Autor Wątek: elektryka xj 40 91 Daimler lusterka zewnetrzne  (Przeczytany 1587 razy)

Offline marekkrosno

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
elektryka xj 40 91 Daimler lusterka zewnetrzne
« dnia: Maj 15, 2014, 08:34:21 am »
Cześc , czy ktoś z kolegów może wie jak się rozbiera lusterko zewnętrzne ? nie porusza się na boki ale dobrze chodzi na górę , dół ? przepinałem kable na drzwiach i chodzi  tak samo czyli góra dół, więc sterownik  wychodzi że jest dobry , nie wiem czy lusterka się wogóle rozbierają i jak podejść do tematu  czy poprostu trzeba kupić inne ? proszę o pomoc ,dziekuję, :- pojecia
marekkrosno xj81 6.0l v12 Daimler .94r. xj 40, 4.0l Daimler .91r.

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: elektryka xj 40 91 Daimler lusterka zewnetrzne
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2014, 19:16:41 pm »
Prościej jest kupic inne uzywane i sprawne niz rozbierac stare , wiem bo sam męczyłem sie z rozebraniem swojego ( wymiana chromu ) . Po rozebraniu jest strasznie ciężko ponownie spasować chromowany tył lusterka ( jest na sporym zatrzasku ze średnio-elastycznego plastiku ) . A o wymianie silniczków mozna zapomnieć , bo lustro jest na 4 bardzo mocnych zatrzaskach , które prędzej złamiesz niz zwolnisz ( ale zanim złamiesz zatrzaski zbijesz lustro  ;D ) . Regulacja lusterka odbywa sie poprzez przekładnie zebate i 2 silniki ( prawo - lewo i góra dół , to jedynie zmiana polaryzacji na tych silniczkach ) . Lepiej poszukaj używanego lusterka  z ładnym chromem , pamietaj tylko , zeby lusterko było z odpowiedniego rocznikowo auta , bo inaczej regulacja bedzie jedynie działała góra - dół tak jak masz obecnie .
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline marekkrosno

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: elektryka xj 40 91 Daimler lusterka zewnetrzne
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2014, 09:41:10 am »
Diękuję bardzo  :) bo myślę że napewno bym to zepsół !  w takim razie kupię inne ale dobrze że dałeś ni uwagę aby kupić z tego samego rocznika bo otym bym nie pomyślał , jeszcze raz dziękuję .
marekkrosno xj81 6.0l v12 Daimler .94r. xj 40, 4.0l Daimler .91r.