Autor Wątek: XJ40 wiązka do elektrycznej regulacji foteli, dołożenie panelu sterowania  (Przeczytany 3074 razy)

Offline Michal_sk8

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • low mileager jaguar XJ40 94'
Witam

mam pytanie, czy jeżeli Jaguar nie ma tego panelu na tunelu środkowym do sterowania siedzeniami to można go dołożyć jakoś bezproblemowo? np wyciąć dziurę tam gdzie powinna być zamontować panel pod ewentualną wiązkę która jest lub jej nie ma i wsadzić elektryczne fotele?

w BMW można było robić tak, większość modeli miała wiązkę pod dywanem a sterowanie fotela znajduje się na samym fotelu więc wystarczyło podłączyć wtyczkę i zmienić fotel, tu też będzie tak łatwo?

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.007
Odp: XJ40 wiązka do elektrycznej regulacji foteli, dołożenie panelu sterowania
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 27, 2014, 23:40:47 pm »
 Tak dla  wszystkich z tym dylematem, mozna bez problemu taka opcje dodac. Brakuje sterownika pod siedzeniem, przelacznikow i oczywiscie siedzen. Same okablowanie, oczywiscie jest.

Offline Michal_sk8

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • low mileager jaguar XJ40 94'
Odp: XJ40 wiązka do elektrycznej regulacji foteli, dołożenie panelu sterowania
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2014, 20:20:11 pm »
bardzo dobra wiadomość :)

a powiedz mi czy jak masz np rocznik 94 i konsole sterowania ułożoną w panelu w kwadrat a nie tą ze starszych roczników gdzie przyciski są umieszczone wzdłuż, to montujesz tą dla nowszych roczników?

bo jeśli tak to jak to ładnie zrobić skoro panel jest lekko zagłębiony w tunel?

Offline Chawka

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
Odp: XJ40 wiązka do elektrycznej regulacji foteli, dołożenie panelu sterowania
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2014, 19:52:11 pm »
Ja bym poszukał tunelu z otworami na panel sterowania, albo takiego w zestawie z sterowaniem

tomek1212

  • Gość
Odp: XJ40 wiązka do elektrycznej regulacji foteli, dołożenie panelu sterowania
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2014, 00:36:20 am »
Fotele z przed liftu (końcówka roku 92) nie mają sterownika i instalacja jest całkowicie inna jak po 92r.

Offline Michal_sk8

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • low mileager jaguar XJ40 94'
Odp: XJ40 wiązka do elektrycznej regulacji foteli, dołożenie panelu sterowania
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2014, 12:23:22 pm »
czyli jeżeli ma sie już rocznik 93-94 to np instalacja z 92 nie będzie pasować tak? a powiedz mi jeszcze czy przełożenie foteli od wersji usa da radę zrobić? jeśli rocznikowo by się zgadzało?

tomek1212

  • Gość
Odp: XJ40 wiązka do elektrycznej regulacji foteli, dołożenie panelu sterowania
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 08, 2014, 18:52:54 pm »
Nie mam pojęcia czym się różnią fotele z wersji USA.

Fotele do 92r mają zwykłe sterowania przez duże przełączniki z grubymi przewodami bo wszystko idzie bez przekaźników. Nie mają pamięci, regulacji wysokości zagłówka ani odcinka lędźwiowego (tylko manualnie). Wersja od roku 92 ma zupełnie inne przełączniki (podświetlane) z cienkimi przewodami które są doprowadzone do sterownika w fotelu. Sam fotel też jest inny, silniczki mają czujniki położenia (do pamięci).
Natomiast fotele od x300 też są inne bo mają przyciski już w fotelu.

pabllo30dfx

  • Gość
Odp: XJ40 wiązka do elektrycznej regulacji foteli, dołożenie panelu sterowania
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2014, 07:19:03 am »
Jeśli można, bo widzę że kolega się zna, chciałbym zapytać gdzie szukać przyczyny tego że nie działa mi pamięć ustawienia foteli. Wszystkie funkcje oprócz regulacji zagłówków działają ale nie mogę się dogadać z pamięcią. Kiedy naciskam jej przyciski to jakiś przekaźnik "cyka" ale nic się nie dzieje. ??????

tomek1212

  • Gość
Odp: XJ40 wiązka do elektrycznej regulacji foteli, dołożenie panelu sterowania
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 22, 2014, 12:16:40 pm »
A masz wgl zaprogramowane jakieś położenie ?

pabllo30dfx

  • Gość
Odp: XJ40 wiązka do elektrycznej regulacji foteli, dołożenie panelu sterowania
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 25, 2014, 15:03:30 pm »
w sumie od tego trzeba było może zacząć... cóż... nie do końca jestem pewien czy wiem jak się to programowanie robi
wcześniej nie miałem tego bajeru w jagach z roku 88 i 89
próbowałem tak na chłopski rozum
w takim razie jeśli mogę prosić to chętnie posłucham rady jak zaprogramować położenie foteli