Autor Wątek: [X308] Felgi 5x120  (Przeczytany 1925 razy)

brys

  • Gość
[X308] Felgi 5x120
« dnia: Maj 10, 2014, 10:22:08 am »
Witam serdecznie

Kupiłem już swojego wymarzonego X308 z 2000r, jednak ciągle jest on na fabrycznych 16" zimówkach. Chcę do niego założyć letnie koła z felgami w rozmiarze 17" lub 18", ale jak wiadomo rynek felg do Jaguarów, a już szczególnie tych z rozstawem 5x120.65 jest w Polsce mocno ograniczony.

Biorę więc pod uwagę zakup felg o rozstawie 5x120. I żeby nie było zaraz, że to jakaś profanacja - nie chodzi mi o felgi "Z BMW", a po prostu o felgi w rozstawie 5x120 i klasycznym wyglądzie pasującym do X308.

Starałem się wyszukać jak najwięcej informacji na forum i znalazłem tyle:
-felgi powinny pasować, może nawet na zwykłych nakrętkach, ale lepiej zakupić nakrętki pływające, które mają tolerancję aż do 2mm w różnicy rozstawu - czyli przy 0.65 nie powinno być problemu nawet, jeśli deklaracje producentów są przesadzone
-szukamy felg z ET w okolicy 33, ale jak mniemam przy ET 30 albo 35 także nie będzie znaczącej różnicy
-szerokość kół - z przodu raczej coś o szerokości 7.5-8.5 cala, a z tyłu 8.5-9.5, wszystkie o szerokości 8.5 też powinny przypasować
-co ze średnicą otworu centrującego?

Mam nadzieję, że nie weźmiecie tego za zdublowanie innych tematów o felgach, chciałbym tu zebrać wszystkie informacje o X308 + 5x120, żeby inni na przyszłość mieli łatwiej :-wings

Przy okazji wstawię jedną fotkę mojego XJ, poogarniam go trochę, zmienię kółka, zrobię dobre fotki i wyląduje w galerii:



 :-tylko

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: [X308] Felgi 5x120
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2014, 14:31:00 pm »
Witam serdecznie

Kupiłem już swojego wymarzonego X308 z 2000r, jednak ciągle jest on na fabrycznych 16" zimówkach. Chcę do niego założyć letnie koła z felgami w rozmiarze 17" lub 18", ale jak wiadomo rynek felg do Jaguarów, a już szczególnie tych z rozstawem 5x120.65 jest w Polsce mocno ograniczony.

Biorę więc pod uwagę zakup felg o rozstawie 5x120. I żeby nie było zaraz, że to jakaś profanacja - nie chodzi mi o felgi "Z BMW", a po prostu o felgi w rozstawie 5x120 i klasycznym wyglądzie pasującym do X308.

 :-tylko

Nie wiem w czym jest problem, kupujesz felgi używane i oddajesz je do renowacji, nie wiem czy jesteś z Warszawy, jeśli tak to ja robiłem renowacje na Instalatorów.

http://i39.tinypic.com/eajqxk.jpg



Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.