Autor Wątek: Tylna półka X308 z sub-em  (Przeczytany 1769 razy)

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Tylna półka X308 z sub-em
« dnia: Maj 17, 2014, 21:22:10 pm »
Witam,
Czy ktoś mógłby napisać czy półka pod tylną szybą X308 w wersji z głośnikiem różni się wymiarami od zwykłej półki bez otworu na sub-a? Inaczej, gdzie mieści się "pudło" suba ?
Czy ktoś próbował przerabiać audio w X308 montując suba w tylną półkę ?
Pozdrawiam
Piotr

Offline radzioo

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Odp: Tylna półka X308 z sub-em
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2014, 11:14:54 am »
Cześć,
podłączę się do tematu. W x308 nie ma czegoś takiego jak "pudło" suba. Sub (a raczej sam eliptyczny głośnik) jest zamocowany do tylnej półki od spodu, można go zobaczyć demontując tapicerkę w bagażniku. Głośnik jest na zbiornikiem paliwa.

A tak przy okazji, czy ktoś podpowie jak można zdemontować tę półkę?
XJ Executive 4.0, 1999

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Tylna półka X308 z sub-em
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2014, 11:39:40 am »
Zamontowana jest na klipsy. Najwygodniej zdemontować tylne oparcie, a żeby to zrobić trzeba zdemontować tylne siedzisko, a żeby to zrobić trzeba odkręcić śruby pod kanapą, tam gdzie są bezpieczniki.  :-W
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline p123

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
  • XJ8 3.2 Executive 1999
Odp: Tylna półka X308 z sub-em
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2014, 20:54:33 pm »
Dzisiaj przy okazji reinstalacji czujników parkowania musiałem nieco rozebrać wnętrze kota. Ostatecznie poradziłem sobie bez demontażu tylnego oparcia ale przyznam że nie wiem jak się zdejmuje. Zdemontowałem siedzisko, odkręciłem cztery wkręty mocujące dół oparcia i nie wiem w jaki sposób jest zamocowane oparcie w górnej części czyli przy półce. Będę wdzięczny za jakieś wskazówki.
Ten sub faktycznie może być zamontowany do półki ale moim zdaniem nie do plastiku poszycia, tak jak w drzwiach, a do blachy pod tym plastikiem. Faktycznie widać to po zdjęciu wykładziny na ścianie bagażnika. Oznacza to moim zdaniem że "pudłem" suba jest w zasadzie cały bagażnik.
Co o tym myślicie ?
Piotr

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Tylna półka X308 z sub-em
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 08, 2014, 09:36:26 am »
Znajdź w necie coś takiego :

XJ-X308_Workshop_Manual

lub podaj mi e-mail na priv to Ci prześle plik plus wszystkie schematy elektryczne do X308
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.