośniku. Oto one: średnica 20 x 13 cm. Długość 48 cm. Średnica rury wlotowej i wylotowej 5 cm. Jeśli dowiem się czy jakiś Magnaflow czy Flowmaster pasują w te miejsce, dam tutaj znać. Hej!

Hej,
Czy udało Ci się coś ustalić w kwestii tych tłumików?
Muszę wymienić swoje ale nie chciałbym jednak aby dźwięk był głośny gulgoczący. Bardziej zależałoby mi na "pomruku" kocura  ;D
Czy masz może namiary na sprzedawcę itp.?
Daimler Six 4.0 1995

maras

  • Gość
Odp: Tłumik Magnaflow lub Flowmaster
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 01, 2014, 12:46:02 pm »
Może warto przerobić oryginalny wydech? wyciąć jeden rezonator

Carmuel

  • Gość
Odp: Tłumik Magnaflow lub Flowmaster
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 22, 2014, 07:53:41 am »
Podbijam temat :)

Czy da sie cos zrobić z dzwiekiem w X300 3.2 ? :)
Chodzi o podbicie basu i ladne gulgoatnie . Jeśli jest taka opcja to prosze o jakies namiary na sklep i fachowcow co sie tym zajmuja !

Pozdrówki !
p.s. za pare dni założe galerie swojego kotka ,a tutaj jedno zdjecie na zachete :P


brys

  • Gość
Odp: Tłumik Magnaflow lub Flowmaster
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 23, 2014, 21:11:14 pm »
Witam,

Orientowałem się w temacie przerabiania wydechu, w nowym roku będę to robił u siebie. Tłumik końcowy o takich samych wymiarach jak oryginalny w X308 to Magnaflow przelotowy dedykowany do Opla Omega. Sprzedający z tej aukcji (http://allegro.pl/tlumik-sportowy-przelotowy-magnaflow-v8-np-jeep-i4922251675.html) ma je w ofercie. Polecam też zadzwonić pogadać. Generalnie doradza najpierw montaż końcowych tłumików przelotowych i w razie niezadowolenia z dźwięku dalsze kombinacje z wydechem bądź zwrot tłumików :)

Carmuel

  • Gość
Odp: Tłumik Magnaflow lub Flowmaster
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 24, 2014, 07:17:33 am »
Dzieki wielkie kolego ! :)

Myślisz ,ze same tlumiki przelotowe dadza rade w 3.2 ? :D

brys

  • Gość
Odp: Tłumik Magnaflow lub Flowmaster
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 24, 2014, 11:59:05 am »
Dzieki wielkie kolego ! :)

Myślisz ,ze same tlumiki przelotowe dadza rade w 3.2 ? :D

Z tego co widzę masz X300, a ja właśnie nie kupiłem X300 tylko X308 ze względu na dużo lepszy dźwięk V8, którego chyba nikomu opisywać nie trzeba. Ja zacznę od końcowych przelotowych Magnaflow w swoim 4.0 - czy będzie lepiej, to się okaże ;)

rpmotorsport

  • Gość
Odp: Tłumik Magnaflow lub Flowmaster
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 24, 2014, 12:02:49 pm »
Dzieki wielkie kolego ! :)

Myślisz ,ze same tlumiki przelotowe dadza rade w 3.2 ? :D

Z tego co widzę masz X300, a ja właśnie nie kupiłem X300 tylko X308 ze względu na dużo lepszy dźwięk V8, którego chyba nikomu opisywać nie trzeba. Ja zacznę od końcowych przelotowych Magnaflow w swoim 4.0 - czy będzie lepiej, to się okaże ;)

zależy co chcesz osiągnąć, z doświadczenia wiem że końcowe wyciszają najbardziej, więc jak się ich pozbędziesz to na pewno będzie głośno, pytanie jaki cel chcesz osiągnąć? czy to ma być bulgot V8 czy ryk hondy  :-V

brys

  • Gość
Odp: Tłumik Magnaflow lub Flowmaster
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 24, 2014, 22:15:10 pm »
Nie wiedziałem, że końcowe odpowiadają za wyciszenie w największym stopniu. Sugerujesz, że po wymianie tylko końcowych na przelotowe Magnaflow może być za głośno? ;)

rpmotorsport

  • Gość
Odp: Tłumik Magnaflow lub Flowmaster
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 25, 2014, 10:41:31 am »
Nie wiedziałem, że końcowe odpowiadają za wyciszenie w największym stopniu. Sugerujesz, że po wymianie tylko końcowych na przelotowe Magnaflow może być za głośno? ;)


dokładnie tak jest, ale u Was w autach jest w sumie 5 tłumików czyli bardzo dużo ;)
pewnie najfajniejszy efekt by był bez końcowych - prosta rura i z wymienionymi tymi na środku, ale nikt nie spróbuje to nigdy nie będzie wiadomo

tutaj masz filmik
https://www.youtube.com/watch?v=HfghoNhYY8Y

facet pisze, że zostawił tylko środkowy ten 2 wejścia i 2 wyjścia, pytanie czy właśnie taki dźwięk Ci odpowiada?

ps ciekawe kto i dlaczego skasował mojego posta, który z pewnością rozwiewał sporo wątpliwości  :-nuts :-nuts :-thumpdown :-zly widać na tym forum admin wie najlepiej, więc nie się udzieli w tym temacie, napisze jak u siebie zrobił układ wydechowy