Autor Wątek: wzmacniacz zaplonu  (Przeczytany 3529 razy)

naughtycat23

  • Gość
wzmacniacz zaplonu
« dnia: Marzec 18, 2009, 12:18:53 pm »
Witam wszystkich,

mam pytanie gdyz ja sam jestem poczatkujacym fanem a mam jaga xj12 z 82 roku.
Czy ktos sie orientuje jaka jest cena wzmacniacza zaplonu i prze ewentualnej wymianie ktore elementy nalezaloby rowniez z miejsca wymienic ??? Samochod w wiekszosci przypadkow posiada orginalne czesci i stety albo niestety czeka mnie szereg prac z tym zwiazanych takze wszelkie dobre rady i podpowiedzi bede mile widziane. Pozdrawiam i z gory dziekuje  :-cry

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: wzmacniacz zaplonu
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2009, 22:31:45 pm »
co rozumiesz przez wzmacniacz?

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: wzmacniacz zaplonu
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2009, 06:05:15 am »
 czy chodzi tobie o czarna Skrzynkę zamocowana na kolektorze. jeśli tak to mozna ja przebudować używając czesci z GM (GM ignition module HEI 4 pin) byl uzywany miedzy innymi w chevy camaro 1980 jest to w cenie okolo $30-60  . jesli otworzysz czarna Skrzynkę będzie tam modul ktory mozna wymienic zamiast kupowac cala Skrzynkę za duze $$$.
najczestrza przyczyna zniszczenia modula to zgubienie masy przegrzanie albo zwarcie.

naughtycat23

  • Gość
Odp: wzmacniacz zaplonu
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2009, 10:57:43 am »
Samochod podczas jazdy poprostu sie wylaczyl i niestety nie udalo sie mi juz go uruchomic.
Pierwsza diagnoza mechanika brzmi wzmacniacz zaplonu ?? Nie posiadam wiedzy mechanicznej takze ciezko mi powiedziec czy diagnoza jest prawdziwa ale wydaje mi sie ze doswiadczenie Michala ( Altamira ) jest wystarczajco duzo aby to fachowo stwierdzic. Zastanawiam sie jaki jest koszt takiego wzmacniacza gdyz dostalem info z jednego zrodl iz jest to koszt okolo 900 pln z czesci uzywana jakies 30-40 % wartosci nowej czesci. Sama wymiana nie jest trudna tylko zastanawiam sie na czym polega dzialanie takiego urzadenia??
Czy jest osoba ktora po krotce bylaby w stanie mi to opisac ?? Co do wszelikch przerobek - nie jestem zwolennikiem takich czynnosci a zalozenie co do tego samochodu jest takie, iz ma on byc robiony solidnie i bazowac na orginalnych czesciach ( jesli sa dostepne ). Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam :-V

JAGULAR

  • Gość
Odp: wzmacniacz zaplonu
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2009, 09:24:58 am »
A czy jest iskra? i czy wtryski chodzą?

naughtycat23

  • Gość
Odp: wzmacniacz zaplonu
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 22, 2009, 16:30:35 pm »
Tego nie wiem dwa cylindry z lewej strony nie chodza czekam na palec kopulke i przewody WN jesli po wymianie ( swiece ma nowe NGK )sytuacja nie ulegnie zmianie bede sie zastnawial wiem ze kopulka jest nadpalona - pytanie ajk sprawdzic czy wtryski chodza ?? Dziekie za odpowiedz dopiero co zdobywam potrzeban wiedze  :-wstyd pozdrawiam

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: wzmacniacz zaplonu
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 22, 2009, 16:36:32 pm »
odkęcasz po dwie śrubki przy każdym cylindrze i wyjmujesz, jeśli chcesz tylko sprawdzić czy chodzą to możesz odłączyć kostki.