Autor Wątek: Dsc  (Przeczytany 4095 razy)

Rabbit

  • Gość
Dsc
« dnia: Maj 23, 2013, 20:58:40 pm »
Witam od niedawna jestem posiadaczem xf 2008 rok dzisiaj zapaliała mi się kontrolka  ,, dsc not available ,, i ,, Restricted Performance,,
Rozumiem że jest to problem z kontrolą trakcji i ograniczoną jej wydajnością. Czy może mi ktoś pomóc gdzie szukać przyczyny zaistniałego problemu?? :-help

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Dsc
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2013, 21:01:27 pm »
Prawdopodobnie zapchany filtr cząstek stałych jeśli to diesel.

Rabbit

  • Gość
Odp: Dsc
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2013, 21:33:48 pm »
Dziękuję serdecznie. A gdzie mogę szukać tego filtra w moim kocie??

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Dsc
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2013, 12:46:03 pm »
Ograniczenie mocy...poczytaj moje posty na ten temat. U mnie pomogła wymiana EGR-ów, a DCS -sprawdź czy go po prostu nie wyłączyłeś. 
W X-typie zapalił mi się też jak padł mi ABS.
Możliwości masz sporo.
Szukaj kogoś, kto ma komputer diagnostyczny VCM ROTUNDA . Mysśe, że wówczas będziesz miał myślę odpowiedź, a z cała pewnością zmniejszone pole poszukiwań.

Offline manicaesar

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
  • XJ6 2.7D 2006
Odp: Dsc
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2014, 21:50:54 pm »
U mnie ta kontrolka dwa razy zapaliła się po tym, jak zbyt agresywnie wcisnąłem pedał gazu. Dodatkowo zapaliła się lampka ostrzegawcza o śliskiej jezdni (być może opony trochę się poślizgały i komputer zinterpretował to jako śliską nawierzchnię ??????). Zatrzymanie Jaga, wyłączenie i włączenie ponownie rozwiązuje problem.

Ktoś może miał podobne zdarzenia?
"Gorgeous is worth it."

Offline manicaesar

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 36
  • XJ6 2.7D 2006
Odp: Dsc
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2014, 18:47:16 pm »
Zrobiło mi się tak jeszcze parę razy przy zbyt agresywnej jeździe. Zawiozłem kota do mechanika, ten wyczyścił mi EGRy i wygląda na to że pomogło. Mechanik powiedział, że niektórym wystarcza na rok, innym na godzinę... Zobaczymy, mam nadzieję, że będzie dobrze :)
"Gorgeous is worth it."