Autor Wątek: Centralny zamek padł pomocy  (Przeczytany 2566 razy)

dareczek38

  • Gość
Centralny zamek padł pomocy
« dnia: Maj 10, 2014, 09:30:08 am »
witam wszystkich i bardzo proszę o pomoc padł mi jeden z centralnych zamków i problem polega na tym że zablokowały się drzwi i nie mogę ich otworzyc co robic ??!!!

Lukaz

  • Gość
Odp: Centralny zamek padł pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2014, 12:03:50 pm »
Pytanie czy padł siłownik czy pojawił się jakiś problem z połączeniem. Jak się nie da ich otworzyć to chyba gorzej, bo może być siłownik.

Jak siłownik to raczej wymiana mechanizmu - proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

Ja w takiej sytuacji po prostu podjechałem do najbliższych specjalistów od zamków, a po ekspertyzie kupiłem nowy stary zamek z mechanizmem.

dareczek38

  • Gość
Odp: Centralny zamek padł pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2014, 09:14:01 am »
To i tak wymienię ale tak jak pisałem problem w tym że nie można otworzyć drzwi , jak to zrobić

Offline franiux

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 253
  • Rzeszów, podkarpackie
Odp: Centralny zamek padł pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2014, 10:08:36 am »
Klucz masz ? wejdź przez bagażnik.  :-gwizd
Jaguar XJR X350 4,2 V8 ,2004r.
Jaguar XJ L X351 3,0 V6, AWD, 2014r.
Peugeot 508sw 2.0 HDi, 2013r.

dareczek38

  • Gość
Odp: Centralny zamek padł pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2014, 11:17:24 am »
Sory bo widze ze nie zrozumieliscie tematu nie mogę otworzyć jednych drzwi padł zamek pozostale otwieraja sie normalnie , zablokowaly się jedne i nie da rady ich otworzyć , więc moje pytanie brzmi jak je mozna otworzyć

Offline Maciejcat

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 2.882
  • S- TYPEK 3.0 V6 1999 piękna butelkowa zieleń
Odp: Centralny zamek padł pomocy
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2014, 11:33:01 am »
ja maiłem podobne przy otwieraniu z jedne drzwi były zamknięte ale u mnie od wewnątrz szło je odtworzyć ręcznie i zamknąć
CATERPILLAR - 30 lat minęło tak szybko

dareczek38

  • Gość
Odp: Centralny zamek padł pomocy
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2014, 11:38:13 am »
No u mnie jest gorzej nie można ich otworzyć ani zewnątrz ani wewnątrz , kurcze nie wiem co robić

Lukaz

  • Gość
Odp: Centralny zamek padł pomocy
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 11, 2014, 12:35:14 pm »
No jeśli siłownik się zgrzał to tak właśnie może być, że w żadną stronę nie ruszy - ja tak właśnie miałem, tylko, że u mnie nie dało się zamknąć w żaden sposób. Po prostu mechanizm jest zablokowany i już.

Drzwi miałem cały czas otwarte aż do wymiany mechanizmu - znaczy nie dało się nic zrobić.

Wymiana mechanizmu wiąże się oczywiście z demontażem tapicerki - nie wiem jak to będzie wyglądać przy zamkniętych drzwiach.

dareczek38

  • Gość
Odp: Centralny zamek padł pomocy
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 11, 2014, 14:43:39 pm »
Tapicerke da radę zdjąć , ale zamka nie da rady wymontowac

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Centralny zamek padł pomocy
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 12, 2014, 09:20:10 am »
jeżeli udało Ci sie zdjąć tapicerkę to połowe sukcesu osiągnąłeś :-clap,jedyne wyjście teraz to odpinanie cięgien od zamka i próbowanie odryglowania go...przy zamknietych drzwiach na pewno to nie łatwe ze względu na dostęp,współczuje..proponował bym Ci rozebrac drugie drzwi i podpatrzeć które cięgno zamyka,które blokuje,które otwiera i powinno się udać..powodzenie życzę...